OFANS VE DEFANS - Mehmet TÜREL

OFANS VE DEFANS


Şu günlerde fazlasıyla tartışılan Süper Lig kalitesinin üzerinde bir 90 dakikaya şahitlik edeceğimiz tartışılmaz bir gerçekti.

Öyle de oldu, tam da beklediğimiz gibi başladı.

İki futbol oymamayı düşünen takımın randevusunda top bir o kalede bir bu kalede derken, ilk 15 dakikada atak kombinasyonlarını ve pas geçişlerini rakibine göre daha iyi yapan taraf bizdik.

Son haftaların suskun ismi Jahovic biraz daha pozisyonları ciddiye alan bir tavır içerisinde olsa belki golü bulup öne geçen taraf da biz olacaktık.

Fakat ölü denilebilecek bir kanat akınında maçın etkisiz isimlerinden Issam Chabake’nin adam adama markajda bir anlık hatasıyla golü Sivasspor buldu.

Atılan gol de gösterdi ki; her ne kadar Süper Lig’in ofansif anlamdaki en iyi takımıysak da defans anlamında da bir o kadar etkisiz ve de iyi görüntü vermeyen ekibiyiz.

Ancak 2-0 geriye düşmek bile Malatya’nın ofansif gücünü ve futbol oynamayı düşünen iştahını kesmedi.

İlk yarının son 20 dakikası Yeni Malatya adeta resital sundu.

Lig lideri Sivasspor’un bu kadar kendi sahasına hapsolup boğulduğu bir başka maça bu haftaya kadar şahitlik edilmediğine adım gibi eminim.

Biraz futbol şansıyla birlikte son vuruşlar ustaca yapılsa maçta skor dengelenecek ve bambaşka bir ikinci yarı bizi bekliyor olacaktı.

Ama maalesef olmadı.

İkinci yarıda ise ne beraberliği bulmak için o baskıyı kurabildik, ne de ilk yarıda başarıyla uyguladığımız etkili pas alışverişini…

ELEŞTİRMEK Mİ YERİN DİBİNE GÖMMEK Mİ !

Gelelim maç sonrası sanki lig bitmişte Yeni Malatyaspor küme düşmüşçesine ağır ve de hakkaniyet tarafı olmayan yorumlara…

Eleştiri elbette bu işin doğasında var; konuşacağız, eleştireceğiz. Ancak yok etmeye, bitirmeye, bir anda her şeyi bir kenara atmaya da bu denli hevesli olmamız oldukça düşündürücü.

Bilmem farkında mısınız ne paralar harcayıp, bizim olduğumuz yere ancak aşağıdan bakmak suretiyle iç çeken ne takımlar var ligimizde.

Hatırlatmakta fayda var…

Kötü değiniz Yeni Malatyaspor 20 puanda ve sıralamada 8. sırada… Kötü dediğiniz Malatya ligin en çok gol atan ve en fazla gol pozisyonu bulan takımı… Kötü dediğiniz Malatya, ligde Sivas maçına kadar ki 7 haftalık süreçte bileği bükülmeyen, iki maçta son dakika golüyle, 3 maçta tartışmalı hakem kararlarıyla galibiyetleri kaçıran şansız olduğu kadar açıktan üzerine oynanan takımı!

Bir galibiyetle ligi kazanmadığımız gibi, bir mağlubiyetle de ligi kaybetmediğimiz gerçeğini unutmamakta fayda var.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Kas

Bu Takım Keyif Veriyor

16Mar

Kişi Takıntımız!

07Mar

Yeni Malatyaspor Üzerinden…

19Şub
09Şub

SORUNLU YÖNLERİMİZ