Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Malatya İyi Parti’de Vekillikte Güçlü İsim Cebrail Mungan Adaylığını Açıkladı

Medya sektörünün ünlü ismi Cebrail Mungan ise Battalgazi İlçe teşkilatını ziyaret ederek üye olup Milletvekilliği adaylığını açıkladı.

Başkan Mesut Samanlı’nın Anlamlı Ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı ve Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Selma Çiçek Yaşlılar Günü sebebiyle oldukça anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Kurum: “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde sıfır atık sistemlerinin kurulumunu tamamlayacağız”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde, tüm üniversitelerimizde, belediyelerimizde, kurumlarımızda, okullarımızda, kısacası şehirlerimizin tamamında sıfır atık sistemlerinin kurulumunu tamamlayacağız' dedi.

CHP Grup toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Türkiye'de huzur olsun istiyoruz. Türkiye'de her genç istediği müziği dinlesin istiyoruz. Siyasetçileri rahatlıkla eleştirebilsinler. Bu ülkede hangi görüşten hangi inançtan hangi kimlikten olursa olsun hep beraber huzur içinde yaşamak istiyoruz' dedi.

Mansur Yavaş, Adıyaman'da esnafı ziyaret etti

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

ABD’nin yarın Ukrayna’ya 625 milyon dolarlık yeni silah yardımını duyurması bekleniyor

ABD yönetiminden iki üst düzey kaynak, ABD'nin yarın Rusya'ya karşı savunmasına destek olmak için Ukrayna'ya 625 milyon dolarlık ek silah yardımını duyuracağını açıkladı.

Bakan Kurum Burayı İstanbul Akaretler gibi yapacağız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Balıkesir'in merkezinin daha ferah bir hale gelmesi için yapılacak çalışmalara bakanlık olarak destek vereceklerini belirterek, Burayı İstanbul Akaretler gibi yapacağız' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı El-Meşri ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'daki temasları çerçevesinde Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid El-Meşri ve Libya Yüksek Devlet Konseyi üyeleriyle bir araya geldi.

Duma’dan Ukrayna’dan ilhak edilen 4 bölgenin Rusya’ya katılımına onay

Rusya'nın Ukrayna'dan ilhak ettiği Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerinin Rusya topraklarına katılımı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ardından Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'da da onaylandı.

Vali Gül'den Araban ziyareti

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep İl Jandarma Komutanı Tuğ General Hidayet Arıkan ile birlikte Araban ilçesini ziyaret etti.

Şahinbey'de Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı

Şahinbey Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu, Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

İngiltere’de hükümetinden vergi planında U dönüşü

İngiltere'de hükümet daha önce açıkladığı en yüksek geliri olanlardan alınacak yüzde 45'lik vergi oranının 40'a düşürülmesi teklifini geri çekti.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li büyükşehir belediye başkanlarını kabul etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisine bağlı büyükşehir belediye başkanlarını kabul etti.

Mv. Ağbaba Son 24 Yılın En Yüksek Enflasyonu

CHP Genel Başkan Yrd. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba' Türkiye Yüksek Enflasyonda Avrupa'da Birinci, Dünyada Altıncı'

Başkan Karakuş: ' TDP Emin Adımlarla İlerliyor'

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, 1-2 Ekim tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşen İl Başkanları toplantısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Taşdoğan vatandaşlarla iç içe

MHP Gaziantep Milletvekili Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) üç aylık tatilini sahada esnaf ve vatandaşlarla iç içe geçirdi.

Malatya TSO'da Sadıkoğlu güven tazeledi

Malatya Sanayi ve Ticaret Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Sadıkoğlu güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Şahinbey'de okul kantinlerine sıkı denetim

2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte eğitim kurumlarında denetim ve kontrollerine ağırlık veren Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki okul kantinlerini denetimini sürüdrüyor.

8 taziye salonlu sosyal tesiste sona gelindi

Güvenevler Mahallesi'nde yapımına başlanan ve içerisinde 4 kadın ile 4 erkek taziye evi salonu bulunan sosyal tesisin yapımında sona gelindi. Toplam 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip sosyal tesis, 2 blok halinde inşa edildi.

Toplam 5471 haber.