Ekonomi

Motorine zam Motorine zam
Yangından etkilenen şehirlere 10 milyon TL'ye varan yardım geliyor Yangından etkilenen şehirlere 10 milyon TL'ye varan yardım geliyor
GTB, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası aldı GTB, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası aldı
Gaziantep'in ihracatta yükseliş sürüyor Gaziantep'in ihracatta yükseliş sürüyor
FKA'nın 4,15 Milyon Euro'luk AB Projesine start verildi FKA'nın 4,15 Milyon Euro'luk AB Projesine start verildi
Güneydoğu'dan en yüksek Temmuz ayı ihracatı Güneydoğu'dan en yüksek Temmuz ayı ihracatı
FKA'nın 4,15 Milyon Euro'luk AB Projesinde  start verildi FKA'nın 4,15 Milyon Euro'luk AB Projesinde start verildi
Kadooğlu'nun çifte gururu Kadooğlu'nun çifte gururu
Diyarbakır'da kuyumcudan gençlere dijital para uyarısı Diyarbakır'da kuyumcudan gençlere dijital para uyarısı
300 akreple başladı, hedefi yurt dışına zehir satmak 300 akreple başladı, hedefi yurt dışına zehir satmak
Elazığ'da araç mezarlığı, 60 milyonluk servet çürüyor Elazığ'da araç mezarlığı, 60 milyonluk servet çürüyor
Bakan Varank'ın açılışını yaptığı fabrika temiz oda sistemlerinde ithalatı azaltmayı hedefliyor Bakan Varank’ın açılışını yaptığı fabrika temiz oda sistemlerinde ithalatı azaltmayı hedefliyor
Capital 500'deki SANKO şirketleri Capital 500'deki SANKO şirketleri
Malatya kayısısından 500 milyon Dolar gelir beklentisi Malatya kayısısından 500 milyon Dolar gelir beklentisi
Malatya'da piknik yapanlara yangın uyarısı Malatya'da piknik yapanlara yangın uyarısı
Yeşil Türkiye için halıcılardan 100 bin fidan bağışı Yeşil Türkiye için halıcılardan 100 bin fidan bağışı
Güneydoğulu Tekstil İhracatçılarından 100 bin fidan bağışı Güneydoğulu Tekstil İhracatçılarından 100 bin fidan bağışı
GAİB Ağustos ayı eğitim takvimini açıkladı GAİB Ağustos ayı eğitim takvimini açıkladı
TİM'in 'yeşil' seferberliğine hububatçılardan 50 bin fidan TİM'in 'yeşil' seferberliğine hububatçılardan 50 bin fidan
Darende'de bin 790 dekar arazi suya kavuşacak Darende'de bin 790 dekar arazi suya kavuşacak
Ekonomi Haberleri

Motorine zam

Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde motorinin litre satış fiyatına 5 kuruş zam yapıldı.

Yangından etkilenen şehirlere 10 milyon TL'ye varan yardım geliyor

Şahinbey Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda, orman yangınları ile boğuşan şehirlere 10 milyon TL'ye kadar yardım yapılması hakkında Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na yetki verildi.

GTB, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası aldı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), uluslararası akreditasyon kuruluşu DAKKS tarafından gerçekleştirilen denetim sonrası, kurumsal bilgi güvenliği alanında global bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası aldı.

Gaziantep'in ihracatta yükseliş sürüyor

Gaziantep'in Ocak-Temmuz dönemindeki toplam ihracatı 5,5 milyar dolar oldu. En yüksek Temmuz ayı ihracat rakamına ulaşarak geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,7 artışla 733 milyon 379 bin dolar ihracat gerçekleştirdi.

FKA'nın 4,15 Milyon Euro'luk AB Projesine start verildi

Fırat Kalkınma Ajansının (FKA) yararlanıcısı olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamında Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen 'Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu' projesi ile Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli'de kadınların ve gençlerin istihdamının artırılması hedefleniyor.

Güneydoğu'dan en yüksek Temmuz ayı ihracatı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), temmuz ayı ihracatına ilişkin paylaştığı rakamlara göre, ölgenin ihracatı, bir önceki yılın temmuz ayına göre yüzde 1,8 oranında artarak 852 milyon 978 bin dolar olarak gerçekleştı. Güneydoğu'nun lokomotif şehri Gaziantep için ise yüzde 0,7'lik artış ile 733 milyon 379 bin dolarlık ihracat kayda alınırken, bu rakam ile hem bölge hem de Gaziantep tüm zamanların en yüksek Temmuz ayı ihracatına ulaştı.

FKA'nın 4,15 Milyon Euro'luk AB Projesinde start verildi

Fırat Kalkınma Ajansının (FKA) yaralanıcısı olduğu 4,15 Milyon Euro'luk Avrupa Birliği (AB) projesinde start verildi.

Kadooğlu'nun çifte gururu

Türkiye'nin en büyük özel sektör şirketlerini belirlenmesi amacıyla bir ekonomi derğisinin Capital 500 araştırmasının sonuçları açıklandı. Listede Kadooğlu Holding iki şirketle yer alma başarısı gösterdi.

Diyarbakır'da kuyumcudan gençlere dijital para uyarısı

Kentte uzun yıllardır kuyumculuk yapan Mehmet Yüksel, gençlere dijital paradan uzak durmalarını ve altına yatırım yapmaları uyarısında bulundu.

300 akreple başladı, hedefi yurt dışına zehir satmak

Malatya'da yaşayan Ferhat Alaca kanser hastası yakınının tedavi sürecinde ismini ilk kez duyduğu akrep zehrini, hasta yakınını kaybettikten sonra kendi üretmeye başladı. Akrep beslemeye başlayan ve aldığı izinle akrep zehri üretim tesisi kuran Ferhat Alaca, şimdi ise akreplerinin sayısını 30 bine ulaştırmaya çalışıyor. Alaca, çoğaltacağı akreplerin zehrini ise gramı 8 bin 500 dolardan yurt dışına yurt dışına satmayı planlıyor.

Elazığ'da araç mezarlığı, 60 milyonluk servet çürüyor

Elazığ'da çeşitli sebeplerden dolayı trafikten çekilen yüzlerce araç ve motosiklet yediemin otoparkında sahipleri tarafından alınamadığı için çürümeye yüz tutuyor. Havadan çekilen görüntüsü ile Hollywood filmlerini anımsatan yaklaşık 60 milyon lira değerinde 400 araç arasındaki lüks otomobillerin de bulunması dikkat çekiyor.

Bakan Varank’ın açılışını yaptığı fabrika temiz oda sistemlerinde ithalatı azaltmayı hedefliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yalova'da hastanelerde, laboratuvarlarda, ilaç üretimi yapılan tesislerde ve savunma sanayiinde sıklıkla kullanılan temiz oda sistemleri üretilecek fabrikanın açılışını yaptı. Türkiye'nin temiz oda malzemelerinde ithalat oranının yüksek olduğunu belirten Bakan Varank, cari açığın yüksek olduğu sektörlerde yapılan yatırımlara büyük önem verdiklerini vurguladı.

Capital 500'deki SANKO şirketleri

Ekonomi Dergisi Capital'in Türkiye'nin en büyük özel sektör şirketlerini ortaya koyan 'Anadolu 500' araştırması sonuçlandı. Listede SANKO Holding'in 6 şirketi bulunuyor.

Malatya kayısısından 500 milyon Dolar gelir beklentisi

Malatya Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, kuru kayısıdan bu sene kilosunun 5 Dolar'dan satılarak 500 milyon Dolar gelir tahmin ettiklerini açıkladı.

Malatya'da piknik yapanlara yangın uyarısı

Malatya Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı, meydana gelebilecek orman yangınlarına karşı vatandaşlara uyarılarda bulunup, piknik yapanların dikkatli olmalarını istedi.

Yeşil Türkiye için halıcılardan 100 bin fidan bağışı

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan yurt genelinde yanan ormanlık alanlarda yeniden fidan dikilmesi ve ülkenin yeşile bürünmesi için sürdürülen çalışmalara destek olmak için GAHİB üyeleri adına 100 bin fidan bağışı yapma kararı aldıklarını ifade etti.

Güneydoğulu Tekstil İhracatçılarından 100 bin fidan bağışı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gelecek nesillere yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla ormanlık alanları ağaçlandırma adına başlatılan yeşil seferberliğe Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri büyük destek veriyor.

GAİB Ağustos ayı eğitim takvimini açıkladı

Bölge ihracatının gelişmesi için her türlü desteği vermeyi sürdüren Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Ağustos ayı eğitim takvimini kamuoyuna duyurdu. Pandemi tedbirleri kapsamında tüm eğitim programlarını dijital ortamda sürdürdüklerini belirten GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, 'Online eğitimlerimiz sayesinde çok daha geniş bir kitleye hitap etme şansı yakaladık. Dış ticaret alanında kendini geliştirmek isteyen tüm yurttaşlarımız, yurdun her köşesinden eğitimlerimize ulaşma imknına sahip' dedi.

TİM'in 'yeşil' seferberliğine hububatçılardan 50 bin fidan

Yangınlarda kaybedilen ormanlık bölgelerde fidanları toprakla buluşturmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından başlatılan yeşil seferberliğe Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya 50 bin fidan bağışladıklarını açıkladı.

Toplam 1919 haber.