Ekonomi

Başkan Sadıkoğlu: 'Malatya IPARD desteklerinden azami fayda sağlamalı' Başkan Sadıkoğlu: 'Malatya IPARD desteklerinden azami fayda sağlamalı'
Battalgazi'de vergi mükelleflerine önemli uyarı Battalgazi'de vergi mükelleflerine önemli uyarı
Malatya'da şeker üretiminin son günleri Malatya'da şeker üretiminin son günleri
Borsa haftayı düşüşle kapattı Borsa haftayı düşüşle kapattı
Yeni arıtma tesisinin yapımına başlandı Yeni arıtma tesisinin yapımına başlandı
Kızılay Malatya'da bin 500 kalifiye eleman alacak Kızılay Malatya'da bin 500 kalifiye eleman alacak
Borsa günü düşüşle tamamladı Borsa günü düşüşle tamamladı
OSB'De istihdam arttı OSB'De istihdam arttı
Doğu Anadolu'daki ihracatçılar körfez ülkelerine yönelecek Doğu Anadolu'daki ihracatçılar körfez ülkelerine yönelecek
Arda Turan'dan, Terim paylaşımı! Arda Turan’dan, Terim paylaşımı!
Malatya'da küçük esnaftan alış veriş yapana ödül Malatya'da küçük esnaftan alış veriş yapana ödül
Borsa günü yükselişle kapattı Borsa günü yükselişle kapattı
Malatya TSO'dan iş birliği anlaşması Malatya TSO'dan iş birliği anlaşması
Yoncalı ile ekonomiye 164 milyon TL Yoncalı ile ekonomiye 164 milyon TL
Ticaret Bakanlığı'ndan tekstil eğitimi altyapısına destek Ticaret Bakanlığı’ndan tekstil eğitimi altyapısına destek
Sadıkoğlu'ndan Konukoğlu'na yeni yatırım daveti Sadıkoğlu'ndan Konukoğlu'na yeni yatırım daveti
Malatya'da üreticilere 1 milyar 125 milyon liralık hibe desteği Malatya'da üreticilere 1 milyar 125 milyon liralık hibe desteği
Malatya Ticaret Borsası ile Halk Bankası arasında işbirliği protokolü imzalandı Malatya Ticaret Borsası ile Halk Bankası arasında işbirliği protokolü imzalandı
Kayısıdan bu yıl 500 milyon dolar gelir hedefleniyor Kayısıdan bu yıl 500 milyon dolar gelir hedefleniyor
Yeşilyurt'ta Melekbaba Mahallesi'nde dönüşüm yatırımlarına hız verildi Yeşilyurt'ta Melekbaba Mahallesi'nde dönüşüm yatırımlarına hız verildi
Ekonomi Haberleri

Başkan Sadıkoğlu: 'Malatya IPARD desteklerinden azami fayda sağlamalı'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç'u ziyaret ederek IPARD-II 10. Çağrısı kapsamında açıklanan desteklerden Malatyalı üretici ve yatırımcıların azami ölçüde fayda sağlaması için destek talebinde bulundu.

Battalgazi'de vergi mükelleflerine önemli uyarı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, 31 Ocak 2021 Pazar günü sona erecek vergi, borç ve ceza yapılandırmasının sona ereceğini belirterek, vergi mükellefi vatandaşlara çağrıda bulundu.

Malatya'da şeker üretiminin son günleri

Malatya Şeker Fabrikası'nda 1 Eylül'de başlayan pancar alım kampanyası devam ediyor. Şubat ayının ilk günlerinde sona ermesi beklenen Malatya Şeker Fabrikası'nda pancar alım ve şeker üretim kampanyası sonunda 67 bin ton şeker üretimi planlanıyor.

Borsa haftayı düşüşle kapattı

Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 0,59'luk düşüşle tamamladı.

Yeni arıtma tesisinin yapımına başlandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yeni arıtma tesisinin 2 yılda faaliyete geçeceğini söyledi.

Kızılay Malatya'da bin 500 kalifiye eleman alacak

Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Kızılay'ın Malatya lojistik merkez ve afet barınma konteyner üretim fabrikasına alınacak elemanlar için Kızılay'ın internet sayfasını takip etmelerini önerdi.

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa, günü yüzde 1,13'lük düşüşle tamamladı.

OSB'De istihdam arttı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, göreve geldikten sonraki süreçte OSB'de yüzde 25 oranında istihdam artışı sağlandığını ifade etti.

Doğu Anadolu'daki ihracatçılar körfez ülkelerine yönelecek

Fırat Kalkınma Ajansı kordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıda ihracatçılara Körfez ülkelerindeki pazar fırsatları anlatılarak, bölge ihracatçılarından bu İhracatı geliştirme temalı işbirliği ve koordinasyon toplantısı düzenlenerek, Körfez ülkelerindeki pazar fırsatlarının değerlendirilmesi istenildi.

Arda Turan’dan, Terim paylaşımı!

Galatasaraylı Arda Turan, 6-1'lik Denizlispor galibiyet sonrası sosyal medyasında hocası Fatih Terim'in de yer aldığı bir fotoğrafı paylaşarak, Koca çınara yaslandık. Allah ayırmasın notunu yazdı.

Malatya'da küçük esnaftan alış veriş yapana ödül

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nun başlattığı 'Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık' kampanyası sonrası bir araya gelen 200'e yakın esnafta 'Malatya Esnaf Dayanışma Grubu' adıyla sosyal medyada düzenledikleri çekilişle halkı yerel esnaftan alışverişe teşvik ediyorlar.

Borsa günü yükselişle kapattı

Borsa, günü yüzde 2,12'lik yükselişle tamamladı.

Malatya TSO'dan iş birliği anlaşması

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin nakit akışını kolaylaştırmak ve tedarik zincirinde tahsilat riskini ortadan kaldırmak amacıyla Halk Bankası Malatya Bölge Koordinatörlüğü ile iş birliği protokolü imzalandı.

Yoncalı ile ekonomiye 164 milyon TL

Malatya'da inşaatı devam eden Yoncalı Barajı'nın tamamlanması ile ekonomiye yılda 164 milyon TL katkı olacak.

Ticaret Bakanlığı’ndan tekstil eğitimi altyapısına destek

Ticaret Bakanlığı ve İTKİB Genel Sekreterliği işbirliğinde Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü'nün bilgisayar atölyesi yenilendi.

Sadıkoğlu'ndan Konukoğlu'na yeni yatırım daveti

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret etti. Başkan Sadıkoğlu, Konukoğlu ailesini Malatya'ya yeni yatırımlara davet etti.

Malatya'da üreticilere 1 milyar 125 milyon liralık hibe desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya Koordinatörü Murat Tunç, IPARD-2 10'uncu başvuru çağrısı kapsamında hayvansal üretim, işleme vepazarlama sektörü için toplamda 1 milyar 125 milyon TL'lik hibe sağlanacağını söyledi.

Malatya Ticaret Borsası ile Halk Bankası arasında işbirliği protokolü imzalandı

Malatya Ticaret Borsası (MTB), üyelerinin nakit akışını kolaylaştırmak ve tedarik zincirinde tahsilat riskini ortadan kaldırmak amacıyla Halk Bankası Malatya Bölge Koordinatörlüğü ile iş birliği protokolü imzalandı.

Kayısıdan bu yıl 500 milyon dolar gelir hedefleniyor

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, 2020 yılında 90 bin ton kuru kayısı ihracatı ile 266 milyon dolar gelir elde edildiğini belirterek, bu yıl ise 500 milyon dolar gelir hedeflediklerini söyledi.

Toplam 1427 haber.