Ekonomi

BAİB Başkanı Bahar: '150 bin kota dolu, 50 bini 3 ayda doldururuz' BAİB Başkanı Bahar: “150 bin kota dolu, 50 bini 3 ayda doldururuz”
KOSGEB'den yurtdışı pazar desteği KOSGEB’den yurtdışı pazar desteği
İş dünyası ihracat artışından memnun İş dünyası ihracat artışından memnun
Kaptansız gemi geliyor Kaptansız gemi geliyor
Merkez Bankası Başkanı Uysal: Merkez Bankası Başkanı Uysal:
TÜRİB Diyarbakır'da tanıtılacak TÜRİB Diyarbakır'da tanıtılacak
Egeli genç ihracatçılar geleceğe hazırlanıyor Egeli genç ihracatçılar geleceğe hazırlanıyor
Çelikte tersine gidiyoruz Çelikte tersine gidiyoruz
TESK Başkanı Palandöken: 'Her ile meslek lisesi ekonomiye yatırımdır' TESK Başkanı Palandöken: 'Her ile meslek lisesi ekonomiye yatırımdır'
'Elektrik İletim ve Üretimde Enerji Verimliliği Sempozyumu' başladı 'Elektrik İletim ve Üretimde Enerji Verimliliği Sempozyumu' başladı
Malatya'da esnaf kamu bankalarına olan borçların ertelenmesini istiyor Malatya'da esnaf kamu bankalarına olan borçların ertelenmesini istiyor
Viskoz suni ipek üretim tesisi 1,1 milyar dolar yatırımla hizmete alındı Viskoz suni ipek üretim tesisi 1,1 milyar dolar yatırımla hizmete alındı
KAYSO'da İstihdam Odaklı Faaliyetlerin İşverenlere Sağlayacağı Destek ve Fırsatlar Anlatıldı KAYSO’da İstihdam Odaklı Faaliyetlerin İşverenlere Sağlayacağı Destek ve Fırsatlar Anlatıldı
GED Başkanı Özden: 'Girişimci kadın sayımızı artırmak zorundayız' GED Başkanı Özden: “Girişimci kadın sayımızı artırmak zorundayız”
Balıkçılar çiftlik balıklarının fiyatlarının artmasına tepkili Balıkçılar çiftlik balıklarının fiyatlarının artmasına tepkili
ATO iş adamlarına yönelik eğitim programlarına başlıyor ATO iş adamlarına yönelik eğitim programlarına başlıyor
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafımızın sırtındaki sigorta primi yükü bir an önce hafifletilmeli' TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Esnafımızın sırtındaki sigorta primi yükü bir an önce hafifletilmeli'
Süper Lig Fenerbahçe 1  Galatasaray 3 Süper Lig Fenerbahçe 1 Galatasaray 3
ULUSKON Başkanı Atasoy KKTC'de demiryolu başta olmak birçok projede iş birliği yapacağız ULUSKON Başkanı Atasoy KKTC’de demiryolu başta olmak birçok projede iş birliği yapacağız
ATO Başkanı Baran: 'Ankara'nın spor ekonomisinden pay alması için modern tesislere ihtiyacımız var' ATO Başkanı Baran: 'Ankara'nın spor ekonomisinden pay alması için modern tesislere ihtiyacımız var'
Ekonomi Haberleri

BAİB Başkanı Bahar: “150 bin kota dolu, 50 bini 3 ayda doldururuz”

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği(BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, Türkiye'nin 150 bin kotayı zaten doldurduğunu, açılan kotanın sadece 50 bin ton olduğunu vurgulayarak, '3-4 ayda 50 bini harcarız, 3 ay sonra biz yine kota mı konuşacağız. Bu kotayla bu iş yürümez. Devletlerimizin ortak bir akılla domatesi gündemden çıkartması gerekir' dedi.

KOSGEB’den yurtdışı pazar desteği

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde KOSGEB Yurt Dışı Pazar Destek Programı Bilgilendirme Semineri düzenlendi.

İş dünyası ihracat artışından memnun

Manisa Ticaret ve Sanayi Odasının şubat ayı meclis toplantısında konuşan MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz, Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya hızla yayılan korona virüsünün Çin ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini etkilediğini belirtirken, Türkiye'nin ocak ayındaki rekor kıran ihracat rakamlarının gelecek için umut verici olduğunu söyledi.

Kaptansız gemi geliyor

UZMAR Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı A. Noyan Altuğ, otonom gemi alanında çalışmalar yaptıklarını belirterek, Bütün yatırımımızı denize yapıyoruz. Denizden kazanıyoruz ve bunu yine denize yatırıyoruz dedi.

Merkez Bankası Başkanı Uysal:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 'Enflasyonun bir süre için mevcut seviyelerde yatay seyrettikten sonra yıl sonu tahminimize doğru kademeli olarak gerileyeceğini öngörüyoruz' dedi.

TÜRİB Diyarbakır'da tanıtılacak

Diyarbakır Ticaret Borsası, hasat dönemlerindeki arz yığılması nedeniyle oluşan fiyat düşüşlerinin önlenmesi ve piyasanın dengelenmesi sağlayacak olan lisanslı depoculuk sistemi ve Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) işlemleri hakkında bilgilendirme semineri düzenliyor.

Egeli genç ihracatçılar geleceğe hazırlanıyor

Gençlerin ihracata yönelmesi için çalışmalar yapmak, Ege İhracatçı Birlikleri'nin Yönetim Kurullarına gelecek isimlerin yetişeceği ve yenilikçi fikirlerin iş hayatına katkı sağlaması amacıyla kurulan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genç İhracatçılar Konseyi ofisi açıldı.

Çelikte tersine gidiyoruz

Türkiye çelik üretiminde küreseldeki büyümenin tersine küçülüyor. Türkiye'de çelik üretimi 2019 yılında bir önceki yıla göre yüzde 9,6 oranında düşüşle 33,7 milyon ton oldu. Dünya ham çelik üretimi ise yüzde 3,4 artışla 1.9 milyar ton seviyesine yükseldi.

TESK Başkanı Palandöken: 'Her ile meslek lisesi ekonomiye yatırımdır'

Gençlerin mesleki eğitime yönlendirilmesinin ekonomiye yatırım olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Genç işsizliğin azalması, sektörlerde ara eleman ihtiyacının giderilmesi için mesleki eğitim kaçınılmaz bir yol. Gençleri mesleki eğitime yönlendirmekle beraber, mesleki teknik liselerdeki staj sürelerinin emekliliğe sayılması için adım atılmalı' dedi.

'Elektrik İletim ve Üretimde Enerji Verimliliği Sempozyumu' başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 'Elektrik İletim ve Üretimde Enerji Verimliliği Sempozyumu' düzenlendi.

Malatya'da esnaf kamu bankalarına olan borçların ertelenmesini istiyor

Malatya'da yaşanan deprem sonrası esnafın zor durumda olduğunu ifade eden Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, kamu bankalarının esnafın borçlarını 1 yıl ertelemesini istedi.

Viskoz suni ipek üretim tesisi 1,1 milyar dolar yatırımla hizmete alındı

Endonezya'da toplam 1,1 milyar dolar yatırım bedeliyle ülkenin en büyük entegre viskoz suni ipek üretim tesisi devreye alındı.

KAYSO’da İstihdam Odaklı Faaliyetlerin İşverenlere Sağlayacağı Destek ve Fırsatlar Anlatıldı

Kayseri'de yürütülecek olan istihdam odaklı faaliyetlerin işverenlere sağlayacağı destek ve fırsatları tanıtmak amacıyla Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, UNDP, İŞKUR, United Works ve İl Göç İdaresi yetkilileri tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

GED Başkanı Özden: “Girişimci kadın sayımızı artırmak zorundayız”

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, Türkiye'de her 100 kadından sadece 34'ünün iş hayatında yer aldığını belirterek, 'Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 52. Bizim bu oranı yükseltmemiz şart. Ekonomik özgürlüğü olmayan kadın sorun yaşıyor. Her kadına kamuda iş veremeyiz ama önemli bölümünü girişimci yapabiliriz' dedi.

Balıkçılar çiftlik balıklarının fiyatlarının artmasına tepkili

Çiftlikte üretilen balıkların fiyatlarına toptan satışta çiftlik sahiplerinin yüzde 25 zam yapmasına, Mersinli balıkçılar tepki gösterdi. Mersin Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Şu anda deniz balığını çiftlik balığından daha ucuz satıyoruz. Balık çiftliklerinin denetlenmesi lazım. Bu zammı biz kabul etmiyoruz dedi.

ATO iş adamlarına yönelik eğitim programlarına başlıyor

Üyelerini geleceğe hazırlamak için eğitim, seminer ve paneller düzenleyen Ankara Ticaret Odası (ATO), 2020 yılının ilk eğitimine 'İş insanları Seminerleri' isimli programla başlıyor.

Toplam 762 haber.