Ekonomi

Silikon Vadisi ultra hızlı teslimata 38 milyon dolar yatırdı Silikon Vadisi ultra hızlı teslimata 38 milyon dolar yatırdı
Kalkan balığının fiyatı dudak uçuklatıyor Kalkan balığının fiyatı dudak uçuklatıyor
Palandöken: 'Kalkınmanın ve turizmin anahtarı coğrafi işaret' Palandöken: 'Kalkınmanın ve turizmin anahtarı coğrafi işaret'
Burkay Sanayi yatırımları Bursa'nın gelecek 50 yılını şekillendirecek Burkay Sanayi yatırımları Bursa’nın gelecek 50 yılını şekillendirecek
ATO telekomünikasyon sektörünün sorununa çözüm arayışını sürdürüyor ATO telekomünikasyon sektörünün sorununa çözüm arayışını sürdürüyor
Ticaret Bakanlığı 2020 yılının ilk İstişare Kurulu toplantısını gerçekleştirdi Ticaret Bakanlığı 2020 yılının ilk İstişare Kurulu toplantısını gerçekleştirdi
Gülsoy, Gülsoy,
Yerli hamsi uzun bir aradan sonra tezgahlarda Yerli hamsi uzun bir aradan sonra tezgahlarda
Otomotiv sektöründe 130 bin çalışan için grev kararı Otomotiv sektöründe 130 bin çalışan için grev kararı
Türkiye'nin alışveriş hacmi 3 yılda 2 kat arttı Türkiye’nin alışveriş hacmi 3 yılda 2 kat arttı
EBSO, savunma sanayicileri ile TSK'yı buluşturdu EBSO, savunma sanayicileri ile TSK’yı buluşturdu
Borsa tarihi rekor kırdığı günü düşüşle tamamladı Borsa tarihi rekor kırdığı günü düşüşle tamamladı
Türkiye, 'En yüksek insani gelişme' kategorisinde Türkiye, ‘En yüksek insani gelişme’ kategorisinde
2020 kayısının yılı olacak 2020 kayısının yılı olacak
Aydın'da konut satışları yüzde 40 arttı Aydın’da konut satışları yüzde 40 arttı
Bakan Dönmez: 'Türkiye'de en geç 2021 sonunda dağıtım hatlarına ilk hidrojen girişinin olmasını hedefliyoruz' Bakan Dönmez: 'Türkiye'de en geç 2021 sonunda dağıtım hatlarına ilk hidrojen girişinin olmasını hedefliyoruz'
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Zincir marketler kuralsızlıkta sınır tanımıyor' TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Zincir marketler kuralsızlıkta sınır tanımıyor'
Enerji Bakanı Dönmez Sıfırdan çıktığımız yolda 'Made In Türkiye' damgasıyla can verdik Enerji Bakanı Dönmez Sıfırdan çıktığımız yolda ‘Made In Türkiye’ damgasıyla can verdik
EGİAD-Afrika iş birliği EGİAD-Afrika iş birliği
Tarım ürünleri ihracatında sert kabuklu meyveler lider Tarım ürünleri ihracatında sert kabuklu meyveler lider
Ekonomi Haberleri

Silikon Vadisi ultra hızlı teslimata 38 milyon dolar yatırdı

Silikon Vadisi merkezli girişim sermayesi yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki bir grup yabancı girişimci, Türk teslimat sitesi Getir'e 38 milyon dolarlık yatırım yaptı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçen yıl Ar-Ge Merkezi Belgesi alan getir.com'u tebrik ederek, Hedefimiz stratejimizde belirttiğimiz gibi Türkiye'de milyar doların üzerinde değerlemeye sahip 'turcorn'lar çıkarmak. Türkiye'nin geleceğinden umutluyuz' dedi.

Kalkan balığının fiyatı dudak uçuklatıyor

Karadeniz'de avlanan 3 kilo 640 gram ağırlığındaki kalkan balığı 985 liradan alıcısını bekliyor.

Palandöken: 'Kalkınmanın ve turizmin anahtarı coğrafi işaret'

Yerel ekonomilerin kalkınması ve tanıtımı için coğrafi işaretlerin öneminin büyük olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Konumu, doğal güzellikleri, kendine has ürünleri olan ülkemizde 464 adet tescilli ürün, 459 adet ise işlemleri devam eden başvuru var. Markalaşma, yerel ekonominin kalkınması ve turizme olan katkısı nedeniyle çok önemli olan coğrafi işaretleri ürün sayısını artırmalı, ülkemizin değerlerine sahip çıkmalıyız' dedi.

Burkay Sanayi yatırımları Bursa’nın gelecek 50 yılını şekillendirecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde Bursa'daki oda ve borsaların katılımıyla düzenlenen 'Ortak Akıl Toplantıları'nın 18'incisi İznik'te gerçekleştirildi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa ekonomisindeki dönüşüm hamlesinin Türkiye'nin yerli otomobil projesini şehre taşıdığını söyledi.

ATO telekomünikasyon sektörünün sorununa çözüm arayışını sürdürüyor

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) girişimleri sonucu 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu uygulamalarından dolayı yargılanan GSM bayilerinin sorunlarının çözümü için ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığında Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı temsilcileri ile ATO'nun 6 No'lu Telekomünikasyon Meslek Komitesi Başkan ve üyelerinin katılımıyla bir istişare toplantısı düzenlendi.

Ticaret Bakanlığı 2020 yılının ilk İstişare Kurulu toplantısını gerçekleştirdi

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulu, 2020 yılının ilk toplantısını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında gerçekleştirildi.

Gülsoy,

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz indirimini değerlendirdi.

Yerli hamsi uzun bir aradan sonra tezgahlarda

Sinop'ta uzun zamandır tezgahlarda bulunan Gürcistan hamsisi yerini yerli hamsiye bıraktı.

Otomotiv sektöründe 130 bin çalışan için grev kararı

Tofaş, Oyak Renault gibi büyük otomobil fabrikalarının da aralarında bulunduğu 200 iş yerinde 130 bin otomotiv ve yan sanayi işçisi için grev kararı alındı. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'na (MESS) bağlı iş yerlerinde grev kararı alındığını duyurdu.

Türkiye’nin alışveriş hacmi 3 yılda 2 kat arttı

Türkiye'nin alışveriş hacmi 3 yılda 2 kat arttı. İller özelinde bakıldığında ise İstanbul aylık 36 milyar TL ile ilk sırada yer alırken alışveriş hacminin en az olduğu şehir 43 milyon TL ile Bayburt oldu. İstanbul'daki mağaza sayılarına bakıldığında çiğköfteciler 4 bin 640 ile ilk sırada yer alıyor.

EBSO, savunma sanayicileri ile TSK’yı buluşturdu

Ege Bölgesi Sanayi Odası, Savunma Sanayine yeni bölgeler hazırlıyor.

Borsa tarihi rekor kırdığı günü düşüşle tamamladı

Borsa, 121 bin 804 puan ile tarihinin en yüksek seviyesini gördüğü günü 0,40'lık düşüşle tamamladı.

Türkiye, ‘En yüksek insani gelişme’ kategorisinde

Türkiye, İnsani Gelişme Endeksi'nde 189 ülke arasında 59'uncu sırada yer alarak ilk kez 'en yüksek insani gelişme' kategorisine girdi. Türkiye bir önceki listede 'yüksek insani gelişme' kategorisinde yer almıştı.

2020 kayısının yılı olacak

Geçen yıl 253 milyon dolar ihracat ile Malatya ekonomisine ciddi katkı sağlayan kayısı, Mart ayında yapımı tamamlanacak olan Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk ile artık bir yatırım aracı haline de dönüşüyor.

Aydın’da konut satışları yüzde 40 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılı Aralık ayı konut satış istatistiklerini yayımladı. TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ'ın açıkladığı verilere göre Aydın'da konut satışları yüzde 40,6 arttı.

Bakan Dönmez: 'Türkiye'de en geç 2021 sonunda dağıtım hatlarına ilk hidrojen girişinin olmasını hedefliyoruz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Yenilenebilir kaynaklardan yapılan üretimin dengelenmesi için depolama sistemlerine büyük bir ihtiyaç var. Bunun yöntemlerinden biri de doğal gaz dağıtım hatlarına hidrojenin yüzde 2 ila 6 oranında basılmasıdır. Türkiye ölçeğinde bu 1 ila 3 milyar metreküp hidrojenin sisteme verilebileceği anlamına geliyor. Tabii bazı ülkeler geliştirme çalışmalarıyla yüzde 10 rakamlarını da mümkün görüyor' dedi.

Toplam 599 haber.