Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Diyarbakır'da Lucca Kafe hizmete açıldı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Plaza Hotel, bünyesinde Lucca Kafe'yi hizmete açtı.

Malatya'da devam eden yatırımlar masaya yatırıldı

Kentteki yatırımların masaya yatırıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Hulusi Şahin, 684 yatırımdan bu yıl 138'nin tamamlandığını 289 projenin ise devam ettiğini söyledi.

Gaziantep, en yüksek eylül ayı ihracat rekorunu kırdı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), son dönemde yaşanan küresel krizlere rağmen sergilediği istikrarlı ihracat performansını Eylül ayında da sürdürmeye devam ediyor. 2022 yılının Eylül ayında Bölge ihracatı, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 artışla 1 milyar 121 milyon 366 bin dolar seviyesine geldi.

Gaziantep son çeyreğe 7,7 milyar dolarlık ihracatla girdi

Gaziantep eylül ayında 957 milyon 127 bin dolarlık ihracat gerçekleştirerek son çeyreğe rekor bir ihracatla giriş yaptı. Bu veriyle birlikte bir önceki yıla göre yüzde 3,6 artış sağlayan Gaziantep, Ocak-Eylül döneminde ise 7,7 milyar dolar ihracata ulaşmayı başardı.

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi:

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, eylül ayında Gaziantep'ten yapılan ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,7 artışla 957 milyon 127 bin dolar olarak gerçekleştiğini söyledi.

Avrupa'nın kuru domatesi Malatya'dan

Malatya'nın Kuluncak ilçesinde hasadı tamamlanan domatesler yüzlerce dekarlık alanda kurutularak Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihraç ediliyor.

Capital Dergisi en güçlü 30 iş insanı araştırması

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Capital Dergisi'nin gerçekleştirdiği 'Türkiye'nin En Güçlü 30 İş İnsanı' araştırmasında, iş dünyasının en güçlü liderleri arasında bir kez daha yerini aldı.

Baştürk'ten seçim açıklaması

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan adayı Akif Baştürk, yaptığı açıklamada, MTSO Komite seçimlerinin Malatya ve Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sadıkoğlu'ndan 'Kazanan Malatya oldu' vurgusu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanlığına ikinci dönemde yeniden seçilen Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yaptığı açıklamada, 'Yeni bir dönemi hep birlikte başlatıyoruz. Kazanan Malatya'mız oldu' dedi.

Milyonluk safkanlar ihale ile satılacak

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesinde yetiştirilen 15 safkan Arap elit tay ihale ile satılacak. Şartnameye göre alınan tayların bir başkasına devir edilemeyeceği öğrenilirken satıştan milyonlarca TL gelir bekleniyor.

Malatya TSO'da seçimler başladı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri başladı.

GTB geçici seçim sonuçları

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Meslek Komitesi ve Meclis üyelikleri geçici seçim sonuçları açıklandı.

DTB Başkanı Yeşil güven tazeledi

Diyarbakır Ticaret Borsası seçimlerinde mevcut Başkan Engin Yeşil güven tazeledi.

Elazığ TSO Başkanı Arslan: 'Seçimde aday olmama kararı aldım'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Asilhan Arslan, TSO seçimlerinde aday olmayacağını belirterek, 'Sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir sürecin eşiğine geldiğimi, geçtiğimiz hafta yaptığım tetkik ve tedavi neticesinde öğrendim. Kıymetli hocalarımızın, üzerine basa basa ikaz ve uyarıları ile tedavi sürecinin bir an önce başlaması gerektiğini tarafıma iletmeleri üzerine, 12 Kasım 2022 tarihinde gerçekleşecek olan Elazığ TSO başkanlık seçimlerinde aday olmama kararı aldım' dedi.

Biroğlu, 'Yaşadığım topraklara karşı sorumluluk duygusuyla hizmet etmeye aday oldum'

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimleri için 3. grup meslek komitesinde aday olan ve kırmızı listede yarışan iş adamı Mahmut Biroğlu, '25 yıllık deneyimimi paylaşmak ve yaşadığım bu topraklara karşı sorumluluk duygusuyla hizmet etmek için aday oldum' dedi.

GTB'de meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimi başladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinde oy verme işlemleri başladı.

MTB'de seçim heyecanı

Malatya Ticaret Borsası meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim başladı.

Turkish Plywood, kontrplakta Avrupa’nın yeni gözdesi

Meserretçioğlu Yatırım Grubu yatırımlarından Turkish Plywood, Avrupa'nın kontrplak konusunda yeni gözdesi oldu.

Malatya Büyükşehir Ekmek ve Yemek Fabrikası tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 11 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ve bölgeye hizmet edecek şekilde planlanan yeni ekmek ve yemek fabrikası inşaatı tamamlandı.

Toplam 3932 haber.