Ekonomi

Silvan'da sarı mercimek üretimine başlandı Silvan'da sarı mercimek üretimine başlandı
Kendi bile inanmamıştı, şimdi herkesten önce hasat yapıyor Kendi bile inanmamıştı, şimdi herkesten önce hasat yapıyor
Borsa güne yükselişle başladı Borsa güne yükselişle başladı
Başkan Soyer, EGİAD Ege Toplantıları'na katıldı Başkan Soyer, EGİAD Ege Toplantıları’na katıldı
AKİB'den Mayıs'ta 650,7 milyon dolar ihracat AKİB’den Mayıs’ta 650,7 milyon dolar ihracat
Serbest piyasada döviz fiyatları Serbest piyasada döviz fiyatları
TKDK'dan genç girişimciye 1 milyon 800 bin liralık hibe TKDK'dan genç girişimciye 1 milyon 800 bin liralık hibe
Sur olaylarında zarar gören 5 yıldızlı otel tadilata alındı Sur olaylarında zarar gören 5 yıldızlı otel tadilata alındı
'Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek' “Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek”
Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor
Güneydoğu'da ihracat şampiyonluğu hububat bakliyat sektörünün Güneydoğu’da ihracat şampiyonluğu hububat bakliyat sektörünün
Mersin ve Adana'nın mayıs enflasyonu yüzde 10,67 Mersin ve Adana’nın mayıs enflasyonu yüzde 10,67
Diyarbakır'da imar alanları doldu ev fiyatları yükseldi Diyarbakır'da imar alanları doldu ev fiyatları yükseldi
Bakan Selçuk Mesleki Yeterlilik Sınavlarını bugün itibarıyla başlatıyoruz Bakan Selçuk Mesleki Yeterlilik Sınavlarını bugün itibarıyla başlatıyoruz
Silvan'da sosyal mesafeli arpa hasadı yapıldı Silvan'da sosyal mesafeli arpa hasadı yapıldı
Ev alana ofis hediye Ev alana ofis hediye
Gülsoy 4 Yeni kredi paketi ekonomide normalleşmeyi hızlandıracak Gülsoy 4 Yeni kredi paketi ekonomide normalleşmeyi hızlandıracak
''Akmerkez'de tüm misafirlerin içi rahat olsun'' ’’Akmerkez’de tüm misafirlerin içi rahat olsun’’
Hindistan ve Singapur Türk gıda ürünlerini bekliyor Hindistan ve Singapur Türk gıda ürünlerini bekliyor
Borsa güne yükselişle başladı Borsa güne yükselişle başladı
Ekonomi Haberleri

Silvan'da sarı mercimek üretimine başlandı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, bitkisel üretim faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi amacıyla deneme amaçlı sarı mercimek ekimi yapıldı. Ekilen sarı mercimeğin bölgeye uyum sağladığı belirtildi.

Kendi bile inanmamıştı, şimdi herkesten önce hasat yapıyor

Türkiye'de aroması ve kalitesiyle en iyi kayısılarının yetiştiği bilinen yaklaşık 1 milyon ağacın bulunduğu Elazığ'ın Baskil ilçesinde, sezonun ilk erkenci hasadı, sofralık kayısıda başladı. Normal hasadın Haziran ayı sonunda başlayacağını belirten üretici Kazım Kocaman, kayısı ağaçlarını dikmeden önce kendisine Mersinle beraber hasat yapacaksın dediklerini, kendisinin de inanmadığını belirterek, şu anda sofralık kayısı hasadını götürdüğünde ise pazarda kimseye inandıramadığını söyledi.

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa, güne 0,25'lik yükselişle başladı.

Başkan Soyer, EGİAD Ege Toplantıları’na katıldı

Ege Genç İş İnsanları Derneğinin (EGİAD) tarafından online olarak düzenlenen Ege Toplantıları'nın 78.'sine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in büyük bir ittifakı olduğunu ve İzmir olarak her zorluğun altından bu ittifak sayesinde kalkabileceklerini söyledi.

AKİB’den Mayıs’ta 650,7 milyon dolar ihracat

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Huriye Yamanyılmaz, mayıs ayında 650,7 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini, bu dönemde hazır giyim ve konfeksiyonda yüzde 13, yaş meyve sebze ihracatında yüzde 6 oranında artış sağladıklarını belirtti.

Serbest piyasada döviz fiyatları

Dolar 6,7560 liradan, euro ise7,5770 liradan güne başladı.

TKDK'dan genç girişimciye 1 milyon 800 bin liralık hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Diyarbakır İl Koordinatörlüğü 9. çağrı dönemine girerek 790 milyon liralık çağrıya çıktı. TKDK Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, çağrıya başvuran genç girişimciye 1 milyon 800 bin liralık hibe desteğinde bulundu.

Sur olaylarında zarar gören 5 yıldızlı otel tadilata alındı

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki hendek operasyonlarında teröristler tarafından tahribata uğratılan kentin ilk 5 yıldızlı oteli, huzur ve güven ortamının yeniden inşa edilmesi ile birlikte tadilata alındı.

“Sanal fuar yazılımları yüzde 300 büyüyecek”

Kovid 19 salgını sonrası 145 milyar dolar değerinde fuarın askıya ayındığını belirten Gökmen Özdemir, Askıya alınan fuarların yüzde 10'u sanal fuara evrildi talep artmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı'nın açıkladığı teşvik paketiyle birlikte büyüme beklentimizi yüzde 300'e çıkarmış durumdayız dedi.

Dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl, orona virüs salgını sonrası normalleşme süreci ile birlikte hazırlıklarını tamamlayarak ziyaretçilerini beklemeye başlarken, ilk ziyaretçileri ise Diyarbakır'dan geldi.

Güneydoğu’da ihracat şampiyonluğu hububat bakliyat sektörünün

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği(GAHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, Güneydoğu Adanadolu İhracatçıları Birliği'nin (GAİB) bu yılının ilk beş aylık sürecinde sektörel olarak Türkiye genelinden toplamda 2 milyar 905 milyon 202 bin dolarlık ihracatın 844 milyon 311 bin dolarlık kısmını gerçekleştirirek, diğer birlikler arasında ilk sırada yer aldığını ifade etti. Altunkaya Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Gaziantep'in ihracatında da sektörel liderliğin hububat bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörüne ait olduğunu kaydetti.

Mersin ve Adana’nın mayıs enflasyonu yüzde 10,67

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, Mersin ve Adana'nın oluşturduğu TR62 bölgesinde mayıs ayı enflasyonunu yüzde 10,62 olarak açıkladı. TÜİK verilerine göre, Mersin ve Adana'da mayıs ayının zam şampiyonu yüzde 37,02 artışla çilek oldu.

Diyarbakır'da imar alanları doldu ev fiyatları yükseldi

Diyarbakır'da son dönemlerde imar alanlarının dolması ve korona virüs nedeniyle üretimin düşmesiyle beraber ev fiyatları tavan yaptı. Yatırımcılar normalleşme süresinin başlamasıyla yatırımın yeni yapılması için imar alanlarının açılması talebinde bulundu.

Bakan Selçuk Mesleki Yeterlilik Sınavlarını bugün itibarıyla başlatıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid-19 pandemisi nedeniyle 16 Mart tarihinde ara verilen Mesleki Yeterlilik Sınavlarının bugün itibarıyla yeniden başladığını açıkladı.

Silvan'da sosyal mesafeli arpa hasadı yapıldı

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli hububat merkezlerinden Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sosyal mesafeli arpa hasadına başlandı.

Ev alana ofis hediye

İzmirli bir gayrimenkul firması, konut projesinde bir kampanya başlatarak ev alan kişilere ofis hediye edileceğini bildirdi.

Toplam 1148 haber.