Ekonomi

Türkiye - İran Karma Ekonomik Komisyonu kapanış imza töreni gerçekleştirildi Türkiye - İran Karma Ekonomik Komisyonu kapanış imza töreni gerçekleştirildi
25 sulama birliğinin Dicle Elektrik'e olan borcu yarım milyar liraya yaklaştı 25 sulama birliğinin Dicle Elektrik'e olan borcu yarım milyar liraya yaklaştı
Baskı gördüklerini iddia eden işçiler CHP'den destek istedi Baskı gördüklerini iddia eden işçiler CHP'den destek istedi
Malatyalı yatırımcılara Kazakistan fırsatı anlatıldı Malatyalı yatırımcılara Kazakistan fırsatı anlatıldı
Teknik Destek Programı kapsamında 8 proje başarılı bulundu Teknik Destek Programı kapsamında 8 proje başarılı bulundu
Lisanslı Depoculuk projesinin yer teslimi yapıldı Lisanslı Depoculuk projesinin yer teslimi yapıldı
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Motorine zammı kimse aklından geçirmemeli' TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Motorine zammı kimse aklından geçirmemeli'
Ceylan Karavil Park'ta 2. garaj indirim günleri başladı Ceylan Karavil Park'ta 2. garaj indirim günleri başladı
Mondihome Ankara'daki 24'üncü mağazasını açtı Mondihome Ankara'daki 24'üncü mağazasını açtı
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'İşsizlik artınca sosyal medya yeni iş kapısı oldu' TESK Genel Başkanı Palandöken: 'İşsizlik artınca sosyal medya yeni iş kapısı oldu'
Eski Ticaret Bakanı Tüfenkci, pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı Eski Ticaret Bakanı Tüfenkci, pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı
TESK Başkanı Palandöken: 'Esnafımız faiz düşüşlerinden yararlanmalı' TESK Başkanı Palandöken: 'Esnafımız faiz düşüşlerinden yararlanmalı'
Elektrik faturasında iade anlaşması yeniden devrede Elektrik faturasında iade anlaşması yeniden devrede
Palandöken: 'Faiz indirim kararı piyasaları olumlu etkileyecek' Palandöken: 'Faiz indirim kararı piyasaları olumlu etkileyecek'
MTB ile FKA arasında Fizibilite destek sözleşmesi imzalandı MTB ile FKA arasında Fizibilite destek sözleşmesi imzalandı
Türk kadınının büyük başarısı Türk kadınının büyük başarısı
Borsa güne yükselişle başladı Borsa güne yükselişle başladı
TESK Genel Başkanı Palandöken: '8 ayda 7 bin kadın esnaf kazandık' TESK Genel Başkanı Palandöken: '8 ayda 7 bin kadın esnaf kazandık'
Türkiye-Hollanda Yuvarlak Masa Toplantısı Türkiye-Hollanda Yuvarlak Masa Toplantısı
JETCO'nun ikinci dönem imzaları atıldı JETCO'nun ikinci dönem imzaları atıldı
Ekonomi Haberleri

Türkiye - İran Karma Ekonomik Komisyonu kapanış imza töreni gerçekleştirildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'İlişkilerimiz son derece olumlu bir düzeyde. İş dünyasının önünü açıcı bir yön almaktadır. Biz her iki ülkenin yetkilileri olarak bu konuda kararlıyız. Ticaretin geliştirilmesi yönünde de destekler vereceğiz' dedi.

25 sulama birliğinin Dicle Elektrik'e olan borcu yarım milyar liraya yaklaştı

Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik, bazı belediyeler gibi sulama birliklerinin de tükettikleri enerji bedelini ödememeleri yüzünden sıkıntı yaşıyor. Bölgede bulunan 25 sulama birliğinin, enerji şirketine olan borcu 464 milyon, 403 bin 374 liraya ulaştı. Bunun üzerine Dicle Elektrik, borçlu birliklere ödeme yapıncaya kadar elektrik vermeme kararı aldı.

Baskı gördüklerini iddia eden işçiler CHP'den destek istedi

Malatya'da bir tekstil fabrikasında kendilerine baskı uygulandığını ileri süren işçileri sendika yetkileri ile birlikte CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz'ı ziyaret ederek destek istedi.

Malatyalı yatırımcılara Kazakistan fırsatı anlatıldı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantı ile Kazakistan'ın yatırım fırsatları Malatyalı iş adamlarına anlatıldı.

Teknik Destek Programı kapsamında 8 proje başarılı bulundu

Fırat Kalkınma Ajansı 2019 Yılı TD Programında Temmuz-Ağustos dönemi değerlendirme sonuçları açıklandı.

Lisanslı Depoculuk projesinin yer teslimi yapıldı

Malatya ekonomisinin can damarı olan kayısının geleceği için büyük önem arz eden Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk projesinin yapım ilahesinin sonuçlanmasının ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Motorine zammı kimse aklından geçirmemeli'

Motorine zam yapılacağı şeklinde söylentilerin yoğunlaştığına dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Motorine zammı kimse aklından geçirmemeli' dedi.

Ceylan Karavil Park'ta 2. garaj indirim günleri başladı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ceylan Karavil Park AVM'de, 2. garaj indirim günleri başladı.

Mondihome Ankara'daki 24'üncü mağazasını açtı

Boydak Holding bünyesinde bulunan Mondihome, Ankara ili ve çevresindeki 24'üncü mağazasını açtı.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'İşsizlik artınca sosyal medya yeni iş kapısı oldu'

Türkiye Esnaf ve Sanatkrlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, İşsizlik artınca sosyal medya yeni iş kapısı oldu dedi.

Eski Ticaret Bakanı Tüfenkci, pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı

Gümrük ve Ticaret eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 2019-2020 pancar alımı kampanyası açılış törenine katıldı.

TESK Başkanı Palandöken: 'Esnafımız faiz düşüşlerinden yararlanmalı'

Geçmiş yıllarda çıkarılan sicil aflarının esnaf ve sanatkarın yarasına merhem olmadığını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Merkez Bankası 2 ay içerisinde 2 kez faizleri düşürdü. Bankalar da aynı şekilde kredi faizlerini aşağı çekiyorlar' dedi.

Elektrik faturasında iade anlaşması yeniden devrede

CK Enerji Boğaziçi Elektrik, elektrik faturalarında iade fırsatı sağlayan anlaşmayı yeniden devreye aldı. Buna göre elektrik faturalarını fastPay uygulaması ile ödeyen tüketicilere yüzde 10'luk iade avantajı sağlanacak.

Palandöken: 'Faiz indirim kararı piyasaları olumlu etkileyecek'

Türkiye Esnaflar ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Pendevi Palandöken, Merkez Bankası'nın 325 baz faiz indirim kararının piyasaları rahatlatacağını ve enflasyonun daha da aşağı düşeceğini belirtti.

MTB ile FKA arasında Fizibilite destek sözleşmesi imzalandı

Malatya Ticaret Borsası (MTB) ile Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) arasında 2019 Yılı Fizibilite Desteği Projesi kapsamında 'Malatya'da Soğuk Zinciri ve Süt Toplama Merkezleri Fizibilite Çalışması' projesi imzalandı.

Türk kadınının büyük başarısı

ABD'nin Princeton Üniversitesi mezunu Dr. Sevgi Yılmaz, 'Yönetim 4.0' kavramını geliştirerek, şirketlerin ekonomik krizle mücadele ve sağlam stratejik kararlarla uzun yıllar ayakta kalması yöntemlerini bilimsel olarak açıkladı.

Toplam 229 haber.