Eğitim

Tıp Fakültesinde beyaz önlük heyecanı başladı Tıp Fakültesinde beyaz önlük heyecanı başladı
DÜ öğrencilerine oryantasyon eğitimi DÜ öğrencilerine oryantasyon eğitimi
Başkan Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği üyeleriyle bir araya geldi Başkan Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği üyeleriyle bir araya geldi
8'inci dönem Türkiye stajları sertifika töreni 8'inci dönem Türkiye stajları sertifika töreni
Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor
Arguvan'da İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi Arguvan'da İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi
YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı
Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde '29. Uluslararası Mobilya Endüstrisi Konferansı' başladı Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde '29. Uluslararası Mobilya Endüstrisi Konferansı' başladı
TED Okulları 32 bin öğrencisiyle iklim için yine görevde TED Okulları 32 bin öğrencisiyle iklim için yine görevde
Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi
Elazığ'da İlköğretim Haftası kutlandı Elazığ'da İlköğretim Haftası kutlandı
Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci
Dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor Dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor
Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek
Kadın Psikolojisi Kadın Psikolojisi
Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı
Vali Baruş, öğrencileri makamında kabul etti Vali Baruş, öğrencileri makamında kabul etti
Okul Müdürü, öğrenci velisi tarafından silahla tehdit edildi Okul Müdürü, öğrenci velisi tarafından silahla tehdit edildi
Malatya'da ilköğretim haftası kutlandı Malatya'da ilköğretim haftası kutlandı
Doğa Kolejinden Ankara'ya 8. kampüs Doğa Kolejinden Ankara'ya 8. kampüs
Eğitim Haberleri

Tıp Fakültesinde beyaz önlük heyecanı başladı

Turgut Özal Kongre Kültür Merkezinde İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

DÜ öğrencilerine oryantasyon eğitimi

Dicle Üniversitesi'nde yeni kayıt yapan lisans ve ön lisans öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi.

Başkan Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği üyeleriyle bir araya geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlik ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini Gedik Kültür Merkezinde ağırladı.

8'inci dönem Türkiye stajları sertifika töreni

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan genç vatandaşlara yönelik düzenlenen 'Türkiye Stajları' programının sekizinci dönem sertifika töreni gerçekleştirildi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen genç vatandaşlar bir ay boyunca Türkiye'nin çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapma imknı buldu.

Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, belediyelerdeki hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesi için periyodik olarak düzenlediği hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Arguvan'da İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi

Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde '29. Uluslararası Mobilya Endüstrisi Konferansı' başladı

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Ağaçişleri Endüstrisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Söğütlü, 'Konferansın sonuçları, sektörün sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar bulunmakta. Hatta davetli konuşmacılarımızın iki tanesinin konuşma başlığı üniversite sanayi işbirliği. Çünkü bizim burada ürettiğimiz bilgiyi, uygulamaya dönüştürmediğimiz, ticarileştiremediğimiz sürece bir anlamının olmadığının farkındayız' dedi.

TED Okulları 32 bin öğrencisiyle iklim için yine görevde

20-27 Eylül tarihleri arasında dünyanın dört bir yanında 'Sıfır Gelecek' adı altında gerçekleşecek iklim grevlerine Türk Eğitim Derneği'ne bağlı 40 okulun 32 bin öğrencisi yine aynı kararlılıkla destek veriyor.

Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, kentte bir ilki gerçekleştirerek akademik kimliğiyle sınıfa girdi, öğrencilere ders anlattı.

Elazığ'da İlköğretim Haftası kutlandı

Elazığ'da eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) eğitim-öğretim veren Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nun 2018-2019 dönemi mezunları ASO 1.OSB'de düzenlenen törenle okullarına veda etti.

Dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen 'Türkiye Bursları' programı ile önemli bir eğitim merkezi haline gelen Türkiye, bu yıl da dünyanın dört bir yanından rekor sayıda başvuru aldı. Bu yıl 167 ülkeden 145 bin 700 uluslararası öğrenci Türkiye'de eğitim almak için başvuruda bulunurken, 5 bin öğrenci eğitim almaya hak kazandı.

Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek

Tamamen dijital tabanlı öğrenim metodu olan ve Türkiye'de ilk kez uygulanan 'Metodbox'ın tanıtım toplantısı Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsünde, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel'in de katıldığı bir lansman ile tanıtıldı. Uygulama ile kişiye özgü öğrenimin geleceğe taşınması amaçlanıyor. Öğrencilerin neye eğilimi varsa ona uygun testlere, çalışmalara ve oyunlara yönlendiren sistemin öğretmenler, veliler, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından kullanılması hedefleniyor.

Kadın Psikolojisi

Kadın Psikolojisi

Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı

İlköğretim Haftası dolayısıyla Yeşilyurt Emin Bitlis İlkokul öğretmenleri ve öğrencileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ettiler. Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı.

Toplam 188 haber.