Eğitim

TED Okulları 32 bin öğrencisiyle iklim için yine görevde TED Okulları 32 bin öğrencisiyle iklim için yine görevde
Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi
Elazığ'da İlköğretim Haftası kutlandı Elazığ'da İlköğretim Haftası kutlandı
Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci
Dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor Dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor
Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek
Kadın Psikolojisi Kadın Psikolojisi
Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı
Vali Baruş, öğrencileri makamında kabul etti Vali Baruş, öğrencileri makamında kabul etti
Okul Müdürü, öğrenci velisi tarafından silahla tehdit edildi Okul Müdürü, öğrenci velisi tarafından silahla tehdit edildi
Malatya'da ilköğretim haftası kutlandı Malatya'da ilköğretim haftası kutlandı
Doğa Kolejinden Ankara'ya 8. kampüs Doğa Kolejinden Ankara'ya 8. kampüs
Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için oryantasyon programı düzenlenecek Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için oryantasyon programı düzenlenecek
Sene başı rehber öğretmenler toplantısı yapıldı Sene başı rehber öğretmenler toplantısı yapıldı
Avrupa'da ki hasta ve yaşlı bakımı Adıyaman'a uyarlandı Avrupa'da ki hasta ve yaşlı bakımı Adıyaman'a uyarlandı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: 'Diyarbakırlı annelerimizin yanındayız' Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: 'Diyarbakırlı annelerimizin yanındayız'
Uğur Okulları'ndan Ergani'ye doğa ve spor dostu kampüs Uğur Okulları'ndan Ergani'ye doğa ve spor dostu kampüs
Öğretmen ve öğrenciler için iş birliği protokolü Öğretmen ve öğrenciler için iş birliği protokolü
Mamak'ta, Mobil okul yollara çıktı Mamak'ta, Mobil okul yollara çıktı
Öğretmenleri değişince okula gitmediler Öğretmenleri değişince okula gitmediler
Eğitim Haberleri

TED Okulları 32 bin öğrencisiyle iklim için yine görevde

20-27 Eylül tarihleri arasında dünyanın dört bir yanında 'Sıfır Gelecek' adı altında gerçekleşecek iklim grevlerine Türk Eğitim Derneği'ne bağlı 40 okulun 32 bin öğrencisi yine aynı kararlılıkla destek veriyor.

Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, kentte bir ilki gerçekleştirerek akademik kimliğiyle sınıfa girdi, öğrencilere ders anlattı.

Elazığ'da İlköğretim Haftası kutlandı

Elazığ'da eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) eğitim-öğretim veren Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu'nun 2018-2019 dönemi mezunları ASO 1.OSB'de düzenlenen törenle okullarına veda etti.

Dünyanın dört bir yanından binlerce uluslararası öğrenci eğitim için Türkiye'ye geliyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen 'Türkiye Bursları' programı ile önemli bir eğitim merkezi haline gelen Türkiye, bu yıl da dünyanın dört bir yanından rekor sayıda başvuru aldı. Bu yıl 167 ülkeden 145 bin 700 uluslararası öğrenci Türkiye'de eğitim almak için başvuruda bulunurken, 5 bin öğrenci eğitim almaya hak kazandı.

Yapay zeka ile her öğrenci kendine özgü öğrenecek

Tamamen dijital tabanlı öğrenim metodu olan ve Türkiye'de ilk kez uygulanan 'Metodbox'ın tanıtım toplantısı Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsünde, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel'in de katıldığı bir lansman ile tanıtıldı. Uygulama ile kişiye özgü öğrenimin geleceğe taşınması amaçlanıyor. Öğrencilerin neye eğilimi varsa ona uygun testlere, çalışmalara ve oyunlara yönlendiren sistemin öğretmenler, veliler, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından kullanılması hedefleniyor.

Kadın Psikolojisi

Kadın Psikolojisi

Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı

İlköğretim Haftası dolayısıyla Yeşilyurt Emin Bitlis İlkokul öğretmenleri ve öğrencileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ettiler. Başkan Gürkan, ziyarete gelen öğrencileri makamında karşıladı.

Vali Baruş, öğrencileri makamında kabul etti

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Vali Aydın Baruş öğrencileri makamında kabul etti.

Okul Müdürü, öğrenci velisi tarafından silahla tehdit edildi

Farabi Ortaokulunda bir öğrencinin velisi okul müdürünü silahla tehdit ederek çocuğunun sınıfının değiştirilmesini istedi.

Malatya'da ilköğretim haftası kutlandı

Malatya 'da , Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle ilköğretim haftası kutlama programı düzenlendi.

Doğa Kolejinden Ankara'ya 8. kampüs

Ankara'da Birlik Bilim, Çukurambar, İncek, Keçiören, Çayyolu, Batıkent ve Eryaman Bilim Kampüsleriyle eğitimini sürdüren Doğa Koleji, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için 8. Kampüsünü Bağlıca'da açtı. Doğa Kolejinin Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, 'Doğa Koleji eğitim standartlarını, başarılı akademik kadromuzu ve kampüs olanaklarımızı, yeni dönemde Ankara Bağlıca'da öğrencilerimizle buluşturduk' dedi.

Yeni kayıt yaptıran öğrenciler için oryantasyon programı düzenlenecek

İnönü Üniversitesi yeni kayıt yaptıran öğrenciler için 'Öğrenci Oryantasyon programı' düzenliyor. 23 Eylül'de başlayacak olan program farklı birimlere yönelik olarak bir hafta boyunca sürecek.

Sene başı rehber öğretmenler toplantısı yapıldı

Adıyaman'ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rehberlik Öğretmenlerine yönelik istişare toplantısı düzenlendi.

Avrupa'da ki hasta ve yaşlı bakımı Adıyaman'a uyarlandı

Adıyaman Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı 'Hasta ve Yaşlı Bakımında Avrupa Uygulamalarının Adıyaman'a Uyarlanması Projesi' tamamlandı.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan: 'Diyarbakırlı annelerimizin yanındayız'

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 11 Eylül tarihinde İLKSAN ve Kastamonu Belediyesinin ortaklaşa yaptığı 'Şehit Öğretmenler Parkı'nın açılış töreninde hazır bulundu. Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Talip Geylan: 'Diyarbakırlı annelerimizin yanındayız' dedi

Toplam 180 haber.