Eğitim

Öğrencilere kitap desteği Öğrencilere kitap desteği
MABEM'de LGS ve YKS hazırlık kursları devam ediyor MABEM'de LGS ve YKS hazırlık kursları devam ediyor
Malatya'da da öğrenciler ders başı yaptı Malatya'da da öğrenciler ders başı yaptı
İnönü Üniversitesi'nde hedef ilk 10 İnönü Üniversitesi'nde hedef ilk 10
Bilim adamından kripto para uyarısı Bilim adamından kripto para uyarısı
Öğrencilere tabletleri evinde teslim ediliyor Öğrencilere tabletleri evinde teslim ediliyor
Yeşilyurt'ta tabletler törenle hediye edildi Yeşilyurt'ta tabletler törenle hediye edildi
Başkan Çınar, tekstil kursunu ziyaret etti Başkan Çınar, tekstil kursunu ziyaret etti
Okullarda Covid-19 denetimi Okullarda Covid-19 denetimi
Malatya'da köy okullarına 180 ton dezenfektan desteği Malatya'da köy okullarına 180 ton dezenfektan desteği
Yeşilyurt'ta öğrencilere deneme seti hediyesi Yeşilyurt'ta öğrencilere deneme seti hediyesi
Gürkan'den yüz yüze eğitime başlayan öğrencilere sürpriz Gürkan'den yüz yüze eğitime başlayan öğrencilere sürpriz
Malatya polisi Uyuşturucuyla mücadele için broşür dağıttı Malatya polisi Uyuşturucuyla mücadele için broşür dağıttı
İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı sürüyor İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı sürüyor
İnönü Üniversitesi'nde bahar yarıyılına da Covid-19 ayarı İnönü Üniversitesi'nde bahar yarıyılına da Covid-19 ayarı
Kızılay öğrencileri unutmadı Kızılay öğrencileri unutmadı
Başkan Güder, yüz yüze eğitimin ilk gününde öğrencilerle buluştu Başkan Güder, yüz yüze eğitimin ilk gününde öğrencilerle buluştu
Yeşilyurt'ta köy okullarında yüz yüze eğitim başladı Yeşilyurt'ta köy okullarında yüz yüze eğitim başladı
Çıraklar, Avrupa'da staj yapacak Çıraklar, Avrupa'da staj yapacak
Uzaktan eğitimin nabzı anket ile ölçülecek Uzaktan eğitimin nabzı anket ile ölçülecek
Eğitim Haberleri

Öğrencilere kitap desteği

Malatya'da eğitim gören dezavantajlı öğrencilere kaynak kitap dağıtım yapıldı.

MABEM'de LGS ve YKS hazırlık kursları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü eğitim merkezleri ve semt konaklarında, LGS ve YKS hazırlık kursları, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğrencilerine tekrar kapılarını açtı.

Malatya'da da öğrenciler ders başı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni korona virüs önlemleri ve bazı kısıtlamaların kaldırılması kararından sonra Malatya'da öğrenciler okula merhaba dedi

İnönü Üniversitesi'nde hedef ilk 10

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Türkiye'deki tüm üniversiteler arasında 29. sırada yer aldıklarına dikkat çekerek, ' Hedefimiz ülkemizin ilk 10 üniversitesi arasına girmek ve üniversitemizi bir araştırma üniversitesi yapmaktır' dedi.

Bilim adamından kripto para uyarısı

Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, kripto paranın kumar alışkanlığı geliştirebileceği gibi psikolojik rahatsızlıklara da neden olabileceğini belirtti.

Öğrencilere tabletleri evinde teslim ediliyor

Malatya'nın Yazıhan İlçesi Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, kırsaldaki öğrencilerin tabletlerini evlerine kadar giderek teslim ediyor.

Yeşilyurt'ta tabletler törenle hediye edildi

Malatya Yeşilyurt Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında öncülük ettiği 'Bir Tablet Bağışla Eğitimin Kalbine Dokun' kampanyasında hayırsever ve eğitim gönüllülerinin destekleriyle toplanan tabletler, Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezinde düzenlenen programda ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara teslim edildi.

Başkan Çınar, tekstil kursunu ziyaret etti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kadınların ülke ekonomisine daha fazla katkı vermelerinin önünü açmak için Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde 15 kursiyerin tekstil kursuna katılmasından dolayı düzenlenen iş başı eğitim programına katıldı.

Okullarda Covid-19 denetimi

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde okullar denetlenerek normalleşme süreciyle birlikte başlayan yüz yüze eğitim sürecindeki maske, mesafe ve hijyen şartları kontrol edildi.

Malatya'da köy okullarına 180 ton dezenfektan desteği

Malatya'da korona virüs normalleşme adımları kapsamında köy okullarında yüz yüze eğitimin başlamasıyla okullara 700 bin civarında maske ve 180 ton dezenfektan desteği sağlandı.

Yeşilyurt'ta öğrencilere deneme seti hediyesi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesinin resmi twitter hesapları üzerinden başvuru yapan 2 bin 170 öğrenci arasında gerçekleştirilen kurada belirlenen 500 öğrenciye 'TYT Deneme Seti' teslyim edildi

Gürkan'den yüz yüze eğitime başlayan öğrencilere sürpriz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yüz yüze eğitimin kırsal okullarda başlamasıyla birlikte ilk ziyaretini Fırıncı İlkokulu'na yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ile birlikte minik öğrencilere ders sırasında sürpriz yapan Gürkan, tüm öğrencilere spor malzemeleri, kıyafet, kırtasiye ve ayakkabıdan oluşan hediye paketi dağıttı.

Malatya polisi Uyuşturucuyla mücadele için broşür dağıttı

Malatya polisi tarafından 650 vatandaşa Uyuma Projesi kapsamında Uyuşturucu ile Mücadele Mobil Uygulaması anlatılarak bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtımı sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi öğrenciler için devam eden tablet dağıtımı programına katılan Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Pandemi sürecinde hükümetimiz, eğitim alanında oluşan sorunları ışık hızıyla ortadan kaldırıyor. Büyük devlet olmanın haklı gururunu yaşıyoruz' dedi.

İnönü Üniversitesi'nde bahar yarıyılına da Covid-19 ayarı

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 2020-2021bahar yarıyılında eğitim öğretim Covid-19 pandemisi nedeniyle yeniden düzenlenip, uygulamalı derslerin yapıldığı birimlerdeki yoğunluğu azaltmak amacı ile uygulamalı derslerin mesai saatleri dışında ve hafta sonlarına alınabilmesi konusunda karar alındı.

Kızılay öğrencileri unutmadı

Türk Kızılayı Malatya Şubesi ve Genç Kızılay gönüllüleri tarafından başlatılan 'Bir şehit bir çocuk' projesi kapsamında Kuluncak ilçesinde öğrencilere giysi ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

Başkan Güder, yüz yüze eğitimin ilk gününde öğrencilerle buluştu

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Orduzu Ata İlkokulu ve Orduzu Mecit Şahaplıoğlu Ortaokulu'nda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla ziyaret etti. Başkan Güder, 'İlçemizde açılan 54 okulumuzdaki öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir dönem temenni ediyorum' dedi.

Yeşilyurt'ta köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ' Bugünden itibaren ilçemizdeki 85 okulda başlayan yüz yüze eğitim dönemine katılan bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir dönem temenni ediyorum' diye konuştu.

Çıraklar, Avrupa'da staj yapacak

Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında okuyan 20 öğrenci refakatçı öğretmenlerle beraber İtalya ve Almanya'ya giderek staj yapacak.

Toplam 698 haber.