Sağlık

Ambulans helikopter kanser hastası için havalandı Ambulans helikopter kanser hastası için havalandı
Kansız ve ağrısız burun ameliyatı dönemi Kansız ve ağrısız burun ameliyatı dönemi
Gaziantap'ten gelip Malatya'da sağlığına kavuştu Gaziantap'ten gelip Malatya'da sağlığına kavuştu
Dr. Sarıcık'Erken tanı ile kanser korkulu rüyamız olmaktan çıkar' Dr. Sarıcık'Erken tanı ile kanser korkulu rüyamız olmaktan çıkar'
Sağlık Bakanı Koca, Fatma Girik'i Şehir Hastanesinde ziyaret etti Sağlık Bakanı Koca, Fatma Girik'i Şehir Hastanesinde ziyaret etti
Vücudu yanan kızın tedavisinde ihmal iddiası Vücudu yanan kızın tedavisinde ihmal iddiası
Türkiye'de yüzde 3: Genç kızlarda erkeklerin 4 katı Türkiye'de yüzde 3: Genç kızlarda erkeklerin 4 katı
İnönü Üniversitesi'nde 'Karaciğer Tümör' Günleri' İnönü Üniversitesi'nde 'Karaciğer Tümör' Günleri'
Ağır okul çantaları ağrıya yol açıyor Ağır okul çantaları ağrıya yol açıyor
Op. Dr. Yentür:'İdrar kaçırmada 'botoks tedavisi' olumlu sonuçlar veriyor' Op. Dr. Yentür:'İdrar kaçırmada 'botoks tedavisi' olumlu sonuçlar veriyor'
Vajinal akıntı kanser nedeni olabilir Vajinal akıntı kanser nedeni olabilir
Okula uyum sürecinde uyku düzeni nasıl olmalı Okula uyum sürecinde uyku düzeni nasıl olmalı
Küba ile ilaç, aşı ve tıbbi cihaz alanında mutabakat zaptı imzalandı Küba ile ilaç, aşı ve tıbbi cihaz alanında mutabakat zaptı imzalandı
Niğde'den ambulans helikopterle taşınan kalp Ankara'da atacak Niğde'den ambulans helikopterle taşınan kalp Ankara'da atacak
Dünyada her yıl 800 bin kişi intihar ediyor Dünyada her yıl 800 bin kişi intihar ediyor
Şehir Hastanesi'nde 'Her Adımda' Teknoloji Şehir Hastanesi'nde 'Her Adımda' Teknoloji
Okul çağındaki çocuklara beslenme uyarısı Okul çağındaki çocuklara beslenme uyarısı
Makas tekniği ile 15 yıllık çocuk hasreti son buldu Makas tekniği ile 15 yıllık çocuk hasreti son buldu
Kayınvalidesinden 23 yıllık damadına böbrek Kayınvalidesinden 23 yıllık damadına böbrek
Sağlık Bakanı Koca, ABD Ticaret Bakanı Ross ile bir araya geldi Sağlık Bakanı Koca, ABD Ticaret Bakanı Ross ile bir araya geldi
Sağlık Haberleri

Ambulans helikopter kanser hastası için havalandı

Adıyaman'da kanser tedavisi gören ve tedavisinin devamı için Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edilen hasta için ambulans helikopter havalandı.

Kansız ve ağrısız burun ameliyatı dönemi

Memorial Diyarbakır Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü'nden Doç. Dr. Ediz Yorgancılar, burun estetiği ve ameliyatları hakkında bilgi verdi.

Gaziantap'ten gelip Malatya'da sağlığına kavuştu

Gaziantep'te yaşayan Ali Bozoğlan, 6 yıl önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle değişmesi gereken kalp kapağı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez kapalı operasyonla değiştirildi.

Dr. Sarıcık'Erken tanı ile kanser korkulu rüyamız olmaktan çıkar'

Kalın bağırsak (kolon) kanserinin toplumda sık görülen kanser türlerinden biri olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Bekir Sarıcık, 'Her kanser hastalığında olduğu gibi bu kanser türünde de erken tanı hayati önem taşımaktadır. Erken tanıya riayet ettiğimiz zaman kanser korkulu rüyamız olmaktan çıkmaktadırdedi.

Sağlık Bakanı Koca, Fatma Girik'i Şehir Hastanesinde ziyaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sanatçı Fatma Girik'i tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde ziyaret etti. Girik'in sağlık durumu hakkında hekimlerinden bilgi alan Bakan Koca, sanatçıya geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vücudu yanan kızın tedavisinde ihmal iddiası

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde vücudunun büyük bir çoğunluğu kaynar suyla yanan küçük kızın tedavisinde ihmal olduğu iddia edildi.

Türkiye'de yüzde 3: Genç kızlarda erkeklerin 4 katı

Yeme düzenindeki ciddi farklılıklar ve rahatsızlıklar olarak tanımlanan yeme bozukluğu kişinin yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen bir sorun. Dünya genelinde kadınlarda daha sık görülen yeme bozuklukları genellikle 10 ile 20 yaşları arasında ve daha çok da gençlik yıllarında ortaya çıkıyor. Herhangi bir yeme probleminin 'bozukluk' olarak nitelendirilebilmesi için bazı tanı kriterlerine sahip olması gerektiğini belirten Altınbaş Üniversitesi Çocuk Gelişim Programı Başkanı Uzman Klinik Psikolog Dila Özçelik, ilgili tanı kriterleri değerlendirilince, gençlerde daha çok Anoreksiya Nevroza ve Bulimiya Nevroza tipi yeme bozukluklarının görüldüğünü söyledi.

İnönü Üniversitesi'nde 'Karaciğer Tümör' Günleri'

Dünya karaciğer naklinde ikinci olan İnönü Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 'Karaciğer TümörGünleri ile canlı vakalarda karaciğer tümörlerinin tedavisinde önemli bir yöntem olan radyoembolizasyon ele alınıyor. Bu yöntemi kullanan dünyanın saygın merkezlerinde görevli Türk hekimlerin katıldığı eğitimlere 26 ilden 60 hekim katılıyor.

Ağır okul çantaları ağrıya yol açıyor

Okulların açılmasıyla birlikte uzmanlardan ailelere okul çantaları konusunda çeşitli uyarılar da gelmeye devam ediyor.

Op. Dr. Yentür:'İdrar kaçırmada 'botoks tedavisi' olumlu sonuçlar veriyor'

İdrar kaçıran bazı hastaların, yan etkilerinden dolayı ilaç kullanamadığını bazen de ilaca rağmen fayda göremediğini vurgulayan Op. Dr. Serhat Yentür, 'Bu hastaların tedavi olabilmesi için idrar torbası içerisine botoks uygulaması yapıyoruz. Yaklaşık 30 noktaya özel bir teknikle ve kamera ile gözlemleyerek botoks tedavisini gerçekleştiriyoruz' dedi.

Vajinal akıntı kanser nedeni olabilir

Kadınlarda anormal vajinal akıntı ve cinsel ilişki sırasındaki kanama, dünyada her iki dakikada 1 kadının hayatını kaybettiği rahim ağzı kanseri belirtisi olabiliyor.

Okula uyum sürecinde uyku düzeni nasıl olmalı

Okulların başlamasıyla birlikte okula uyum süreci kadar velileri endişelendiren bir başka konu da öğrencilerin uzun yaz tatilinde değişen uyku düzenin okul saatlerine uyum sağlama süreci oluyor.

Küba ile ilaç, aşı ve tıbbi cihaz alanında mutabakat zaptı imzalandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile Küba Devlet İlaç ve Tıbbi Cihazların Kontrol Merkezi (CECMED) arasında mutabakat zaptı imzalandığını duyurdu.

Niğde'den ambulans helikopterle taşınan kalp Ankara'da atacak

Ankara Şehir Hastanesi ilklerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopter ile ilk kez Ankara Şehir Hastanesine getirilen organ, 5 yıldır nakil bekleyen hastaya umut oldu.

Dünyada her yıl 800 bin kişi intihar ediyor

Psikiyatri Uzmanı Dr. Nihan Coşkun, 'İntihar düşüncesi olan kişi için yapılması gereken en önemli yardım 'yalnız olmadığını' hissettirmektir' dedi.

Şehir Hastanesi'nde 'Her Adımda' Teknoloji

Tetkik ve tedavide ileri teknolojinin kullanıldığı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ve Taşıma Sistemi entegrasyonu sayesinde 'Numune Taşıma' hizmetleri de içinde güvenle gerçekleşiyor.

Toplam 163 haber.