Sağlık

Görmeyen gözler kornea nakli ile görüyor Görmeyen gözler kornea nakli ile görüyor
Prematüre bebekler için etkinlik düzenlendi Prematüre bebekler için etkinlik düzenlendi
Parkinson hastası kadının jel yöntemi ile hayat kalitesi arttı Parkinson hastası kadının jel yöntemi ile hayat kalitesi arttı
Her yıl doğan 15 milyon prematüre bebekten 1 milyonu hayatını kaybediyor Her yıl doğan 15 milyon prematüre bebekten 1 milyonu hayatını kaybediyor
20 yıldır tümörle savaşan Somalili hasta çareyi Türkiye'de buldu 20 yıldır tümörle savaşan Somalili hasta çareyi Türkiye'de buldu
Kadınlar 25 dakikada 4 santimetre inceldi Kadınlar 25 dakikada 4 santimetre inceldi
Kalp hastalarına 'bypass' ile gelen sağlık Kalp hastalarına 'bypass' ile gelen sağlık
Soğuk algınlığına karşı uzmanlardan uyarı Soğuk algınlığına karşı uzmanlardan uyarı
Türkiye'de 27 bin kişi organ bağışı bekliyor Türkiye'de 27 bin kişi organ bağışı bekliyor
New York'ta Türk Rüzgarı New York'ta Türk Rüzgarı
Tepe Servis AVM'lerdeki çocuk oyun alanları çevreye duyarlı ürünlerle dezenfekte etti Tepe Servis AVM'lerdeki çocuk oyun alanları çevreye duyarlı ürünlerle dezenfekte etti
21 yıllık matem havası Yusuf bebekle bayrama dönüştü 21 yıllık matem havası Yusuf bebekle bayrama dönüştü
Çağın tehlikesi diyabete dikkat Çağın tehlikesi diyabete dikkat
Şeker hastalığı körlüğe ve bacak kesilmesine neden olabiliyor Şeker hastalığı körlüğe ve bacak kesilmesine neden olabiliyor
El üstünden anjiyo ile sağlına kavuştu El üstünden anjiyo ile sağlına kavuştu
Uzmanlarda doğal doğum önerisi Uzmanlarda doğal doğum önerisi
Azerbeycanlı genç kadın Malatya'da sağlığına kavuştu Azerbeycanlı genç kadın Malatya'da sağlığına kavuştu
Çocuklarda mesane reflüsüne dikkat Çocuklarda mesane reflüsüne dikkat
Beynin riskli bölgesindeki tümör, mikrocerrahi yöntemle alındı Beynin riskli bölgesindeki tümör, mikrocerrahi yöntemle alındı
Uzmanlardan çiğ süt uyarısı: Uzmanlardan çiğ süt uyarısı:
Sağlık Haberleri

Görmeyen gözler kornea nakli ile görüyor

Vatandaşların korktuğu ancak basit bir cerrahi müdahale ile gerçekleşen kornea nakli ile görmeyen gözler görüyor.

Prematüre bebekler için etkinlik düzenlendi

MALATYA(İHA)Malatya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 17 Kasım Dünya Prematüre Günü dolayısıyla prematüre doğumlara dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık sağlamak için etkinlik düzenlendi.

Parkinson hastası kadının jel yöntemi ile hayat kalitesi arttı

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri'nde tedavi edilen 75 yaşındaki Parkinson hastası kadının, üniversitede ilk kez uygulanan jel yöntemi ile hayat kalitesi arttırıldı.

Her yıl doğan 15 milyon prematüre bebekten 1 milyonu hayatını kaybediyor

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yeni Doğan Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Seyhan Erişir Oygucu, 'Her yıl dünyada yaklaşık 15 milyon prematüre bebek dünyaya geliyor ve bu bebeklerin takriben 1 milyonu ne yazık ki hayatını kaybediyor' dedi.

20 yıldır tümörle savaşan Somalili hasta çareyi Türkiye'de buldu

ANKARA (İHA) – Yüzünde bulunan 20 santimlik tümör nedeniyle nefes alamayan Somalili kadın Türkiye'de tedavi olarak sağlığına kavuştu.

Kadınlar 25 dakikada 4 santimetre inceldi

Adana'da fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlar kentte ilki düzenlenen Estetik, Güzellik, Kozmetik, Spor, Egzersiz, Diyet Fuarı'nda bir firmanın yeni geliştirdiği yağ yakma cihazında 25 dakikada 4 santimetre incelmenin mutluluğunu yaşadı.

Kalp hastalarına 'bypass' ile gelen sağlık

Kalp ve Damar Cerrahi uzmanı Prof. Dr. Tulga Ulus, kalbe en çok yapılan cerrahi müdahalenin başında 'koroner bypass'ın geldiğini belirterek, tıkanan veya daralan damara yeni bir damar ile müdahale edilerek hastanın sağlığına kavuşturulduğunu söyledi.

Soğuk algınlığına karşı uzmanlardan uyarı

Soğuk havaların etkisi ile kış hastalıkları da artış gösteriyor. Özellikle grip, nezle ve soğuk algınlığı kişiyi aniden yatağa düşürüp, yaşam kalitesini bozabiliyor. Soğuk algınlığını daha ciddi tablolara yol açmadan hafif bir şekilde atlatmak bazı pratik önerilerle mümkün olabiliyor. İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Tuğba Nur Akkuş, soğuk algınlığına karşı alınabilecek önlemler ile ilgili bilgi verdi.

Türkiye'de 27 bin kişi organ bağışı bekliyor

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Organ Nakli Bölümünden Prof. Dr. Murat Dayangaç, Türkiye'de 27 bin kişinin organ bağışı beklediğini söyledi.

New York'ta Türk Rüzgarı

Yerli ve milli üretim tıbbi cihazlar New York'da 46'ncısı düzenlenecek olan, Amerikan Veith Sempozyumu'nda dünyaya tanıtılacak. Türkiye'nin milli yapay kalp cihazı da tanıtılacak cihazlar arasında.

Tepe Servis AVM'lerdeki çocuk oyun alanları çevreye duyarlı ürünlerle dezenfekte etti

Tepe Servis ve Yönetim, diğer kurum ve kuruluşlar için emsal teşkil edecek önemli bir projeye imza attı. Şirketin Genel Müdürü Canan Çakmakcı, 'Projemizin ilk ayağı Ankara'daki AVM'lerde yer alan çocuk oyun alanları oldu. Söz konusu alanları; virüs ve mikropların yüzde 99'unu yok eden ve üremelerini durduran, çevreye duyarlı antimikrobiyal koruyucularla ücretsiz olarak dezenfekte ettik' dedi.

21 yıllık matem havası Yusuf bebekle bayrama dönüştü

Diyarbakır'da yaklaşık 21 yıldır çocuk özlemi çeken Nefize Özdemir, Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çosüer'in uyguladığı makas yöntemi ile kendiliğinden gebe kaldı.

Çağın tehlikesi diyabete dikkat

Memorial Diyarbakır Hastanesi İç Hastalıkları ve Nefroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Şehmus Özmen, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle, diyabet hastalığı, yol açtığı olumsuz durumlar ve tedavi seçenekleri hakkında bilgi verdi.

Şeker hastalığı körlüğe ve bacak kesilmesine neden olabiliyor

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rıfat Emral, şeker hastalığının oldukça sinsi bir hastalık olduğunu belirterek, önlem alınmazsa hastalarda körlüğe, hatta bazı uzuvların kesilmesine kadar gidebilecek sorunlar doğurabileceğini söyledi.

El üstünden anjiyo ile sağlına kavuştu

Erzincan'dan Elazığ'a gelen 2 çocuk babası 45 yaşındaki Harun Akcan'ın tıkanık olan 3 damarı, Türkiye'de sayılı merkezde uygulanabilen 'el üstünden anjiyo' yöntemiyle açıldı.

Uzmanlarda doğal doğum önerisi

Kadın Doğum uzmanı Op. Dr. Meltem Erkmen, doğal doğumun önemine dikkat çekerek, 'Doğum kadına bahşedilmiş doğal bir yetenektir ve doğal doğum tam anlamıyla modern tıbbın reddi değildir' dedi.

Toplam 271 haber.