Sağlık

Pandeminin kahramanlarının acı hikayeleri fotoğraf kareleriyle anlatıldı Pandeminin kahramanlarının acı hikayeleri fotoğraf kareleriyle anlatıldı
Darende Balaban İçmeleri'ne vatandaşlardan yoğun ilgi Darende Balaban İçmeleri'ne vatandaşlardan yoğun ilgi
Silvan'da tekstil atölyesinde çalışanlara Covid-19 aşısı yapıldı Silvan'da tekstil atölyesinde çalışanlara Covid-19 aşısı yapıldı
Vatandaşlardan diş hastanesi talebi Vatandaşlardan diş hastanesi talebi
Aşı sıralamasında son 10'da yer alan Diyarbakır'da tedbirler hiçe sayıldı Aşı sıralamasında son 10'da yer alan Diyarbakır'da tedbirler hiçe sayıldı
Aşıya teşvik için kampanya başlattı Aşıya teşvik için kampanya başlattı
Diyarbakır'da öğrencilere hepatit semineri Diyarbakır'da öğrencilere hepatit semineri
Malatya'nın yüzde 40'ı birinci doz aşısını henüz yaptırmadı Malatya'nın yüzde 40'ı birinci doz aşısını henüz yaptırmadı
Proktoloji hastalarına ayaktan tedavi imkanı Proktoloji hastalarına ayaktan tedavi imkanı
Yaz aylarında çocuklarda ishale dikkat Yaz aylarında çocuklarda ishale dikkat
Malatya TSO'dan 'Aşı Kampanyası' Malatya TSO'dan 'Aşı Kampanyası'
Elazığ İl Sağlık Müdürü Polat: 'Pandemi yoğun bakım doluluk oranları yüzde 54 civarlarında, panikleyecek ve korkulacak bir durumumuz yok' Elazığ İl Sağlık Müdürü Polat: 'Pandemi yoğun bakım doluluk oranları yüzde 54 civarlarında, panikleyecek ve korkulacak bir durumumuz yok'
Kalp yetmezliği ve koroner kalp hastalığında EECP tedavisi Kalp yetmezliği ve koroner kalp hastalığında EECP tedavisi
Başkan Ali Evren'den Covid-19 Kurallarına Uyun Çağrısı Başkan Ali Evren'den Covid-19 Kurallarına Uyun Çağrısı
Çocuklarda tablet ve telefon kullanımına dikkat Çocuklarda tablet ve telefon kullanımına dikkat
Vali Yırık, 'Delta varyantı Elazığ'da da var, korona virüs tedbirlerden güçlü değildir' Vali Yırık, 'Delta varyantı Elazığ'da da var, korona virüs tedbirlerden güçlü değildir'
Bakan Koca: Şuan aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87'si aşısı tamamlanmamış kişiler Bakan Koca: Şuan aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87’si aşısı tamamlanmamış kişiler
Çüngüş'te aşı seferberliği Çüngüş'te aşı seferberliği
Rahim tümöründen Liv Hospital Gaziantep'te kurtuldu Rahim tümöründen Liv Hospital Gaziantep'te kurtuldu
Vali Baruş, yaşlı şahsın 2'nci doz aşısını yaptırdı Vali Baruş, yaşlı şahsın 2'nci doz aşısını yaptırdı
Sağlık Haberleri

Pandeminin kahramanlarının acı hikayeleri fotoğraf kareleriyle anlatıldı

Gaziantep Medical Park Hastanesi, sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yaşadığı acı hikayeleri fotoğraf kareleri ile anlattı. Sergide, aşı olmayı geciktirdiği için Covid-19'a yakalanan profesör ile korona virüsten annesini kaybeden doktorun aşı çağrısı dikkat çekti.

Darende Balaban İçmeleri'ne vatandaşlardan yoğun ilgi

Malatya'nın Darende ilçesinde bulunan Balaban İçmeleri şifa bekleyen vatandaşların akımına uğruyor. Darende Belediyesi Sosyal Tesisleri olarak hizmet veren içmeler, sindirim, solunum sistemi, böbrek hastalığı ve birçok hastalığa iyi geliyor.

Silvan'da tekstil atölyesinde çalışanlara Covid-19 aşısı yapıldı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde tekstil atölyesinde çalışan 250 kişiye, Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fesih Uyan ile sağlık ekiplerince yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı aşı uygulandı.

Vatandaşlardan diş hastanesi talebi

Adıyaman'ın Kahta ilçe Kaymakamı ile bir araya gelen vatandaşlar, ihalesi yapılan ve ödeneği çıkan ağız ve diş sağlığı merkezinin inşaatına bir an evvel başlanması için talepte bulundu.

Aşı sıralamasında son 10'da yer alan Diyarbakır'da tedbirler hiçe sayıldı

Sağlık Bakanlığı verilerine göre en az aşı uygulamasının yapıldığı ilk 10 il arasında yer alan Diyarbakır'da sosyal mesafe ve maske kuralları unutuldu.

Aşıya teşvik için kampanya başlattı

Diyarbakır'da 37 yılı aşkın bir süredir tatlı sektöründe ün salan ve Türkiye'ye birçok farklı tat kazandıran Hacıbaba Pastaneleri aşı olan vatandaşlara yüzde 15 indirim başlattı.

Diyarbakır'da öğrencilere hepatit semineri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Bilgi Evi'ndeki eğitimlere devam eden öğrencilere yönelik hepatit hastalığı hakkında seminer düzenledi.

Malatya'nın yüzde 40'ı birinci doz aşısını henüz yaptırmadı

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya'da nüfusun yüzde 40'ının birinci doz aşısını henüz yaptırmadığına dikkat çekerek, korona virüs aşısı yaptırma konusunda vatandaşları tekrar uyardı.

Proktoloji hastalarına ayaktan tedavi imkanı

Medical Park Gaziantep Hastanesi Uzman Genel Cerrahi hekimleri tarafından yeni oluşturulan Proktoloji Ünitesi'nde anorektal hastalıklara yönelik olarak, tam donanımlı ekipmanlar ile minimal invaziv teknikler kullanılarak cerrahide yüz güldüren çözümler sunulmaktadır.

Yaz aylarında çocuklarda ishale dikkat

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zerrin Tekinkuş, sıcak havalar ile birlikte görülme sıklığı artan ishalin özellikle çocuklar için büyük tehlike oluşturduğuna dikkat çekerek aileleri uyardı.

Malatya TSO'dan 'Aşı Kampanyası'

Korona virüste artan vaka sayılarının yeni bir kısıtlama dönemini beraberinde getirmesinin kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Salgın tehdidinden kurtulmamızın yegane yolu aşı. Henüz aşı yaptırmayan vatandaşlarımızı bu konuda teşvik için kampanya başlatıyor ve sağlıklı, güzel günler için aşı olmayı seçin diyoruz' dedi.

Elazığ İl Sağlık Müdürü Polat: 'Pandemi yoğun bakım doluluk oranları yüzde 54 civarlarında, panikleyecek ve korkulacak bir durumumuz yok'

Hastane konusunda pandemi yatak doluluk oranının yüzde 40 ve yoğun bakım doluluk oranlarının yüzde 54 civarlarında olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Yani panikleyecek ve korkulacak bir durumumuz yok. Vatandaşımız rehavete kapılmasın dedi.

Kalp yetmezliği ve koroner kalp hastalığında EECP tedavisi

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zarema Karben, günümüzde ölüm nedenlerinin başında yer alan koroner arter hastalığının tedavisinde, stent ya da bypass için uygun olmayan hastalara 'doğal bypass' olarak adlandırılan EECP tedavi yöntemi uygulandığını söyledi.

Başkan Ali Evren'den Covid-19 Kurallarına Uyun Çağrısı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Odası Başkanı, TESKOMB Merkez Birliği Denetleme Kurulu üyesi Ali Evren Esnaflara ve vatandaşlara ' Aşılarınızı olun, Mutlaka Maskelerinizi takın' uyarısı geldi.

Çocuklarda tablet ve telefon kullanımına dikkat

Pandemi dönemi ile birlikte eve kapanan özellikle gençler ve çocukların tablet ve telefon kullanımı büyük oranda arttı. Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Doktor Ömer Uçur, bu süreçte çocukların mutlaka sanatsal ve sporsal alanlara yönlendirilmesi ile çocuklarında bu bağımlılığından kurtulabileceklerini söyledi.

Vali Yırık, 'Delta varyantı Elazığ'da da var, korona virüs tedbirlerden güçlü değildir'

Delta varyantının Elazığ'da da olduğunu belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 'İlimizde 445 bin aşılama hedefinde yüzde 53'lük bir aşılama çalışması gerçekleşti. Vatandaşlardan istirhamımız Cumhurbaşkanımızın ve bizim olduğumuz gibi aşılarını olmalarıdır' dedi.

Bakan Koca: Şuan aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87’si aşısı tamamlanmamış kişiler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Şuan aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 87'si aşısı tamamlanmamış kişiler. Mevcut aktif vakalar içinde tam aşılı olup hastalığa yakalananların oranı yüzde 5'den az. Hastanede yatan hastalarımızın yüzde 95'i de aşısı tamamlanmamış kişiler' dedi.

Çüngüş'te aşı seferberliği

Diyarbakır Çüngüş ilçe merkezi ve 36 köy ile mezrada aşı seferberliği başlatıldı.

Rahim tümöründen Liv Hospital Gaziantep'te kurtuldu

Uzun süredir karın, kasık ağrısı ve aşırı kanama şikayetleri olan ve yapılan tetkiklerde rahminde 7 santimetrelik miyom (tümör) tespit edilen hasta, şifayı Liv Hospital Gaziantep'te buldu.

Toplam 1471 haber.