Sağlık

Sağlık Haberleri

Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri tarihi geçmiş 51 kilo ürün imha etti

Diyarbakır Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri denetimde 51 kilogram tarihi geçmiş ürün imha etti.

Kayapınar'da pedallar kalp sağlığı için atıldı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi tarafından 'Dünya Kalp Günü' çerçevesinde 'Sağlık İçin Hareketi Seçin' sloganı ile bisiklet turu etkinliği düzenlendi.

'Her gün 10 bin adım' hedefiyle yürüdüler

Malatya'da sağlık çalışanları, 'Her gün 10 bin adım' diyerek çocuklarıyla yürüdüler.

Yeşilyurt'ta sağlık için yüründü

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, her yıl 3 ile 4 Ekim Günleri kutlanan Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek ve herkesi spor yapmaya davet etmek için 'Sağlığımız İçin Yürüyelim' programı düzenledi.

Gaziantep'te ozon tedavisi

Medical Point Gaziantep Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Fatma Şeker, ozon tedavisi hakkında bilgiler verdi.

Hastanelerde tatbikatlara ağırlık

Malatya'dan Doğu Anadolu fay hattının geçmesi ve riskli iller arasında yer alması nedeniyle hastanelerde tatbikatlara ağırlık verilerek, muhtemel bir deprem ve yangın gibi afet durumunda yapılacaklar teorik ve pratik eğitim ile anlatılıp gösterilmeye devam ediliyor.

Kurdeşen'de tedavi mümkün

Medical Point Gaziantep Hastanesi Alerji ve İmmunoloji Uzmanı Doç. Dr. Tuğba Songül Tat, kurdeşen olarak da bilinen ürtiker hastalığının tedavisi mümkün olduğunu belirterek, belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

13 aylık bebeğin böbreğinden çıkan taş şaşırttı

Elazığ'da 13 aylık Zeynep Arya Bozkurt'un böbreğinden çıkan 5 santimetrelik taş şaşırttı. Böbrekte oluşan taş, mini perkütal tekniği ile yapılan başarılı operasyonla alındı.

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış: 'Lazer sonrası cildinize nasıl bakacağınız önemlidir'

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış, lazer epilasyonun dünyadaki en popüler kozmetik uygulamalarından biri olduğunu belirterek, uygulama sonrası cilde nasıl bakılması gerektiğinin de önemli olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Demirdağ: 'Kuduz, aşı ile önlenen hayvan kökenli hastalıktır'

Kuduzun aşı ile önlenen hayvan kökenli bir hastalık olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 'Ülkemizde de geçen yıl 200 binin üzerinde şüpheli ısırık vakası bildirildi. Üç tane de kuduz vakası kayıtlara geçti. Şüpheli durumlarda muhakkak kuduz merkezlerine bilgi verilmesi gerek' dedi.

Dalmış: 'Ciltteki siyah noktalara elveda diyebilirsiniz'

Dalmış Beauty işletmecisi ünlü modacı Mehmet Sait Dalmış, siyah noktalardan kurtulmanın en iyi yolunun daha kolay yıkayabilmeniz için gözenek içindeki kalıntıları gevşetmeye yardımcı olacak bir peeling ovma veya maske kullanmak olduğunu söyledi.

Maden Suyu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Maden sularında zengin bir şekilde bulunan magnezyum, potasyum, sodyum, kalsiyum ve daha pek çok faydalı mineral insan yaşamı için vazgeçilmez önem taşıyor.

Sağlıkçılara afet eğitimi

Birçok bölgesi birinci derecede deprem kuşağında bulunan Malatya'da afet eğitimine ağırlık veriliyor.

Pandemiye rağmen dünyada ölümlerin bir numaralı nedeni kalp ve damar hastalıkları

Diyarbakır Memorial Dicle Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aziz Karabulut, 29 Eylül Dünya Kalp Günü vesilesiyle konuştu. Dr. Karabulut, 'Pandeminin en yoğun olduğu dönemlerde bile yine bütün dünyada bir numaralı ölüm sebepleri kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerdir' dedi.

Göz problemleri okul başarısını etkiliyor

Gaziantep Özel ANKA Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Ali Hakim, göz probleminin çocuğun gelişimini, okul başarısını ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebileceğini belirterek, görme kusurlarının erken teşhisinin tedaviye daha hızlı cevap vermesi nedeniyle çok önemli olduğunu ifade etti.

Psikiyatri Uzmanı Dönmezler, SANKO'da

Psikiyatri Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Dönmezler, SANKO Üniversitesi Hastanesinde hasta kabulüne başladı.

Yeni hastanede ilk doğum heyecanı

Malatya'da depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılıp yeniden yapılan ve 21 Haziran 2022'de hasta kabulüne başlayan 300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesinde ilk doğum gerçekleşti.

Kalp Krizinin ‘Sinsi’ Belirtilerine Dikkat!

Kalp ve damar hastalıkları dünyada ölüme yol açan etkenler arasında ilk sırada yer almaya devam ediyor.

Sağlık için doğada buluştu

Şehitkamil Belediyesi tarafından Avrupa Spor Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen 'Doğa Yürüyüşü' programına yüzlerce kişi katıldı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 'Bizim amacımız, burada bir farkındalık oluşturmak. Bizleri yalnız bırakmadığınız için, bu farkındalığa destek verdiğiniz için tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum' dedi.

Toplam 2935 haber.