Haber Ara

tso Haber Arşivi

Malatya'da ekonomik destek paketlerinden maksimum yarar çağrısı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası(MTSO) Başkanı-TOBB yönetim kurulu üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, oda üyelerini, açıklanan destek paketlerinden maksimum düzeyde yararlanılması için çağrıda bulundu.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Motorine hatırı sayılır bir indirim yapılmalı'

Korona virüsünün olumsuz etkilerini azaltmak için motorinde indirim yapılması gerektiğini vurgulayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Halen iş yapmakta olan nakliyeci ve taşımacı esnafımız ile çiftçilerimiz, hatırı sayılır bir motorin indirimi yapılarak virüsün olumsuz etkilerinden kurtarılmalı' dedi.

Apaydın: 'Taşımacı esnafı mutlaka desteklenmeli'

Korona virüs nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olağanüstü bir dönemin yaşandığını belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Bu zorlu dönemde alınan tedbirler, bu virüsten kurtulabilmek için çok büyük önem arz ediyor. Alınan ve alınacak olan tüm tedbirleri sonuna kadar destekliyoruz. Ancak taşımacı esnafımızın da bu dönemde desteklenmesi, virüsle mücadele için son derece önemli' dedi.

"100 milyar liralık paket reel sektöre kalkan olacak"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 100 milyar liralık desteğin yer aldığı 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' paketine ilişkin, 'Bursa iş dünyamızın talep ettiği birçok konunun pakette yer alması memnuniyet verici. Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için hazırlanan destekler reel sektörümüze can suyu olacaktır.' dedi.

Gelir vergisi beyanâmesi ertelendi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, 31 Martta sona erecek olan yıllık gelir vergisi beyanme verilme süresinin 30 Nisana kadar uzatıldığını belirtti.

TŞOF Bakanı Apaydın: 'Çanakkale zaferi birlik ve beraberliğimizin simgesidir'

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Aziz milletimizin ağır şartlar altında mücadele vererek kazandığı Çanakkale Zaferi, Türk milletinin bağımsızlığına olan düşkünlüğünün dünyaya açıkça ilanıdır. Bundan 105 yıl önce Çanakkale'de yazılan şanlı destanın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum' dedi.

Elazığ TSO Başkanı Arslan:'Tüm yaptırımlar tereddütsüz uygulanacak'

Korona virüse karşı alınacak önlemlerle ilgili piyasada yaşanan hareketlilik ile haksız fiyat artışı yönünde çıkan haberlere dikkat çeken Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan: Oda olarak hiçbir üyemizin böyle basit işlere tenezzül edeceğine ihtimal vermiyoruz. Ancak, bu krizi sinsice fırsata çevirmek isteyen olur ise oda disiplin mekanizması ve diğer tüm yaptırımların tereddütsüz uygulanacağını tüm halkımızın bilmesini istiyoruzdedi.

ATSO Başkanı Uslu'dan korona virüs fırsatçılarına tepki

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsünü fırsat bilerek ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştırarak, gereken cezai işlemi yapacaklarını söyledi.

İş dünyasından fahiş fiyat artışına ortak tepki: ''Sessiz kalmayacağız''

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların menfaatlerine aykırı davranan kişi ve kurumlara karşı teyakkuzda olacaklarını, duruma sessiz kalmayacaklarını açıkladı.

DTSO'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü resepsiyonu

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Meclisi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve DTSO Diyarbakır AB Bilgi Merkezi işbirliğinde düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü resepsiyonu coşkulu bir şekilde kutlandı.

Kaya: 'Diyarbakır'da Girişimcilik Akademisi açılacak'

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Dicle Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü iş birliğiyle, düzenlenen To Imagine' 20 Girişimcilik Kariyer ve Gençlik Zirvesinde konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, kentte Girişimcilik Akademisinin açılacağını söyledi.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Maliyetleri artan kamyoncu esnafı zorda'

Maliyetleri her geçen gün artan ancak gelirleri düşen taşımacı esnafının neredeyse mesleği bırakıp araçlarını satma noktasına kadar geldiği belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Başta akaryakıt olmak üzere yedek parça, otoyol, köprü, sigorta ve kasko gibi maliyetlerin artması sebebiyle kamyoncu ve nakliyeci esnafımız iş yapamaz hale geldi. Bunlara vergiler, e-fatura, dijital takograf uygulaması ücretleri gibi maliyetler de eklendiğinde taşıma ve nakliye sektöründe gerçekten zor zamanlar geçiriliyor' dedi.

Malatya'da STK'lar Mehmetçik için tek yürek oldu

Malatya'da meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları yaptıkları ortak açıklama ile 'Bahar Kalkanı' operasyonunda destek verdi. STK'lar adına konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız dedi.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Devletimizin ve milletimizin her zaman yanındayız'

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet dileyerek, Şoför camiası olarak bundan önce de, bundan sonra da alınan ve alınacak olan tüm kararlarda devletimizin yanındayız dedi.

DTSO heyeti Erbil Valisi Ferset Sofi ile bir araya geldi

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya başkanlığındaki meclis üyeleri ve meslek komite üyelerinden oluşan heyet Erbil Valisi Ferset Sofi ile bir araya geldi.

MTSO aylık meclis toplantısı yapıldı

Depremden zarar gören imalat sektörü sanayiciye kredi verilecek olması memnunlukla karşılandı.

DTSO heyetinden IKBY Dışişleri Bakanı Safeen Dizayee'ye ziyaret

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya başkanlığındaki meclis ve meslek komite üyelerinden oluşan heyet, IKBY Dışişleri Bakanı Safeen Dizayee'yi ziyaret etti.

Elazığ TSO, deprem nedeniyle oda üyelerinin borçlarını silme kararı aldı

Meydana gelen deprem nedeniyle yaraların sarılmasına katkı sunan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) önemli bir adım atarak oda üyelerinin geçmiş borçlarının tamamının silinmesini kararlaştırdı.

İş dünyası ihracat artışından memnun

Manisa Ticaret ve Sanayi Odasının şubat ayı meclis toplantısında konuşan MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz, Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya hızla yayılan korona virüsünün Çin ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini etkilediğini belirtirken, Türkiye'nin ocak ayındaki rekor kıran ihracat rakamlarının gelecek için umut verici olduğunu söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Uysal:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 'Enflasyonun bir süre için mevcut seviyelerde yatay seyrettikten sonra yıl sonu tahminimize doğru kademeli olarak gerileyeceğini öngörüyoruz' dedi.

DTSO heyetinden Erbil'e çıkarma

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve beraberindeki heyet Erbil'e çıkarma yaptı.

Depremzedelerin talepleri karşılandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, depremzede üyeleri için talep ettikleri imkanların sağlandığını belirtip, 'Talebimiz, hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile kredi kullanan üyelerimize deprem felaketi nedeniyle destek olmalarıydı. Bunu da sağladık. Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi. Tüm üyelerimize hayırlı olsun' dedi.

DTSO Mükemmeliyet Merkezi ile mesleki eğitimde sanal gerçeklik laboratuvarı kuruyor

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), TOBB ETÜ Ebuliz VR-AR Mükemmeliyet Merkezi ile Diyarbakır'da pilot mesleki eğitimde sanal gerçeklik ile eğitim içerikleri oluşturmak için işbirliği sağladı.

MTSO üyelerine ücretsiz İngilizce kursu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) üyelerine yönelik ücretsiz İngilizce kursu verilmeye başlandı.

Deprem kredisinde limit isteği

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ata Sadıkoğlu, deprem sonrası verileceği açıklanan kredi desteğinin 400 bin TL'ye çıkarılmasını istediklerini bildirdi.

MTSO depremzedelere yardım yaptı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) depremzedelere bir kez daha yardım yaptı.

ATSO Yönetimi, Kahta OSB'de sanayicilerle bir araya geldi

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, Kahta OSB'de üretim yapan sanayici ve iş adamlarıyla bir araya gelerek sanayicilerin sorunları ile ilgili istişare toplantısı düzenledi.

ATSO'dan Emine Kuştepe'ye ve yılın ahisine teşekkür plaketi

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Elazığ'da gerçekleşen depremde enkaz altında kalan Azize Çelik ile telefonla görüşüp kurtulmasına yardımcı olan Adıyamanlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllüsü Emine Kuştepe'ye ve Türkiye'de yılın ahisi seçilen Şükrü Çalım'a teşekkür plaketi verdi.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Kamyoncu esnafımız maliyetine iş yapıyor'

Artan maliyetler başta olmak üzere kamyoncu, nakliyeci ve taşımacı esnafının ayakta kalmakta zorlandığını belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 'Kamyoncu, nakliyeci, taşımacı esnafımız ertelenen U-ETDS uygulaması, e-fatura, vergiler, mazot fiyatları, düşük ücret, artan maliyetler, mola yerlerinin yetersizliği gibi birçok konu nedeniyle ayakta kalmakta zorlanıyor. İndirimli akaryakıt, ücretlerinin teslimat gününde ödenmesi gibi adımlarla gecesini gündüzüne katan kamyoncu, nakliyeci, taşımacı esnafımızın sesi duyulmalı' dedi.

MTSO Ocak ayı toplantısını yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez dermemde zarar gören KOBİ'lere KOSGEB tarafından 100 bin lira kadar kredi verileceğini ve faizin tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını kaydetti.