Haber Ara

Tiyatro Haber Arşivi

Dünya Tiyatro Günü sanal ortamda

Korona virüs salgını sebebiyle 'Evde Kal' mesajından dolayı Dünya Tiyatro Günü sanal ortamda kutlandı.

Başkan Gürkan 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yayımladığı mesaj ile Dünya Tiyatrolar Gününü kutladı

Diyarbakır'da esnaf kurallara uydu, kepenkler kapatıldı

Diyarbakır'da zabıta ekipleri, İçişler Bakanlığının korona virüs ile ilgili açıkladığı faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan tiyatro, sinema, gösteri merkezi, nişan-düğün salonu, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi gibi umuma açık istirahat ve eğlence alanlarında denetim gerçekleştirdi.

Hamamönü Sokaklarında İstiklal Tiyatrosu

İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy, Hamamönü'nde anıldı. İstiklal Marşımızın TBMM'de kabul edilişinin 99'uncu yılı anma töreni, Hamamönü'nde bulunan Taceddin Dergahı'nda gerçekleştirildi.

Hamamönü'nde İstiklal Marşı esintisi

Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezi tiyatro ekibi, İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yılı dolayısıyla İstiklal Marşı'nın kaleme alınışını konu alan bir oyun sergiledi.

Aziz Nesin Kabare oyunu seyirciyle buluştu

Levent Üzümcü Tiyatrosu'nun Aziz Nesin Kabare adlı oyunu Çankaya'da tiyatroseverlerle buluştu.

Kaymakam Beşikci minik öğrencilerle bir araya geldi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, 10 Bin Öğrenci Sinemaya, 10 Bin Öğrenci Tiyatroya Projesi kapsamında öğrencilerle film izledi.

Malatya'da 'Bağımlı Değiliz' adlı tiyatro oyunu

Malatya'da uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla Bağımlı Değiliz adlı tiyatro oyunu sahne aldı.

DÜ'de kısa tiyatro oyunları sergilendi

Dicle Üniversitesi Kolektif Tiyatro Atölyesi tarafından kısa oyunlar sahnelendi.

Yenimahalle'de miniklere ücretsiz tiyatro gösterimi

Yenimahalle Belediyesi, minik tiyatroseverleri birbirinden renkli ve eğitici tiyatro oyunları ile buluşturmaya devam ediyor. Çocuk edebiyatına ölümsüz eserler kazandıran İngiliz yazar Lewis Carroll'un dünya çocuk klasikleri arasında yer alan eserinden uyarlanan 'Alis Harikalar Diyarında' Yenimahalleli miniklerle buluştu.

Malatya'da 'Günlerden bir gün' sahnelendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 'Günlerden bir gün' tiyatro gösterisi sahnelendi.

'Kraliçe Lear' Çankayalılarla buluştu

Yönetmen Pelin Esmer'in, Arslanköylü tiyatrocu kadınların turnelerini anlattığı bol ödüllü belgesel filmi Kraliçe Lear 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde Çankayalılarla buluştu.

Çankaya Mart'ta sanat dolu

Çankaya Belediyesi, Ramize Erer karikatür sergisi, Aziz Nesin Kabare oyunu, 14. Ethos Uluslararası Tiyatro Festivali ve sergilerle dolu bir Mart ayı programını Başkentli sanatseverlerle buluşturacak.

Konyaaltı Belediye Tiyatrosu, “Kuvayi Milliye Destanı” ile perdesini açacak

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in girişimleriyle Konyaaltı'nda ilk kez kurulan Konyaaltı Belediye Tiyatrosu, ilk oyununda Nazım Hikmet'in 'Kuvayi Milliye Destanı' adlı eserini sahneye taşıyacak. İlk oyun 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde izleyiciyle buluşacak.

Bursalı Adranos Tiyatro’dan bir palto uyarlaması

Bursa'nın özel tiyatrosu Adranos Tiyatro dördüncü sezonunu Nikolay Gogol'ün Plato adlı öyküsünden İzzet Boğa'nın sahneye uyarladığı ve yönettiği 'Üç Erkek Oyuncu İçin Plato' adlı oyun ile açtı.

Nazilli’de dolu dolu hafta sonu

Nazilli Belediyesi düzenlediği tiyatro, konser, kitap fuarı ve söyleşi etkinlikleri ile her yaştan vatandaşın kültür ve sanatla dolu bir hafta sonu geçirmesini sağladı.

Başkan Kılınç'ın, miniklerle tiyatro keyfi

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, belediye tarafından minik öğrencilerle buluşturulan 'Turta girmemiş orman' adlı tiyatro oyunu miniklerle birlikte seyretti.

‘Bu kadar da olmaz’ Didim’de sahnelendi

Aydın'ın Didim ilçesinde, Bu Kadar da Olmaz adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Altındağlı kadınlardan çocuklara tiyatro

Altındağ Belediyesi 'Altın Kadın Tiyatro Okulu' üyelerinden, Altındağlı çocuklara neşe dolu bir hediye. Tiyatro Okulu üyesi kadınlar, sosyal sorumluluk projesinde bir araya geldi. Kadınlar, kreşlerde öğrenim gören çocuklar için 'Yağmurun Sesi' isimli oyunu sahneledi.

Gönüllü tiyatro ekibi çocuklar için sahne aldı

Elazığ'da depremzede çocuklar için gönüllü tiyatro ekibi sahne aldı.

Sur'un Çocukları Tiyatroda Projesi başladı

Diyarbakır'ın Sur İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından ilçede eğitim gören 6 bin öğrenciyi tiyatro ile buluşturacak Sur'un Çocukları Tiyatroda Projesi start aldı.

Depremzede çocuklar 'eğitim' ile rehabilite edildi

Malatya'da depremi yaşayan çocuklar, tiyatro ve kil şekillendirme eğitimi ile rehabilite edildi.

'Bağımlılıkla Mücadele Ailede Başlar' semineri düzenlendi

Malatya'da, 'Bağımlılıkla Mücadele Ailede Başlar' semineri düzenlenerek uyuşturucunun zararları tiyatro ile anlatıldı.

'Şirinlerin Maceraları' tiyatro oyunu ilgi gördü

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın karne hediyesi olan 'Rafadan Tayfa, Göbeklitepe' sinema etkinliğinden sonra 'Şirinlerin Maceraları' tiyatro oyunu da yoğun ilgi gördü.

'Memleketin Kısmeti' tiyatroseverlerle buluştu

Sanatın merkezi olmaya devam eden Çankaya Belediyesi, 'Memleketin Kısmeti' adlı tiyatro oyununu ücretsiz olarak vatandaşlarla buluşturdu.

Çocuklara karne hediyesi, ücretsiz tiyatro

Malatya'da çocuklara karne hediyesi olarak ücretsiz 'Şirinler Tiyatrosu' etkinliği düzenlenecek.

Depremzede çocuklara tiyatrolu destek

6,8 büyüklüğündeki Sivrice depreminin ardından Malatya'da afetin yaşandığı bölgelerde yaralar sarılırken, depremden etkilenen çocuklara ise psikolojik destek veriliyor. Pütürge'de depremzede çocuklar, tiyatro oyunu ile eğlenerek deprem psikolojisinden uzaklaştı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çocukların karne sevincine ortak oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline ayrılan miniklerin tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla tiyatro etkinliği düzenlerken, LGS'ye hazırlanan öğrencilere ise giysi ve kırtasiye desteğinde bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: 'Tiyatroya çağrılsaydım ben de, eşim de gitmezdi'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' isimli kitabının tiyatro oyununu izlemeye davet edilseydi gitmeyeceğini belirterek, Ben bir siyasi partinin genel başkanıyım ve bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum. Ben gitmezdim. Ha eşim davet edilseydi gider miydi? O da gitmezdi' dedi.

Sokak tiyatrosuyla uyuşturucunun zararına dikkat çektiler

Malatya'da uyuşturucunun zararlarına dikkat çekmek için düzenlenen sokak tiyatrosu katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Oyun vatandaşlar tarafından dakikalarca alkışlanırken, çok beğenildiği ifade edildi.