Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Elazığ'da Gençlik Festivali düzenlendi

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Elazığ il temsilciliği tarafından tarafından 'Gençlik Festivali' düzenlendi.

Neşet Ertaş türkülerinin söylendiği konsere ilgi

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 'Neşet Ertaş Türküleri Konseri' gerçekleştirildi.

Ustalar Yalova'da bir araya geldi

Malatya'nın Arapgir ilçesinde yarım asırdır tahta çividen ayakkabı üreten Erol usta, Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü'nün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 'Anadolu'nun Ahisiyiz Üreten Türkiye'nin Hizmetindeyiz' projesi çerçevesinde Yalova'nın ünlü baklava ustası ile bir araya geldi. Programa Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da katıldı.

Elazığ'da öğrenciler hem okuyup hem meslek öğrenerek harçlıklarını çıkarıyor

Elazığ Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bünyesinde açılan süblimasyon baskı atölyesinde magnet, kalemlik masa isimliği, kupa bardak, mutfak önlüğü ve kristal plaket gibi ürettikleri ürünleri satarak okul harçlıklarını çıkarıyor.

Elazığ'da 'Çedene Bizden Sohbet Sizden' programı

Elazığ'da 'Çedene Bizden Sohbet Sizden' programı çerçevesinde 10 öğrenci Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile bir araya geldi.

Şahinbey'de 'Türk Mutfağı Haftası' kutlandı

Türk Mutfağı Haftası, Şahinbey Belediyesi tarafından restore edilen Şehreküstü Konakları'nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Adıyaman'ın yöresel yemekleri görücüye çıktı

'Türk Mutfağı Haftası' etkinlikleri çerçevesinde Adıyaman'da düzenlenen etkinlikte yöresel yemekler görücüye çıktı.

Elazığ'da atık malzemeler oyuncağa dönüştü

Elazığ'da 'Hayalimle Dönüşen Oyuncak Projesi' yarışmasında atık malzemeler çocukların elinde oyuncağa dönüştü.

Sarımsak ve firik üreticileri altın için yarıştı

Gaziantep'in Araban ilçesinde kaymakamlık, belediye ve ziraat odası tarafından bu sene ilki düzenlenecek olan Firik ve Sarımsak Festivali altın ödüllü yarışmalarla başladı. En güzel sarımsağı yetiştiren 3 üretici ile en güzel firik pilavını yapan eşleri; cumhuriyet altını, yarım ve çeyrek altın ödüllerini almaya hak kazandı.

Hedefler 12'den vuruldu

Malatya İnönü Üniversitesi Okçuluk Topluluğu tarafından Bahar Şenliği çerçevesinde ok atma yarışı gerçekleştirildi.

''El Emeği Göz Nuru'' ürünler görücüye çıktı

Malatya'da hayat boyu öğrenme şenlikleri çerçevesinde düzenlenen El Emeği Göz Nuru ürünlerden oluşan sergisi büyük ilgi gördü.

'Türk Mutfağı Haftası'nda vatandaşlara Diyarbakır lezzetleri ikram edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Türk Mutfağı Haftası' çerçevesinde vatandaşlara yöresel lezzetleri ikram etti.

İki gaziyi buluşturan Atatürk Anı Müzesi ödül aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Atatürk Anı Müzesi bu yıl 6'ncısı düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Müze Özendirme Yarışması'nda Kent Kültürü kategorisinde ödüle layık görüldü.

Fetih coşkusu gezici otobüsle Diyarbakır sokaklarında

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Fethi'nin 1383'üncü yıldönümü dolayısıyla kentin cadde ve sokaklarında gezici otobüs ile vatandaşlara konser verdi.

Kaymakam Türk Mutfağı Haftasında kolları sıvadı, kadınlarla birlikte mutfağa girdi

Türk Mutfağının zenginliğine dikkat çekmek isteyen Sivrice Kaymakamı Yunus Emre Vural, kadınlarla birlikte mutfağa girip Elazığ'a özgü Harput ve içli köfte yaptı.

Rektör Özaydın kitap fuarında okurlarıyla buluştu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Devlet Bakanı Hasan Celal Güzel anısına düzenlenen Gaziantep Kitap Fuarı'nda düzenlenen konferansta öğrencilerle bir araya geldi.

Diyarbakır'da öğrenciler Arkeoloji Müzesi'ni gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 18-24 Mayıs Müzeler Haftası çerçevesinde Bilgi Evi'nde eğitim gören öğrenciler için müze gezileri düzenledi.

Talha Bora Öge'nin konserine yoğun ilgi

Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen Radyo Programcısı ve Şair Talha Bora Öge'nin şiir ve türkü konserine Gaziantepliler yoğun ilgi gösterdi.

Gaziantep Opera ve Bale festivalinin kapanışı ''Memleketim'' müzikaliyle oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle 18-24 Mayıs tarihlerinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali, Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür Sanat Merkezi'nde dün akşam son kez perdelerini açtı. Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) sanatçıları tarafından sahnelenen kapanış müzikali 'Memleketim', Gazi şehirlilerden büyük beğeni topladı.

Toplam 1962 haber.