Kültür Sanat

Malatyalı Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Alpay, Tekstil Müzesi'ni gezdi Malatyalı Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Alpay, Tekstil Müzesi'ni gezdi
Fadıloğlu, yapımı süren Bilim Merkezi'ni inceledi Fadıloğlu, yapımı süren Bilim Merkezi'ni inceledi
Battalgazi'de 'dostluk günü' gezi turu ile kutlandı Battalgazi'de 'dostluk günü' gezi turu ile kutlandı
Doğal taşlara ilgi arttı, turistlerin gözdesi oldu Doğal taşlara ilgi arttı, turistlerin gözdesi oldu
Gezin Gençlik Kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor Gezin Gençlik Kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor
Terörün yerini huzura bıraktığı Diyarbakır'da tarihi mekanlar dolup taştı Terörün yerini huzura bıraktığı Diyarbakır'da tarihi mekanlar dolup taştı
Vali Karaloğlu, yetimleri ağırladı Vali Karaloğlu, yetimleri ağırladı
Temmuz'da 'Köşe Bucak' sanata doydu Temmuz'da 'Köşe Bucak' sanata doydu
Panorama 25 Aralık Müzesine 7 ayda 50 bin ziyaretçi Panorama 25 Aralık Müzesine 7 ayda 50 bin ziyaretçi
Göbeklitepe'den Arslantepe'ye özel selam Göbeklitepe'den Arslantepe'ye özel selam
Rektör Kızılay'dan Arslantepe memnuniyeti Rektör Kızılay'dan Arslantepe memnuniyeti
Başkan Fadıloğlu, esnafın taleplerini dinliyor Başkan Fadıloğlu, esnafın taleplerini dinliyor
Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı
Gaziantep iki lezzetin daha coğrafi işaretini aldı Gaziantep iki lezzetin daha coğrafi işaretini aldı
Battalgazi ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor Battalgazi ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor
Başkan Gürkan'dan turistlere çağrı Başkan Gürkan'dan turistlere çağrı
Arslantepe'den sonra UNESCO'ya bir başvuru da gastronomi alanında Arslantepe'den sonra UNESCO'ya bir başvuru da gastronomi alanında
DÜSİD'den 'aşı olmayanlar düğünlere alınmasın' talebi DÜSİD'den 'aşı olmayanlar düğünlere alınmasın' talebi
Sosyal medyada Arslantepe Höyüğü heyecanı Sosyal medyada Arslantepe Höyüğü heyecanı
Arslantepe Höyüğü'nün Dünya Miras Listesi'ne girmesi Malatyalıları sevindirdi Arslantepe Höyüğü'nün Dünya Miras Listesi'ne girmesi Malatyalıları sevindirdi
Kültür Sanat Haberleri

Malatyalı Türk Halk Müziği sanatçısı Selahattin Alpay, Tekstil Müzesi'ni gezdi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatyalı Türk Halk Müziği Sanatçısı Selahattin Alpay'ı Mahmut Çalık ve Ahmet Çalık Tekstil Müzesi'nde misafir ederek, Çırmıhtı ile özdeşleşmiş dokumacılık mesleğinin tüm boyutlarıyla tanıtıldığı ve anlatıldığı mekanlarda sergilenen nostaljik ürünler hakkında bilgi verdi.

Fadıloğlu, yapımı süren Bilim Merkezi'ni inceledi

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ile birlikte önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan 8 Şubat Gençlik Kütüphenesi ve Bilim Merkezi'ni inceledi.

Battalgazi'de 'dostluk günü' gezi turu ile kutlandı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Dünya Dostluk Günü nedeniyle belediye tarafından düzenlenen tur gezisinde Medeniyetin Kalbi Battalgazi'deki tarihi mekanları gezen Suriyeli ve Afgan çocuklarla bir araya geldi.

Doğal taşlara ilgi arttı, turistlerin gözdesi oldu

Diyarbakır'da işlenen taşlar yerli ve yabancı turistlere özel olarak tasarlanıyor.

Gezin Gençlik Kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tatil yapma imkanı bulunmayan dezavantajlı çocuklara yönelik düzenlediği ücretsiz yaz kampı konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Terörün yerini huzura bıraktığı Diyarbakır'da tarihi mekanlar dolup taştı

Huzur ortamının sağlandığı Diyarbakır'ın gözde tarihi mekanlarından Hasan Paşa Hanı, korona virüse rağmen yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaya başladı.

Vali Karaloğlu, yetimleri ağırladı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla yetim çocuklar ve ailelerini ağırladı.

Temmuz'da 'Köşe Bucak' sanata doydu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Köşe Bucak Sanata Doyacak' temasıyla Temmuz'da düzenlediği açık hava etkinlikleriyle ilçelerde yaşayan vatandaşları kültür ve sanatla buluşturdu.

Panorama 25 Aralık Müzesine 7 ayda 50 bin ziyaretçi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Panorama 25 Aralık Müzesi', faaliyete geçişinin 7'inci ayında 50 bin ziyaretçi sayısına ulaştı. Pandemi nedeniyle uzun bir süre kapalı kalan müze, normalleşmenin ardından ziyaretçi akınlarına uğruyor.

Göbeklitepe'den Arslantepe'ye özel selam

Dünyanın ilk inanç merkezi olduğu tahmin edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'nde bulunan Şanlıurfa Göbeklitepe'den, 26 Temmuz 2021 tarihinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne alınan Malatya Arslantepe Höyüğü'ne 'Selam' getiren Şanlıurfalı misafir öğrenciler, medeniyetin kalbi Battalgazi'ye hayran kaldı.

Rektör Kızılay'dan Arslantepe memnuniyeti

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne kaydedilmesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede 'Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO başvuru sürecindeki tüm çalışmalara katkı vermiş olmaktan kıvanç duyuyoruz' dedi.

Başkan Fadıloğlu, esnafın taleplerini dinliyor

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ve AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ile birlikte ilçedeki esnafı ziyaret ederek, talep ve sorunlarını dinledi.

Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı

Malatya'da yıllardır kendi haline terk edilen Taşhoron Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Gaziantep iki lezzetin daha coğrafi işaretini aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehrin kültürünün vazgeçilmezi olan lezzetlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve tanıtmak amacıyla 2 yemeğin daha coğrafi işaretini aldı. Gaziantep coğrafi işaretlemede 63 coğrafi işaret ve 1 geleneksel ürünle Türkiye genelindeki liderliğini korudu.

Battalgazi ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan resim, halı dokuma, müzik, minyatür, seramik, ebru ve hüsnü hat gibi birçok sanatın verildiği eğitimler, ilçe halkının büyük ilgisini görüyor.

Başkan Gürkan'dan turistlere çağrı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Mirası kalıcı listesine girmesi kentte sevinçle karşılandığını belirterek, tüm turistlere çağrıda bulundu.

Arslantepe'den sonra UNESCO'ya bir başvuru da gastronomi alanında

Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülecek olan ve Malatya'nın UNESCO'nun Meydana getirici Şehirler Ağı'na dhil edilmesi konusunda yapılacak olan çalışmalar için bir toplantı düzenlendi.

DÜSİD'den 'aşı olmayanlar düğünlere alınmasın' talebi

Diyarbakır Düğün Sektörü İşletmecileri Derneği (DÜSİD), kentte aşı olma oranının az olmasından kaynaklı, 'aşıları yapalım, sağlıklı yaşayalım' isminde beste yapıp kentte bulunan tüm düğün salonlarındaki müzisyenlere dağıttı. Yapılan beste müzisyenler tarafından seslendirilirken, düğünlere katılan vatandaşlar da beste ile halay çekti.

Sosyal medyada Arslantepe Höyüğü heyecanı

Malatya Arslantepe Höyüğü'nün UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne girmesi kararı sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Toplam 832 haber.