Kültür Sanat

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Gezen Sinema Tırı'nı uğurladı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Gezen Sinema Tırı'nı uğurladı
ASO'da 'İmgesel Yorumlar' sergisi ASO'da 'İmgesel Yorumlar' sergisi
Kuşadası uluslararası fotoğrafçılık merkezi olacak Kuşadası uluslararası fotoğrafçılık merkezi olacak
İzmir'de ilk kez bir Picasso sergisi açıldı İzmir’de ilk kez bir Picasso sergisi açıldı
Kaya ve Yalçınkaya Ailesinin Mutlu Günü Kaya ve Yalçınkaya Ailesinin Mutlu Günü
Ünlü Popçu Edis, Gastroantep'i coşturdu Ünlü Popçu Edis, Gastroantep’i coşturdu
(Özel) 'Altın Elbiseli Adam' Ankara'da (Özel) 'Altın Elbiseli Adam' Ankara'da
Baraj suları çekilince köylüler buldu Baraj suları çekilince köylüler buldu
Türk Kültür Şahsiyetlerinin Kısa Yaşam Öyküleri Serisi ve Çevirisi Çalıştayı Türk Kültür Şahsiyetlerinin Kısa Yaşam Öyküleri Serisi ve Çevirisi Çalıştayı
Kırgızistan'da 'Anadolu Mektebi Aytmatov'un Memleketinde' paneli Kırgızistan'da 'Anadolu Mektebi Aytmatov'un Memleketinde' paneli
Başkan Soyer'den sinema sektörüne iki müjde Başkan Soyer’den sinema sektörüne iki müjde
Üniversiteler, kültür ve sanatın merkezi olacak Üniversiteler, kültür ve sanatın merkezi olacak
Çocuklar okulun ilk gününde tiyatro gösterisi ile buluştu Çocuklar okulun ilk gününde tiyatro gösterisi ile buluştu
'Cennet Sahnesi'nin yer aldığı mozaik, defineciler tahrip etmeden taşındı 'Cennet Sahnesi'nin yer aldığı mozaik, defineciler tahrip etmeden taşındı
'Kore Yemeği Yarışması'nda Türk yarışmacılar hünerlerini sergiledi 'Kore Yemeği Yarışması'nda Türk yarışmacılar hünerlerini sergiledi
Farklı sanat dalları bir arada Farklı sanat dalları bir arada
'Benim Altındağım' fotoğraf yarışmasının sonuçları belli oldu 'Benim Altındağım' fotoğraf yarışmasının sonuçları belli oldu
(Özel) 'Leyla ile Mecnun' Devlet Tiyatroları'nda ilk kez sahnelenecek (Özel) 'Leyla ile Mecnun' Devlet Tiyatroları'nda ilk kez sahnelenecek
Sabiha Gökçen'de 'Solo Minyatür Sergisi' Sabiha Gökçen'de 'Solo Minyatür Sergisi'
Kültür Sanat Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Gezen Sinema Tırı'nı uğurladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığının iş birliğinde hayata geçirilen 'Gezen Sinema Tırı' imkanları kısıtlı olduğu için sinema salonlarına gidemeyen çocukları sinemayla tanıştıracak. Bu kapsamda yapılan 'Gezen Sinema Tırı'nın uğurlama törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldı.

ASO'da 'İmgesel Yorumlar' sergisi

Ankara Sanayi Odası ressam Nesrin Sazan'ın 'İmgesel Yorumlar' isimli kişisel resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Kuşadası uluslararası fotoğrafçılık merkezi olacak

Yunan fotoğraf sanatçısı Stelios Demertzis'in 'Benim Gözümden Samos' isimli fotoğraf sergisinin açılışına katılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, hedeflerinin Kuşadası'nın uluslar arası fotoğrafçılık merkezi haline getirmek olduğunu söyledi.

İzmir’de ilk kez bir Picasso sergisi açıldı

20. yüzyılın en büyük sanatçılarından, Kübizm akımının öncüsü İspanyol ressam Pablo Picasso'nun gösteri dünyasını konu aldığı eserlerinden oluşan sergisi, 18 Eylül tarihinde Arkas Sanat Merkezi'nde açılıyor.

Ünlü Popçu Edis, Gastroantep’i coşturdu

2. Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroANTEP), ünlü pop şarkıcı Edis'le coştu. Edis, sevilen şarkıları konser alanına akın eden genç hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

(Özel) 'Altın Elbiseli Adam' Ankara'da

'Altın Elbiseli Adam Zırhı'nın da aralarında bulunduğu 'Büyük Bozkırın Tarihi ve Kültürü' isimli sergi Ankara'da sergilenmeye başladı.

Baraj suları çekilince köylüler buldu

Atatürk Barajı Göleti'ndeki gelgitler nedeniyle ortaya çıkan mozaikli tarihi yapıyı köylüler tesadüfen buldu. Gazeteciler ise tarihi yapıyı bataklıkta bata çıka görüntüledi.

Türk Kültür Şahsiyetlerinin Kısa Yaşam Öyküleri Serisi ve Çevirisi Çalıştayı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca düzenlenen 'Türk Kültür Şahsiyetlerinin Kısa Yaşam Öyküleri Serisi ve Çevirisi Çalıştayı', 11 Eylül'de kurumun konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kırgızistan'da 'Anadolu Mektebi Aytmatov'un Memleketinde' paneli

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı Türk Dil Kurumu, Anadolu Mektebi, Avrasya Yazarlar Birliği, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı iş birliğiyle Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 'Anadolu Mektebi Aytmatov'un Memleketinde' adlı panel düzenlendi.

Başkan Soyer’den sinema sektörüne iki müjde

Sinema tutkunlarının merakla beklediği 'Sinema Burada Festivali', Kültürpark İzmir Sanat Merkezi'nde başladı. Festivalin dün akşam yapılan açılışında ünlü oyuncular İpek Bilgin ve Taner Birsel'e 'Onur Ödülü', Saadet Işıl Aksoy ve Ozan Güven'e ise 'Başarı Ödülü' verildi. Festivalin açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in sinema sektöründeki payını artırmak için 'Sinema İzmir' projesini açıkladı ve 'Akdeniz Film Festivali' düzenleyeceklerinin müjdesini verdi.

Üniversiteler, kültür ve sanatın merkezi olacak

Üniversitelerin kültür ve sanatın merkezi haline getirilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile YÖK arasında protokol imzalandı.

Çocuklar okulun ilk gününde tiyatro gösterisi ile buluştu

Diyarbakır'da Big Bando SNS Dans ve Bilinç6uçuk Tiyatro Topluluğu yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde özel bir okulda tiyatro gösterisiyle öğrencilerle buluştu.

'Cennet Sahnesi'nin yer aldığı mozaik, defineciler tahrip etmeden taşındı

Adıyaman'da meşe ağaçlarının arasında ilk önce defineciler tarafından bulunan 'Cennet Sahnesi'nin tasvir edildiği bin 500 yıllık mozaik gün yüzüne çıkartılarak taşındı.

'Kore Yemeği Yarışması'nda Türk yarışmacılar hünerlerini sergiledi

Ankara'da düzenlenen 'Kore Yemeği Yapma Yarışması'nda Türk yarışmacılar hünerlerini sergiledi.

Farklı sanat dalları bir arada

Ankara'da bir sanat evinde düzenlenen sergi, her yaştan meraklıların ilgi odağı oldu. Sergide, ressamlar Çağla Yarıcı ve Didem Gümüş Tekin'e ait farklı sanat dallarından eserler yer aldı.

Toplam 56 haber.