Malatya

Malatya Haberleri

Duvar yazılarına sosyal medyadan cevap

Malatya'nın Yeşilyurt Belediyesi, ilçede duvarlara yazılan aşk sözlerine, ''Seviyorsan git konuş. Çünkü biz duvardan siliyoruz'' paylaşımı ile cevap verdi.

Mv. Çakır'dan Esnaf Ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır beraberinde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Namık Gören, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Özhüsrev ile birlikte kent merkezinde bulunan esnafları ziyaret ederek talep ve isteklerini dinledi.

15 Temmuz Milli İrade Ocakları ve Şehit Ailelerinden Vali Baruş’a Ziyaret

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Merkezinin hazırladığı program çerçevesinde ilimize gelen şehit aileleri Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret ettiler.

Güner Ailesinin Acı Günü

Elazığ Baskil İlçesi Hacımemetli Köyünün önemli eşraflarından Aydın İli Didim de yaşayan, Esenlik Şirketi Basın Müşaviri Cebrail Kandemir'in Dayısı Yasin Güner vefat etti.

Dilek Mahallesi karakola kavuşuyor

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Dilek Mahallesi'ne jandarma karakol kurulması amacıyla yer tespit incelemesi yapıldı.

'Dünya Kız Çocukları Günü' kutlaması

Malatya Barosu Başkanı Onur Demez, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle yayımladığı mesajda kız çocuklarının maruz kaldığı eşitsizliğe farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanmaya başlandığını hatırlatarak, ''Bilim, sanat, edebiyat, matematik, fikirler, yenilikler,üretim hepsi sizler için'' ifadelerini kullandı.

'Malatya Günleri hiç bir Partinin Arka Bahçesi Değildir'

İstanbul'da Malatya Günlerini Hazırlayan MASTÖB ve MAKON Yöneticileri Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. MAKON Yöneticisi Aziz Damar, 'Malatya günleri hiçbir partinin arka bahçesi değildir, Malatya Günlerine Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Valiliğinin katılmasını bekliyoruz' dedi.

Esnaf Oda Başkanlarından ESKKK Başkanı Ali Evren'e Plaket

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeleyen Ali Evren'e başarılı çalışmalarından dolayı Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanlarından Plaket takdimi.

Ampute Milli Takım Kalecisinden Ülkü Ocakları’na Ziyaret

İkinci kez Avrupa şampiyonu olan Ampute Milli takımımızın başarılı kalecisi hemşehrimiz Selim Karadağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Turgay Şengül'ü ziyaret etti.

Ticaret Borsası Başkanı Özcan'dan Malatya ESKKK'ye Ziyaret

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan Geçtiğimiz haftalarda kongresini yapan ve güven tazeleyen Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Fidan Üreticilerine Sıkı Denetim

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yazılı basın açıklaması yaparak çiftçileri sertifikasız Fidan etiketi ve sertifikası olmayan meyve fidanlarını almamaları konusunda uyardı.

'Cengaver' 680 bin TL'ye alıcı buldu

Malatya Sultansuyu Tarım İşletmelerinde yetişen 14 Arap tayı İstanbul Veliefendi'de satışa sunuldu. Açık arttırma ile yapılan satışta ise ünlü yarış atı Özgünhan'ın tayı olan Cengaver isimli tay 680 bin TL'ye alıcı buldu.

Battalgazi Belediyesi'nden yapılandırma uyarısı

Battalgazi Belediyesi, yapılandırma da son başvuru tarihinin 30 Eylül 2021 Perşembe günü sona ereceğini hatırlatarak, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi borçları yapılandırmasından faydalanmaları için vergi mükellefi vatandaşlara çağrıda bulundu.

Malatya ESKKK Başkanı Ali Evren'e Ziyaretçi Yoğunluğu

Geçtiğimiz günlerde Olağan kongresini tamamlayan ve tek liste ile gidilen seçimde yeniden güven tazeleyen Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren ve yönetim kuruluna tebrik ziyaretleri yoğun olarak devam ediyor.

İşadamı Gümüş'ün mutlu günü

Malatya’nın tanınan iş insanı ve siyasetçilerinden Murat Gümüş'ün oğlu Berk Gümüş, hayatını Hicran Gümüş ile birleştirdi. Düğün merasimine iş ve siyaset dünyasından bir çok isim katıldı

Arapgir Belediyesinden Hizmet Seferberliği

Malatya'nın Arapgir ilçesi Çiğnir Mahallesinde 2000 metrekare Kilitli Parke taşı Arapgir Belediyesi ekipleri tarafından yapıldı.

Kanalboyu Eski Günlerine Kavuşmalı

Malatya’nın sembolü olan Kanal boyunda 1985 yıldan bu yana “Dondurmacı Abdullah Usta” pandemi sürecinin ardından, yeniden genişleterek düzenlediği konseptiyle hizmet vermeye başladı.

İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığından Aşure Etkinliği

İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Özcan ve ilçe teşkilatı Muharrem ayı vesilesiyle Aşure Etkinliği düzenledi.

Küçük Kuş Ve Bulut Ailesi’nin Mutlu Günü

Sevgi Ahmet Küçük kuş ve Kudret Gürdüz Bulut ailelerin Eda Rabia ve Yunus Emre Malatya Altın yunus tesislerinde. Görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Toplam 5835 haber.