Çevre

Çevre

Çevre Haberleri

Hayvan barınağı misafirlerini ağırladı

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde, Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Barınağı minik ziyaretçileriyle doldu taştı.

Elazığ'da Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri

Elazığ'da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde etkinlik düzenlendi.

Elazığ'da 4 ayda 37 kilogram tekstil atığı toplandı

Elazığ Belediyesinin 'Kullanılmış Giysi Kumbarası' uygulaması çerçevesinde 4 ayda 37 kilo 450 gram tekstil atığı toplandı.

Elazığ'da sokak hayvanları için ev yapıldı

Elazığ Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, sokak hayvanları için kedi evleri yapıp içlerine mama bıraktı.

Elazığ'da evlerin etrafında yiyecek arayan tilki görüntülendi

Elazığ'da doğal ortamda aç kalan bir tilki, yerleşim yeri yakınında yiyecek ararken görüntülendi.

Elazığ'da jandarmadan 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde sokak hayvanları beslendi.

Elazığ'da kovanlar kontrol edildi

Elazığ'da kovanlar kontrol edilirken arıcılara ise teknik bilgiler verildi.

Yeşilyurt Zafer Sosyal Tesisleri tamamlandı

Beylerderesi Göletine tepeden bakan bir noktada hizmete sunulan Savunma Sanayi ve Savaş Aletleri Açık Hava Müzesi içerisinde yapımı tamamlanan Zafer Sosyal Tesisleri, nezih ve konforlu alanlarının yanı sıra farklı balık yemeklerinden oluşan menüsüyle birlikte kapılarını Malatyalılara açtı.

15 Temmuz Spor Salonu'nda bakım onarım çalışmaları sona erdi

Elazığ'ın Doğukent Mahallesi'nde bulunan 15 Temmuz Spor Salonu'nda bakım onarım ve yenileme çalışmaları sona erdi.

Diyarbakır'ın Derman Baba'sı sokak hayvanlarını unutmadı

Diyarbakır'da 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle 'Derman Baba' olarak bilinen hayvansever Yılmaz Acu, hayvanların sadece bir gün değil, hayatın tamamında korunup kollanması gerektiğini söyledi.

Jandarma, çocuklarla bir araya geldi

Elazığ'da jandarma ekipleri, Dünya Çocuk Günü çerçevesinde öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kayapınarlı çocuklara 'ekolojik ve atıksız' yaşamın örnekleri anlatılıyor

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde bulunan Ekolojik Eğitim Bahçesinde günün belirli zamanlarında öğrencilere atıksız ve ekolojik yaşamın örnekleri eğitimi veriliyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin yol iyileştirme çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Eski Mardin Yolu'nu yeni Mardin Yolu'na bağlayan 4,5 kilometre uzunluğundaki caddede başlattığı yol genişletme ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Meteorolojiden 3 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Tunceli ve Bingöl için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı.

Battalgazi'de gül bahçesi hizmete açıldı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Tandoğan Mahallesi'ndeki 9 bin metrekarelik alana yapılan ve 1 yıl gibi kısa bir süre içinde yapımı tamamlanan 'Gül Bahçesi ve Gül Cafe' düzenlenen açılış töreni ile hizmete sunuldu. Battalgazi'ye görsel bir şov sunan Gül Bahçesi'nin açılışı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve katılımcılar tarafından yapıldı.

Bağlar Belediyesi üst yapı çalışmalarına devam ediyor

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan kış mevsimi öncesinde ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda üst yapı yenileme hizmetlerine devam ediyor.

Battalgazi'de Kırkgöz Sahil Parkı Projesinde çalışmalar son sürat

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından Karakaya Baraj Gölü kenarında yaptırılan Kırkgöz Sahil Parkı Projesi hızla ilerliyor.

Evinin dört bir yanı 350 milyon yıllık fosillerle dolu

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde yaşayan antropoloji mezunu Naci Akdemir, bilime olan merakıyla kırsalda bulduğu 350-500 milyon yıllık fosilleri toplayarak evini açık hava müzesine çevirdi.

'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi' çalışmasına hız verildi

Malatya İnönü Üniversitesi Uluslararası 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi' Belgesi alma süreci çerçevesinde saha çalışmalarını yoğunlaştırdı. 41 fakülte ve idari birimde gerekli uyarılar yapılarak saha ziyaretleri tamamlandı. Sahip olunan kaynakların tükenebileceği, çevre ile ilgili sorunların yerel ve bölgesel kalmayıp küresel olduğu gerçeğinden hareketle İnönü Üniversitesi, tüm dünyada ISO 14001 standardı ile bilinen 'Çevre Yönetim Sistemi' ile ilgili çalışmalarına hız verdi.

Toplam 2408 haber.