Yeni Malatyaspor Üzerinden… - Mehmet TÜREL

Yeni Malatyaspor Üzerinden…


Yeni Malatyaspor’un mevcut durumu birçoğumuzu derinden üzerken, bazılarımızı ise alengirli işlerle uğraşmaya itmiş anlaşılan. Süper Lig’deki Avrupa Kupaları, lig beşinciliği gibi başarılarla dolu 2 sezonda taktir etme zahmetine girmeyenlerin bugün birer ikişer ‘battık-bittik’ edebiyatıyla ortalığı titretmelerine şaşırmamak elde değil.   Baksanıza konuşanlara…

Birisi kulübün divan kurulu başkan vekili. Ki daha birkaç ay önce kulübe aday çıkmaması için kulüp tüzüğüne ‘Anayasa’ muamelesi gördürdüğü için tepki toplayan, ama gel gör ki şu günlerde sürpriz(!) bir şekilde ortaya çıkıp, ‘Ben bu yönetimin mali tablosunu onaylamam’ diyecek kadar keskin bir dönüş yapan kişi…
Birisi, içi boşaltılmakla kalmayıp, prezervatif faturalarının gider olarak gösterildiği, düştüğü yerde öylece kaderine terk edilip, bir de kafasının üzerinde tepinilen, hatta defnedildiği Yeşiltepe’deki mezarında bile rahat bırakılmamak suretiyle altın kaplama dişleri dahi sökülen Malatyaspor’un eski bir yöneticisi!

Diğerleri ise kendilerine gazeteci, yorumcu, futbol adamı süsü vermiş, tek gayeleri insanların kendilerini dikkate alması olan şahıslar.
İşte gelinen süreçte memleketin futbolunu bu kişilerin bakış açılarıyla yorumlamaya çalışıyor koskoca Malatya şehri.

Burada MHP Malatya Milletvekili Sayın Mehmet Fendoğlu’na ayrı bir parantez açmamız gerekiyor sanırım. Çünkü Malatya’nın önemli bir kesiminin oyunu almış bir siyaset adamının kısır bir çekişmenin içerisine sokulmasını doğru bulmuyorum. Nihayetinde bu kişi bir milletvekili ve şehrin her şeyiyle ilgili düşünce ve yorumu olabilir. Fakat Malatyaspor konusunda bu kadar ağır eleştiriye varacak derecede yapacağı bir konuşmayı bir televizyon kanalına bağlanmak suretiyle yapması ( Ki bence bağlanmadı yayına davet edildi) sanki biraz kendisini çizdiği ‘doğru siyasi figür’ çizgilerinin dışına taşırdı.

Evet bir gerçek var ki Yeni Malatyaspor puan tablosunda hiçte iç açıcı olmayan bir noktada.
Muhakkak ki yapılan yanlışlar var ki bu süreç yaşanıyor.

Nasıl alınan 2 şampiyonlukta, nasıl Avrupa Ligi’ne gidilmesinde, nasıl lig beşinciliğinde başkanından yönetimine, futbolcusundan kulüp çalışanına herkesin payı varsa, mevcut tablodan da herkesin payının olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Fakat şunu belirtmeliyim ki, kulübün bugünkü durumuna üzülen bazılarının asıl niyetlerinin salt Yeni Malatyaspor olup olmadığı konusunda çok ciddi şüphelerim var.
Ha yok asıl mevzu Yeni Malatyaspor ise, kulüp bu durumdayken yangına benzin taşımak yerine bütün hesap kitabın bir kenara bırakılarak, şu sürecin atlatılmasına katkı sunmanın daha olumlu sonuçlarının olacağını, varsa ortada bir yanlışın bunun kulübün kongrelerinde görülmesi gerektiğini sanırım hatırlatmakta fayda var.

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • fuat kılınç | 09 Mart 2020 15:13

    bu zaman ve ortamda böyle ayrışmaya ve gergin bir ortam yaratmaya gerek yok gün birlik ve beraberlik günü liğler biter malatyasporumuz süper liğde kalır ondan sonar gerekli ortam ve şartlar saglanır hordi meydan olaganüstü kongre lüzümü görülürse kongre karaı alır mevcut yönetim süreç daha sonra başlar . fazla zarar vermeden tarbzon maçına dar bir kadra en iyi sonucu alması dilegiyle selam ve sevgiler fuat kılınç

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Kas

Bu Takım Keyif Veriyor

16Mar

Kişi Takıntımız!

07Mar

Yeni Malatyaspor Üzerinden…

19Şub
09Şub

SORUNLU YÖNLERİMİZ