SORUNLU YÖNLERİMİZ - Mehmet TÜREL

SORUNLU YÖNLERİMİZ


Bu sayfalardan ara ara da olsa kaleme aldığım ‘ahvalimiz’ başlıklı tespit- eleştiri mahiyetli bir yazıyı daha sizlerle buluşturmanın zamanıdır.

O halede buyurun…

– Yeni Malatyaspor’un maçlarına gelmeyip lafa geldiğinde mangalda kül bırakmayanlar’ maddesini sanırım diğer listelerde olduğu gibi bu listenin de en başına yazmamız gerekiyor. Bu stadın yolunu bile bilmeyen arkadaşlara söyleyin de gelen taraftarı da yok Guilherme niye gitti, yok niye transferde az adam aldık, yok Trabzonspor’a gerekli cevabı veremedik türünden içi boş mevzularla kaçımasın.

-Kulüp başkanı Adil Gevrek’i tamamen kendi şahsi hesaplarından dolayı haksız ve de dayanaksız eleştirilerle yerden yere vurup, daha sonra ise hiçbir şey olmamış gibi yüzüne sırıtanlar bu memleketin çözülmesi gereken önemli sorunlarındır, nokta. (Haklı, ayakları yere basan argümanlarla eleştirenleri elbette ki en saygı duyulacak yere koyuyorum)

-Yıllardır bulundukları yöneticilik koltuklarını memleket sporunun hayrına tek bir iş yapmadan işgal eden liyakatsiz yöneticilerin, liyakat sahibi gençlerin önünü ısrarla ve de inatla tıkamaları konusu dün de sorundu, bugün de sorun, yarın da sorun olarak karşımıza çıkmaya devam edecek.

– Yeni Malatyaspor’un her sene üzerine koya koya gitmesiyle lig beşinciliğiyle, Avrupa’da ülkemizi temsil etmesiyle başarı beklenti skalaları yukarı vuran bir kısım taraftarın en ufak bir tökezlemede hemen saldırıya geçilmesi sorunu listenin şu günleri en doğru özetleyen maddesi olarak yerini almayı hak ediyor.

– Tesis yapmayıp, mevzu yapan, iş yapmayıp laf yapan, gezmeyip oturan, dinlemeyip gereksiz konuşan, proje üretmeyip sıkıntı üreten tip ve modeldeki yöneticilerin başarıda ortaya çıkıp, başarısızlıkta eleştirenlerin safına geçmesi da elbette ki bu memleketin artık bilindik sorunlarından.

– Alınan başarılı sonuçlarda maça gelip alkışlayan, 2 kötü saha sonucunda ise takımını gönül liginde küme düşüren taraftar modeli problemi de listemizin son maddesi olarak karşınızda.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Kas

Bu Takım Keyif Veriyor

16Mar

Kişi Takıntımız!

07Mar

Yeni Malatyaspor Üzerinden…

19Şub
09Şub

SORUNLU YÖNLERİMİZ

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik 11 24 ekim