Elbirliğiyle Güzel Bir Şeye Benzedi Alkışlıyoruz


                  Çok yazık oldu diye başlayacağım cümlelerime çünkü çok çok yazık oldu Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA nın günlerce uykusuz kalarak çabaladığı bunun yanında bizim görmediğimiz bilmediğimiz bu kutsal göreve kendini adamış kulis çalışanlarına sağlık çalışanlarımızın evlerine gitmeyerek Ailelerinden uzak gecesini gündüzüne katarak dinlenmeden yeri geldiğinde aç susuz kalarak canla başla, ellerinden gelenin kat be kat fazlasını yapmaya çalışarak şu kâbus dolu günlerimizde insanlığa, halkımıza nefes olamaya çalışan insanların bütün emeklerini   2 saatte heba ettik hep beraber kendimizi alkışlamalıyızzz…!  Coşkuyla hem de, 
Bu karar madem verildi ülkemizin güvenliği sağlığı biran önce bu lanet beladan kurtulabilmemiz için olması gereken, alınması muhtemel bir önlem olduğunun hepimiz farkındayız, fakat biraz daha şeffaf düşünerek hareket edilebilirdi nasıl mı?  örneğin insanlarımızın haftalar öncesinden stokçuluk yaptığını baz alarak bu kararın 1 gün önceden duyurulması ya da aynı gün sabahtan duyurulması hadi o da olmadı bu kararın açıklandığı an itibariyle yasak başlamış olmalıydı ki gece yarısı hepimizin hayretlerle izlediği o manzarayla karşılaşmayalım. Belki nerden bilebilirdik denebilir inanın bunu 10 yaşında bir çocuğa sorsanız bu haberin ardından artık neyin korkusunu yaşıyorlarsa insanların kendini sokaklara atacaklarını sizlere söylerlerdi bu kadar basit bir öngörüyü planlayamamanın sonucu olarak umarım olmaz desem de buna kendim dahi inanarak yazmıyorum kat be kat artmasına sebep olduk,  ilerleyen günlerde hep beraber emeğimizin geçtiği bu işin sonuçlarını elbirliğiyle yazan çizen oynayan olarak açık ve net göreceğiz.
        Hadi diyelim halkın sokaklara döküleceği öngörülemedi, bu kadar çevresini zaten düşünme eğilimi olmayan bir toplumuz yani kardeşim sen kendini düşünmüyorsun aileni de mi düşünmüyorsun...? SEN KENDİNİ BİREY BİREY ALLAHIN KUTSANMIŞ HİÇ BİR KÖTÜLÜĞÜN UĞRAMAYACAĞI NADİDE BİR VARLIK FALAN OLARAKMI GÖRÜYORSUN NEDİR..? yoksa bu davranışın bir izahı yoktur, sizin gibiler yüzünden bu hastalık hızla yayılmaya devam etmiyor mu birde yetmemiş gibi kendinizi attınız sokaklara ne eldiven var ne maske ne sosyal mesafe kuralları hayırdır yani hayırdır, zaten 3  4 hafta önceden evlerinize yapabildiğiniz kadar stok yaptınız nasıl bir aç gözlülüktür akıl almaz bir durum. Evet  Şu insanları anlayabilirim sadece evine yığınak yapmamış rutin yaşantısına devam eden bu haberle İKİ gün evinde suyu olamayacağı için su almaya ya da evinde unu olmadığından çünkü stok yapmamış bu insan 4 tane  ekmeğini almaya çıkabilir bunu anlarım fakat kucağına doldurduğu kola şişelerini pasta börek keyif için kahveler eğlence malzemeleri için marketleri savaş alanına çevirdiniz ve gerçek ihtiyaç sahiplerini de mağdur ettiniz KEYFİ BİR ŞEKİLDE sizi asla anlamayacağım anlamakta istemiyorum...! yazık haftalardır  hastalığın kontrol altın alınması için yapılan çalışmaların hepsini heba ettiniz elbirliğiyle bravo ve hastalığı bir sürü masum insanlara  bulaşmasına sebep oldunuz BU VEBALDE YETER SİZE AYAKTA ALKIŞLIYORUZ HEPİNİZİ..!
 

sevimdemirhan44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Nihat | 12 Nisan 2020 11:36

    Haklisin hocam diline sağlik

YAZARIN SON 5 YAZISI