Etiketler

Türkiye ile Arnavutluk arasında KEK 12. Dönem Protokolü imzalandı

Türkiye ile Arnavutluk arasında KEK 12. Dönem Protokolü imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'Protokol, ikili ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine, bu alanda mevcut olan geniş potansiyelin hayata geçirilmesine ve proje bazında güçlendirilmesine dair her iki ülkenin kararlılığını ve siyasi iradesini teyit eden bir nitelik taşımaktadır dedi.

Binali Yıldırım'dan YHT bilet fiyatlarına ilişkin açıklama

Eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Yüksek Hızlı Tren (YHY) bilet fiyatlarına ilişkin, 'Demiryolları bu konuda açıklama yaptı, o açıklamaya bakarsanız benim anladığım herhangi bir tarifelerde değişiklik yok. Yalnız abonman kartlarında biraz farklı tarifelere geçmişler, böyle anlıyorum' dedi.

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sattari: “Türkiye yanımızda olursa ABD ambargolarına karşı dik durabiliriz”

Türkiye-İran arasındaki ilişkiyi 'kadim' olarak tanımlayan İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sattari, 'Türkiye sayesinde bölgede ayaklarımızın üzerinde durup, ABD ambargolarını reddedebiliriz. Bu işbirlikleri için her türlü altyapıyı sağlamaya hazırız' dedi.

Bakan Kurum, inşaatı devam eden Sur Konutları'nı inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşaatı devam eden Sur Konutları'na ilişkin, 7 bin 200 hak sahibimizin bulunduğu evlere terör örgütü ciddi anlamda zarar verdi. 504 konut, 147 iş yeri, 9 butik otel inşası toplam 660 yapının inşası devam ediyor. 2020 yılı içerisinde tamamlayarak inşallah burada 2021 yılına geldiğimizde yeni bir Sur olacak dedi.

Bakan Dönmez: 'Afrika'da ilişki içerisinde bulunduğumuz ülkelerle karşılıklı maksimum kazanım elde etmeyi hedefliyoruz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Kamu ve özel sektörün birlikte yürütebileceği, herkesin elini taşın altına koyacağı somut projeler geliştirerek, samimiyet, karşılıklı öğrenme, know-how transferi ve kazan-kazan anlayışıyla sürdürülebilir bir model kurmayı planladık. Türkiye Modeli olarak adlandırdığımız bu modelle, Afrika'da ilişki içerisinde bulunduğumuz ülkelerle karşılıklı maksimum kazanım elde etmeyi hedefliyoruz' dedi.

Tüylenme sorununun altında fazla kilo olabilir

Doç. Dr. M. Muzaffer İlhan, toplumun büyük bir kesimini rahatsız eden tüylenme sorununa ilişkin 'Özellikle kadınlardaki tüylenmenin en önemli sebebi polikistik over sendromudur. Tüylenme ile başvuran her hastada altta yatabilecek bu hastalıklar mutlaka araştırılmalıdır' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Pompeo ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Türkiye-ABD ilişkileri ile Libya Konferansı'nı görüştü.

Psikolog Geçgel: 'Çocukların karnelerini sosyal medyadan uzak tutun'

Uz. Psk. Olcay Geçgel, ebeveynlerin çocuklarının karnelerini sosyal medyadan uzak tutması gerektiğini belirterek, Çocukların başarı düzeyleri ile övünüp kendilerine bir pay çıkarmak çocukla olan ilişkinin temellerine verilecek büyük zararlara neden olmaktadır dedi.

Bahçeli'den İmamoğlu'nun Kanal İstanbul açıklamalarına ilişkin değerlendirme

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul projesine karşı çıkmasıyla ilgili olarak, 'Türkiye'yi germenin bir manası yok. İktidar diyor ki ben bugün iktidarım elimdeki imkanlarla bunu yapmaya çalışacağım. Diğeri ben belediye başkanıyım sana bunu yaptırmam. Kurulan tezgah şu; mevcut İstanbul Belediye Başkanını birileri cumhurbaşkanlığı makamı ile özdeşleştirerek belli bir dönem için yarışa hazırlıyorlar. Onun adını koymaya çalışıyorlar. Ona artık kimse sen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısın demeyecek, sen muhtemelen cumhurbaşkanı adayımız olacaksın diyecek' dedi.

Bahçeli'den gündeme ilişkin değerlendirmeler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye'deki YPG ve PKK bize mi saldıracaktı sözlerine tepki göstererek, Ne demek bu? Sana saldırmayacaksa devlete saldırmasını makul mü görüyorsun' dedi.

2019’da Türkiye’de 455 bin düzensiz göçmen yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan ve 8'i çocuk 11 Suriyeli göçmenin hayatını kaybettiği facianın yankıları sürüyor. Türkiye'nin düzensiz göçle mücadelesi aralıksız devam ederken yakalanan düzensiz göçmen sayısındaki artış dikkat çekiyor. Geçen yıl, bir önceki yıla oranla yüzde 70 artışla 455 bin düzensiz göçmenin umut yolculuğuna çıkmak isterken yakalandığını hatırlatan Yaşar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve UNESCO Uluslararası Göç Kürsüsü Yürütücüsü Doç. Dr. Ayselin Yıldız, ilk sırada 201 bin kişi ile Afganistan uyruklular olduğunu belirtti.

FETÖ davasında serbest kalan eski Korgeneral İyidil yeniden gözaltına alındı

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin yargılandığı davanın istinaf sürecinde tahliye edilen eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Metin İyidil, başsavcılığın karara itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.

Konya’da uyuşturucu hap ele geçirildi

Konya'da uyuşturucu satışına ilişkin düzenlenen operasyonlarda 6 bin 384 hap ele geçirilirken, yakalanan bir şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

Palandöken: 'Dünyanın her yerinde çocuk çocuktur'

Usta çırak ilişkisinin en yoğun kesimi olan esnaf ve sanatkarların çalışanları evladı gibi gördüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Usta dediğin baba yarısıdır. Çalışanları evlatlarından ayırt etmeyip, onlarla birlikte işini geliştirip daha mükemmel çalışma ortamında o gençlerin yetişmesine katkıda bulunan insandır. Ülke çapında 2 milyona yakın iş yerinde iş öğrenen çocuklar, ustaların yanında yetişen birer cevherdir' dedi.

Salon bitkisi bakımında doğru bilinen yanlışlar

Diyarbakır'da 30 yıldır çiçekçilik yapan esnaf Mustafa Serkan Güleçoğlu, salon bitkilerinin bakımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı'nda Ali Koç'tan Türk futbolunun sorunları ve çözüm önerileri

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı'nda yaptığı sunumda, Türk futbolunun sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nasıranlı Grup, DEİK'te başarılı bir şekilde yer aldı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'na (DEİK) bağlı 145 iş konseyinin seçimli genel kurulu İstanbul'da yapıldı. Nasıranlı Grup, 3 ülkede yer alarak adından söz ettirdi.

'Ankaray' anketi sonuçlandı

Ankaray vagonlarındaki koltukların düzenine ilişkin yapılan anket sonuçlandı.

Fethiye’de 8 göçmenin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin 10 kişi tutuklandı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 8 düzensiz göçmenin ölümü ile ilgili olarak Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada gözaltı alınan 12 şüpheliden 10'u tutuklandı.

TŞOF Başkanı Apaydın: 'Toplu taşımalarda kamera uygulanmasının zamana yayılması ile esnafımızın nefes alması sağlanmıştır'

Toplu taşıma araçlarında kamera bulundurulması zorunluluğu kararının 31 Aralık'a ertelenmesini olumlu bulduklarını ifade eden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, 'Taşımacı esnafının yeni yılla birlikte yürürlüğe girecek bazı zorunluluklardan kaynaklanan sorunlarına ilişkin ilgili bakanlarımız nezdinde bizzat yapılan girişimler neticesinde uygulanmanın zamana yayılması ve esnafımızın bir nebze de olsa nefes alması sağlanmıştır' dedi.

BBP Genel Başkanı Destici'den gündeme ilişkin değerlendirmeler

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Libya ile yapılan anlaşmaları çok önemli ve değerli bulduklarını söyledi.

Spor yatırımları istişare toplantısı yapıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan ve yapılacak olan yatırım ve faaliyetlerine ilişkin sunumların gerçekleştirildiği toplantı yapıldı.

Ukrayna Büyükelçisinden uçak kazasına ilişkin açıklama

İran'da Tahran yakınlarından Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı kalkıştan sonra düşmüş ve içindeki en az 170 yolcu mürettebat hayatını kaybetmişti. Ukrayna Türkiye Büyükelçisi Andrii Sybiha, 'Şok edici ve üzücü haberi aldık. Kazada hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz' açıklamasında bulundu.

Pompeo Süleymani, diplomatik bir görev için Bağdat’ta değildi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İranlı General Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, Süleymani, diplomatik bir görev için Bağdat'ta değildi dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Avustralya mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avustralya'da kontrol altına alınamayan yangınlara ilişkin sosyal medyadan hesabı üzerinden mesaj verdi. Çavuşoğlu, Her türlü desteği vermeye hazırız, Avustralya dedi.

Taşıt alım satımında 'Güvenli Ödeme Sistemi' 1 Şubat'ta hizmete açılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye Noterler Birliği'yle imzalanan taşıt alım satımına ilişkin 'Güvenli Ödeme Sistemi'nin 1 Şubat itibariyle hizmete alınacağını duyurdu.

'Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu' bildirileri e-kitap olarak yayımlandı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Iğdır Üniversitesi işbirliğiyle 16-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Iğdır'da düzenlenen 'I. Uluslararası 20'inci Yüzyılın İlk Yarısında Türk-Ermeni İlişkileri Sempozyumu'nda sunulan bildiriler e-kitap olarak yayımlandı.

Savunma Sanayii Başkanı Demir: 'Motor sonuçlandıktan sonra T0 başlayacak'

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Altay Tankı için verilen 18 aylık teslimat sürecine ilişkin 'Altay'da sözleşmesel olarak T0+18 (ay) gibi bir sözleşme var. Firma, elinde güç paketi olmadığı zaman T0'ı başlatamıyor. Güç paketi konusunda yapılan başvuru sonuçlanmadı. Bu yüzden bu sözleşmedeki 18 aylık süre başlatılamıyor. Kamuoyuna deklare edilmiş bir 18 ayımız vardı, başvurunun sonucunu bekliyorduk. Pozitif ya da negatif bir sonuç alamadık' açıklamasında bulundu.

TBMM Başkanı Şentop’tan Kasım Süleymani açıklaması

Tekirdağ'a gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesine ilişkin açıklamada bulundu. Şentop, 'Kasım Süleymani ABD tarafından ki bu üstlenildi de, bir suikast ile öldürülmüştür. Daha büyük gerginliklere, çekişmelere sebebiyet verecektir' dedi.

İstanbul Havalimanı'nda 'Bufalo Boynuzu' ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda 'Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme' kapsamında ticareti yasak olan 77 adet bufalo boynuzu; Edirne'de yapılan operasyonda ise 235 canlı güvercin ele geçirildi.