Etiketler

Yabancılar emlak piyasasına ivme kazandırdı

Geçen eylül ayında Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun uygulanmasına ilişkin yönetmelik değişikliğiyle, 250 bin dolarlık gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık hakkı verildi. Söz konusu yönetmelikle birlikte yerel piyasada düşüş seyrini koruyan konut satışları, yabancı talebin desteğiyle ivme kazandı. Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serpil Kahraman, vatandaşlık hakkı tanınmasının, özellikle son dönemde ikili ilişkilerin geliştiği Rusya Federasyonu vatandaşlarının konut alımlarında tetikleyici etki oluşturduğuna dikkat çekti.

Milli Farkındalık Platformu Başkanı Erdoğan: 'MHP Başkanı Devlet Bahçeli'nin kutlu çağrısına kulak verelim'

Milli Farkındalık Platformu Başkanı Reşat Erdoğan, 'Gelin bu vebale daha fazla ortak olmayalım. Hanımefendi gizli ajandasıyla baş başa kalsın. Onları, çarpık ve karanlık ilişkileriyle yüz yüze bırakalım. Bizler, 'Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı, gelin bir olalım, birlik olalım' diyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kutlu çağrısına kulak verelim' dedi.

Türkiye - İran Karma Ekonomik Komisyonu kapanış imza töreni gerçekleştirildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 'İlişkilerimiz son derece olumlu bir düzeyde. İş dünyasının önünü açıcı bir yön almaktadır. Biz her iki ülkenin yetkilileri olarak bu konuda kararlıyız. Ticaretin geliştirilmesi yönünde de destekler vereceğiz' dedi.

Memur-Sen’den toplu sözleşme açıklaması

Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, 5. Dönem Toplu Sözleşmelerine ilişkin, 'Bu, ne memurlarımızı ne emeklilerimizi ne de milletimizi tatmin ve memnun etmiştir' dedi.

Vajinal akıntı kanser nedeni olabilir

Kadınlarda anormal vajinal akıntı ve cinsel ilişki sırasındaki kanama, dünyada her iki dakikada 1 kadının hayatını kaybettiği rahim ağzı kanseri belirtisi olabiliyor.

Milli Savunma Bakanlığından Diyarbakır paylaşımı

Milli Savunma Bakanlığı, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde işçileri taşıyan otobüse yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıya ilişkin açıklama yayımladı.

Eşini ve kayınvalidesini öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Avcılar'da eşini ve kayınvalidesini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Mehmet Reşit Çelik'in davasının görülmesine devam edildi. Duruşmada beyanda bulunan müşteki avukatı, sanığın geçmişte yargılandığı ve beraat ettiği bir cinsel istismar dosyasına ilişkin maktulün bilgi sahibi olduğunu ve bu nedenle öldürülmüş olabileceğini düşündüklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulacak komisyona Başkan Ergün’ü de seçti

Ankara Beştepe'de düzenlenen toplantıda büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurulması için talimatını verdiği yerel yönetim mevzuatına ilişkin komisyona Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü de seçti.

Amed Sportif Faaliyetler'de bazı futbolculardan açıklama

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta yer alan Amed Sportif Faaliyetler'in bazı futbolcuları, sosyal medyada yer alan olumsuz konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnsanlar artık eşini 'ilişki marketi'nden seçebiliyor

Sosyal medyanın ilişkilere olan etkisi her geçen gün artıyor. Kimi uzmanlar sosyal medyanın ilişkilere pozitif bir etki yarattığını ifade ederken kimisi ise konuya olumsuz bakıyor. Partner bulmak için kullanılan arkadaşlık platformları ise son yıllarda değerini arttırıyor. Örneğin bu yıl içerisinde 500 bin kullanıcı daha kazanan Tinder'ın ana şirketi Match Group'un hisseleri, ikinci çeyrek kazanç raporunu açıklamasının ardından yüzde 20 artış gösterdi.

Külliye'deki toplantıya ilişkin belediye başkanlarından açıklama

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşme sonrası belediye başkanları, toplantının olumlu bir havada geçtiğini, büyükşehir belediye başkanları ile ilçe belediye başkanlarının da içinde olduğu bir komisyon kurulması kararı alındığı bilgisini paylaştı.

Kronik ağrı, ortada belirli bir yaralanma veya hastalık olmadan da başlayabilir

'8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü' dolayısıyla Dünya Fizyoterapi Konfederasyonunun 2019 yılı için özel mesajı 'Kronik Ağrıların Kontrolü' oldu. Konfederasyonun mesajı kapsamında ağrı ve kronik ağrıya ilişkin açıklamalar yapan Medicana İnternational Ankara Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Ayşegül Demirci Çoban, ağrının, her insanın hayatında mutlaka karşılaştığı bir deneyim olduğunu ve vücudun herhangi bir yerinden kaynaklanan, organik bir nedene bağlı olan veya olmayan, insanın geçmişteki tüm deneyimlerini kapsayan, hoş olmayan bir duyu olduğunu açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen 46. Başkanlar Kurulu sonuç bildirgesi yayınlandı

Eğitim-Bir-Sen 46. Başkanlar Kurulu, Ankara'da yapıldı. 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve sonrasına ilişkin değerlendirmelerin, yeni eğitim-öğretim döneminde yapılacak çalışmalarla ilgili istişarelerin yapıldığı toplantı sonrasında sonuç bildirgesi açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığından 'ABD ile ortak devriye' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat'ın doğusunda ABD ile yapılan ortak devriyeye ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, havadan ve karadan ortak devriyelere önümüzdeki günlerde devam edileceği bildirildi.

MÜSİAD Başkanı Poyraz'dan enflasyon değerlendirmesi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Muharrem Poyraz, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede 'Kur ataklarından bugüne kadar gelen bir yıllık süre zarfında Türkiye ekonomisi, yeniden rayına oturmuş ve hızlı bir şekilde dengelenme sürecine girmeyi başarmıştır' dedi.

Çekya Başbakanı Andrej Babis: 'Birçok ümit vadeden iş birliği alanı olduğunu görüyoruz'

TOBB İkiz Kulelerde Çekya Cumhuriyeti Başbakanı Andrej Babis ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan çalışma yemeğinde bir araya geldi. İkili, Türkiye ile Çekya arasındaki ticaret ve yatırım ilişkileri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Taraftardan başkan Gevrek'e yanındayız mesajı

Kaplan 44 Taraftarlar Derneği Başkanı Ahmet Kapusuz, Btc Turk Yeni Malatyaspor-Alanyaspor karşılaşması sonrasında yaşanan olaylara ilişkin bir açıklama yaparak, 'Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek'in sonuna kadar yanındayız. Yeni Malatyaspor sahipsiz değildir' dedi.

Yargıtay Başkanı Cirit:

Yargıtay Birinci Başkanı İsmail Rüştü Cirit, AB'nin Türkiye hakkında raporuna ilişkin, Söz konusu rapor değersiz bir kağıt parçasına dönüştürmüştür. Türk yargısına yönelik olumsuz algı oluşturma çabaları, sistematik şekilde sürdürülmektedir. AB'nin bu tutumu, hukuk derslerinde okutulacak türden tam bir skandaldır dedi.

Başkan Toruntay:'Terörle mücadelenin sonuna kadar destekçisiyiz'

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, yazılı bir açıklama yaparak ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Malatyasporlu futbolculara değişen kurallar anlatıldı

BTC Turk Yeni Malatyasporlu futbolculara, TFF Hakem Eğitimcisi ve Üst Klasman Gözlemcisi Doç. Dr. Sürhat Müniroğlu tarafından 2019-2020 sezonunda değişen oyun kurallarına ilişkin seminer verildi.

YÖK'ün yabancı öğrencilerin kontenjanlarıyla ilgili kararına tepki

YÖK'ün 25 Temmuz'da aldığı yurt dışından öğrenci kabul kontenjanına ilişkin karar, Mersin'de yaşayan ve yurt dışı öğrenci kontenjanı kapsamında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanan mavi kart sahibi Sena Özenler'i mağdur etti. Özenler, Ankara'da bulunan YÖK binası önünde basın açıklaması düzenleyerek kazandığı hakkın iadesini talep etti.

Türkiye ile Irak arasındaki ticaret hacmi 20 milyar dolar olacak

Irak'ta bir dizi ziyarette bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Komşu ve kardeş ülkeyle öteden beri devam eden ticari ilişkilerimiz var. Bu ilişkileri arttırmak zorundayız. Ticaretimiz yaklaşık 13 milyar dolar civarında seyrediyor. Ama her iki liderin de mutabakatıyla bu rakamı 20 milyar dolara çıkarmak gibi bir hedefimiz var' dedi.

Türkiye ile Ürdün arasında iş birliği protokolü imzalandı

Türkiye ile Ürdün arasında iki ülkenin gençleri ve gençlik kuruluşları arasındaki ilişkileri geliştirme ve daha üst seviyelere çıkarma noktasında iş birliği protokolü imzalandı.

CHP'li Çeviköz basın toplantısı düzenledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çözüm masası büyük ilgi görüyor

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan çözüm masası, vatandaşların şikayet ve isteklerine hızlı çözüm üretiyor.

Bakan Aydın Maruf, Elazığ TSO Başkanı Arslan'la bir araya geldi

İlerleyen süreçte daha faydalı ve olumlu çalışmalar yapacaklarını belirten Irak Türkmen Cephesi Devlet Bakanı Aydın Maruf,Hem Erbil-Ankara arasındaki ilişkiler hem de Bağdat-Ankara arasındaki idari , siyasi, diplomatik ilişkilerimiz son derece güzel. Ekonomik kalkınma için bu ilişkiler büyük bir katkı sağlamaktadırdedi.

Stres kanserin yayılmasını tetikliyor

Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Nilüfer Avcı, kanser ve stres arasında kuvvetli bir ilişki olabileceğini söyledi.

Gazeteci kayınpederini öldüren sanığa 37 yıl 6 ay hapis

Gazeteci Kadir Demirel'in damadı tarafından öldürülmesine ilişkin dava, bozma kararının yeniden karara bağlandı. İlk kararında direnen mahkeme katil zanlısı sanığı yeninden 37 yıl 6 ay hapse çarptırdı.

CHP’li Öztrak’tan MHP’li Büyükataman’a Üslubu beyan ayniyle insandır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, kayyum atamalarına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren

CHP'li Öztrak'tan MHP'li Büyükataman'a: 'Üslubu beyan ayniyle insandır'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, kayyum atamalarına ilişkin açıklamalarına tepki gösteren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ı, 'Cevap vermek istemiyorum. Üslubu beyan ayniyle insandır' sözleriyle eleştirdi.