Etiketler

Niğde'den ambulans helikopterle taşınan kalp Ankara'da atacak

Ankara Şehir Hastanesi ilklerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopter ile ilk kez Ankara Şehir Hastanesine getirilen organ, 5 yıldır nakil bekleyen hastaya umut oldu.

Genel Başkan Şahin’den Anlamlı Ziyaret

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin Niğde’de kabri bulunan 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Halisdemir’i ziyaret etti.

Niğde’de hayvan otlatma cinayeti: 2 ölü, 1 ağır yaralı

Niğde'nin Çamardı ilçesinde bir kişi, arazide hayvan otlatma anlaşmazlığı yüzünden aralarında husumet bulunan 2 kişiyi öldürdü, 1 kişiyi ağır yaraladı.

Niğde'deki U12 Futbol Turnuvasına Yeni Malatyaspor U12 takımı da katılıyor

Altınordu Kulübü tarafından 5-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve Yeni Malatyaspor ile birlikte 12 takımın yer aldığı futbol turnuvası Niğde'de devam ediyor.

Gazi şehrin gençleri 15 Temmuz'un izlerini yakından gördü

Gaziantep'teki 10. sınıf öğrencileri 15 temmuz'un Ankara ve İstanbul'a düzenlenen gezide 15 Temmuz'un izlerini yakından gördü. Öğrenciler, 15 Temmuz'un en önemli isimlerinden olan şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'deki mezarına da giderek dua etti.

Niğde’de 39 Kıbrıs gazisine Madalya verildi

Niğde’de 39 Kıbrıs gazisine 'Milli Mücadele Madalyası ve Beratı' verildi. 

Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği 4'ncü Genel Kurulu

Türk Konseyi Türk Üniversiteler Birliği 4'ncü Genel Kurulu Ahmet Yesevi Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda özellikle Türk dünyasında bir model olacak teknopark kurulması konusunda Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Niğde Ömer Halis Demir üniversitesi ikili iş birliği yaptı.

SANKO Sanat Galerisi'nde resim sergisi

Niğdeli Ressam Nadire Özbek, Gaziantep'te sanatın ve sanatçının buluşma merkezi haline gelen Sanko Sanat Galerisi'nde 'Gördüğümden Ötedeyim Aslında, Hissettiklerinin ise Tam Merkezinde' temalı 18'inci kişisel resim sergisini açtı.

Suriye'de şehit olan uzman onbaşının naaşı memleketi Niğde'ye gönderildi

Suriye'de teröristler tarafından Türk askerlerinin bulunduğu bölgeye yapılan havan saldırısında yaralanan ve 10 gün sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uzman Onbaşı Halis Sayın'ın naaşı, Gaziantep'te yapılan törenin ardından memleketi Niğde'ye uğurlandı.

Türkiye'nin en genç başkanları Elazığ ve Niğde'den

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Türkiye'nin en genç il belediye başkanları 39 yaşında seçimi kazanan Elazığ'dan Şahin Şerifoğulları, Niğde'den ise Emrah Özdemir oldu. Aynı yaştaki genç başkanlardan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nun kendi özel otomobilini makam aracı yaptığı öğrenildi.

Yaşar, Niğdelilerle buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yakacık Kültür Merkezi'nde Niğdelilerle buluştu.

Dr. Öğr. Üyesi Engin Aslan'nın resimleri GAÜN'de sergilendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Engin Aslan'ın kişisel resim sergisinin açılışı Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Yeşilyurtlu muhtarlardan Niğde’ye anlamlı yolculuk

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen 'Yeşilyurt'tan Niğde'ye, 15 Temmuz'u Unutmamak İçin Yolundayız' gezi programında duygusal anlar yaşandı.

TFF 2. Lig: Amed Sportif Faaliyetler: 0 - Niğde Anadolu Futbol Kulübü: 1

TFF 2. Lig Beyaz Grup Takımlarından Amed Sportif Faaliyetler, Niğde Anadolu Futbol Kulübüne sahasında 1-0 mağlup oldu.