Etiketler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Macaristan’da

Dışişleri Bakana Mevlüt Çavuşoğlu, Türk Konseyi Macaristan Temsilcilik Ofisi'nin açılışına katılmak üzere Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye geldi.

Bakan Çavuşoğlu, Norveç’te saldırıya uğrayan camiyi ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç'in Barum kentinde saldırıya uğrayan El Nur Camii'ni ziyaret etti.

Yeni Malatyaspor Mevlüt Erdinç ile anlaşmaya yakın

Eski futbolcusu Danijel Aleksic ile yeniden anlaşmak için yaptığı görüşmelerden netice alamayan Yeni Malatyaspor, M. Başakşehir'in golcü futbolcusu Mevlüt Erdinç için anlaşma zemini arıyor.

Bakan Çavuşoğlu Belarus’un Dünya Ticaret Örgütü üyeliğini güçlü bir şekilde destekliyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Biz Türkiye olarak Belarus'un Dünya Ticaret Örgütü üyeliğini güçlü bir şekilde destekliyoruz' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Biz AB'ye diyoruz ki birlikte yürüyelim, zorluklar varsa da birlikte aşalım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Avrupa Birliği (AB) sürecinde biz AB'ye diyoruz ki, birlikte yürüyelim, zorluklar varsa da birlikte aşalım.

Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 

Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Deniz yetki alanları gibi hukuki bir konuda, siyasi bir örgüt olan Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez. Avrupa Birliği'nin sözde tedbirlerine tabiatıyla hiçbir şekilde itibar etmeyeceğiz. Kıbrıs bizim milli davamızdır. Kader birliğimizin bulunduğu Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliği ve güvenliği vazgeçilmezdir. Bu temelde hiçbir çözüm modelini dışlamıyoruz. Herhangi bir çözüm modelini de dayatmıyoruz. Sonuç odaklı bir müzakereye varız. Ama sırf müzakere yapmış olmak için yeni bir süreç başlatmanın hiçbir yararı yoktur. Yunanistan'ı bölgede tüm konularda kazan-kazan zemininde bir 'ortak' olarak görmek istiyoruz' dedi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan ASEAN mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ve ASEAN üyesi 10 ülkeyle ilişkilerimizi daha da geliştirmek ve işbirliğimizin yol haritasını uygulamak için çalışıyoruz” dedi. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Belaruslu diplomatın sağlığı iyi'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Belaruslu diplomatın sağlığı iyi ve yarın da inşallah daha da iyiye gidecek' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Tersine adım atılırsa varlığımızı daha da artırırız

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'Tersine adım atılırsa varlığımızı daha da artırırız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Siz biz çözüm bulmak yerine Rumları mutlu etmek için bir karar alırsanız biz kararlığımızı arttırırız. Siz Rumları mutlu etmek adına bir adım atıyorsanız biz buradaki varlığımızı daha da artırırız. Biz AB, BM, ya da özel şirket üzerinden atılacak adımları destekleriz. Tersine adım atılırsa varlığımızı daha da artırırız' dedi.

Bakan Çavuşoğlu, 'F-35'i vermedikleri zaman Türkiye başka alternatiflere yönelir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Diyelim ki, en kötü senaryoyu konuşuyoruz, F-35'i vermedikleri zaman da Türkiye başka alternatiflere yönelirse söyleyecekleri sözleri olmaz. Türkiye ihtiyacını kendi ortak olduğu projeden karşılamak ister, bu olmazsa başka seçenekleri değerlendirme hakkı vardır. Nasıl S-400 için başka arayışlar içine girdik, en son S-400 anlaşmasını Ruslarla yaptıysak Türkiye kendisi üretinceye kadar ihtiyaçlarını başka kaynaklardan gidermek ister ve en doğal hakkıdır' dedi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını sonuna kadar koruma konusunda kararlıdır'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve Kıbrıs Türk halkının hakkını sonuna kadar koruma konusunda kararlıdır' dedi.

Bakan Çavuşoğlu S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 

Bakan Çavuşoğlu: 'S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'ABD'den hangi açıklama gelirse gelsin biz S-400'ü aldık ve artık S-400'ün Türkiye'ye ne zaman teslim edileceği konuşuluyor. Bununla ilgili gerekli çalışmalar devam ediyor. S-400 alımından vazgeçmemiz mümkün değildir' dedi.

Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Toplantısı Ankara'da yapıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'İstediğimiz tek şey var; Rum tarafı, Yunanistan, AB, herkesin kabul ettiği Kıbrıs Türkleri'nin haklarının garanti altına alınması. Çok mu şey istiyoruz?' dedi.

Bakan Çavuşoğlu ABD'nin dayatmalarına kabul etmiyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliğinin açılışına katıldı 

Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD'nin S-400 mektubuna yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin S-400 mektubuna ilişkin, 'Bu mektubun üslubunu kabul etmiyoruz. Hiç kimse Türkiye'ye ültimatom veremez. Türkiye S-400 almıştır. S-400'ler Türkiye'ye gelecektir. Türkiye bu tür mektuplarla aldığı karardan vazgeçmez. Kısa zamanda bakanımız cevaben mektubunu gönderecektir. Amerika'ya önerimiz oldu, endişeniz varsa ortak çalışma grubu kuralım dedik, uzmanlar rapor getirsin. Trump 'evet' diyor, başka kurumlar 'hayır' diyor' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Küba Devlet Başkanı Canel ile görüştü

Küba’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel ile görüştü. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Finlandiya temaslarına devam ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de Fin, Yunan ve Gürcü mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdi. 

İmamoğlu, Özel Ve Ağbaba, Mevlüt Aslanoğlu’nu Mezarı Başında Andı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatyalıların ‘Mevlüt Abi’si, Mevlüt Aslanoğlu’nun 5. ölüm yıldönümünde mezarı başında gerçekleştirilen anmaya katıldı.

Bakan Çavuşoğlu: 'AB'nin politikalarının başarısız olduğunu görüyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Avrupa'yı birleştirmek için kurulan Avrupa Birliği'nin ve Avrupa Konseyi'nin bırakın ötesini Avrupa halklarını birleştirmede zorluk çektiğini, politikalarının başarısız olduğunu görüyoruz' dedi.

Çavuşoğlu İstanbul’la ilgili kararı İstanbul halkı verecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Biz AK Parti olarak YSK’nın verdiği tüm kararları saygıyla karşıladık.

Çavuşoğlu- Aydarbekov ortak basın toplantısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'FETÖ'yle mücadele konusunda kardeş ülke Kırgızistan'dan beklentilerimizi yeniledik. Özellikle Kırgızistan Mahkemesinin FETÖ odaklı bir mülkiyet konusunda verdiği kararı tarihi bir karar olarak görüyoruz' dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'İstanbul'la ilgili kararı İstanbul halkı verecek'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Biz AK Parti olarak YSK'nın verdiği tüm kararları saygıyla karşıladık. İstanbul'la ilgili kararı ne olursa olsun bizzat saygı duyacağımızı defalarca açıkladık. Dayatma ve çifte standartlara da kimse kusura bakmasın ama prim vermeyiz. Herkes hukuka saygılı olacak. Neticede İstanbul'la ilgili kararı İstanbul halkı verecek.' dedi.

Şehit Trafik Polisi için Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde tören

Başkentte yol uygulama sırasında bir aracın çarpması sonucu şehit olan Mevlüt Metin için Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Türkiye yaptırım dilini hiçbir zaman kabul etmez'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye yaptırım dilini hiçbir zaman kabul etmez, dayatmalara da hiçbir zaman boyun eğmedik, eğmeyiz. İş birliğine ve bu konuda ortak çalışmaya varsa ABD ile çalışmaya hazırız, diğer türlü bir yaklaşımı kabul etmiyoruz' dedi.

Şehit polis memurunun arkadaşları hastaneye akın etti.

Ankara'da uygulama noktasında, görevi başındayken bir aracın çarpması sonucu şehit olan polis memuru Mevlüt Metin'in haberini alan arkadaşları hastaneye akın etti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Paraguaylı mevkidaşına 'Kudüs' teşekkürü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Paraguay Cumhuriyeti'ne daha önceki yönetimin büyükelçiliği Kudüs'e taşıma kararını geri çevirdikleri için teşekkür ediyorum' dedi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Askeri bir müdahale Venezuela halkının kanını dökecektir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Bugün Venezuela yönetimiyle diplomatik ilişkilerini kesen ülkeler bile Venezuela'da herhangi bir askeri müdahaleyi desteklemiyor. Sonuçta askeri bir müdahale ya da dışarıdan bir müdahale Venezuela halkının kanını dökecektir' dedi.