Etiketler

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığında Şeref Üyesi seçimi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Bilim Kurulu 24 Mayıs 2019 tarihli toplantısında Hattat Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Öksüz'ü şeref üyeliğine seçti.

Pençe Harektı ile terör örgütü PKK'nın 177 mağara ve sığınağı imha edildi

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harektı planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. 27 Mayıs'ta başlayan ve Pençe-2 Harektı ile kapsamı genişletilen operasyonlarda PKK'lı teröristler, örgüte ait sığınak, barınak ve mağaralar ile el yapımı patlayıcılar ve mayınlar teker teker temizleniyor.

Kamera entegre ve uçuş testlerini TUSAŞ'ın yaptığı hava fotoğrafı çekim uçağı (HAFÇU), Harita Genel Müdürlüğü'ne teslim edildi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Harita Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarını karşılamak üzere 22 Mayıs 2018'de Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile tedarik sözleşmesi imzaladığı Havadan Fotoğraf Çekim Uçağı (HAFÇU) projesi tamamlanarak beklenen tarihten önce teslim edildi. Anlaşmaya göre 1 Ağustos 2019 tarihinde teslim edilmesi gereken HAFÇU, TUSAŞ mühendislerinin ve teknisyenlerinin yoğun çalışmaları ile 26 Nisan 2019'da beklenen tarihten çok önce teslim edildi.

Milli Savunma Bakanlığı: 'Pençe-2 Harekatı'nda etkisiz halen getirilen terörist sayısı 71 oldu'

Milli Savunma Bakanlığı, 27 Mayıs tarihinde başlatılan Pençe-2 Harekatı kapsamında toplam 71 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MKE Ankaragücü, Ante Kulusic ile sözleşme uzattı

Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren MKE Ankaragücü, iç transferde sözleşmesi 2020 Mayıs ayında sona erecek olan Ante Kulusic ile 2021 yılına sözleşme uzattı.

Gaziray çalışmalarının yüzde 85'i tamamlandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) arasında 22 Mayıs 2014 tarihinde imzalanan protokol kapsamında Gaziray Banliyo Hattı Projesi inşaat çalışmalarının yüzde 85'i tamamlandı.

Malatya’da ocak-mayıs döneminde 8 yabancı şirket kuruldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından açıklanan verilere göre Malatya'da ocak-mayıs döneminde yabancı sermayeli 7 limited şirket, 1 anonim şirket kuruldu.

Hakurk'ta 3 girişli mağarada pek çok mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

27 Mayıs tarihinde başlayan ve Irak kuzeyindeki Hakurk bölgesini kapsayan Pençe Harektı planlandığı gibi başarılı şekilde devam ediyor. Komandolarımız örgüte ait sığınak, barınak ve mağaraları tek tek tespit ederek imha faaliyetlerini sürdürüyor.

BM'den HAK-İŞ'in mektubuna cevap

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı ve Uluslararası Kudüs ve Filistin'e Destek Sendikalar Birliği Başkanı Mahmut Arslan'ın 17 Mayıs'ta İsrail hapishanelerindeki masum Filistinli mahkumlara karşı uygulanan insanlık dışı muamelelere dikkat çekmek ve mahkumiyetlere son verilmesi için Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antnio Guterres'e yazdığı mektuba BM'den cevap geldi.

100. Yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele Sempozyumu

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu (TTK) ve Ondokuz Mayıs Ünversitesi (OMÜ) iş birliği ve Samsun Valiliği ile Samsun Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen '100. Yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele Uluslararası Sempozyumu' 14 Haziran'da düzenlenen değerlendirme oturumuyla sona erdi.

'100. Yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele Sempozyumu' başladı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu (TTK) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) iş birliğiyle düzenlenen '100. Yılında 19 Mayıs ve Millî Mücadele Uluslararası Sempozyumu' törenle başladı.

Malatya Emniyeti 1 aylık faaliyetleri açıkladı

Malatya Emniyet Müdürlüğünce Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin yapılan açıklamada yapılan operasyon ve çalışmalar kamuoyu ile paylaşıldı.

100. yılında 19 Mayıs ve Millî Mücadele konuşulacak

Atatürk Kütür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Millî Mücadele'nin önemli gelişmelerini ve kazanımlarını uluslararası sempozyumda ele alıyor. İki kurumun iş birliğiyle 11-14 Haziran tarihleri arasında Samsun'da '100. Yılında 19 Mayıs ve Millî Mücadele Uluslararası Sempozyumu' düzenlenecek.

Gafur Uzuner'in sergisine ilgi

Ressam Gafur Uzuner'in Sanko Sanat Galerisi'nde 17 Mayıs'ta açtığı 'Kırmızı' temalı 26'ncı kişisel resim sergisi 14 Haziran'a kadar gezilebilecek.

Gaziantep ihracatında Mayıs ayında rekor kırıldı

2019 yılının beşinci ayında Gaziantep, bir önceki yılın Mayıs ayına oranla yüzde 10,6 artış ve 683 milyon dolarlık ihracatla bugüne kadar en yüksek aylık ihracat rakamını gerçekleştirdi.

Gaziantep'in mayıs ayı ihracatı yüzde 10.8 arttı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre, Gaziantep'in geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 10,8 artışla 684 milyon 31 bin dolar ihracat gerçekleştirdiğini belirterek, 'Gaziantep ihracatta hız kesmeden yoluna devam ediyor' dedi.

TBMM Başkanı Şentop'dan partilere milli meselelerde birlik çağrısı

"Bunu 19 Mayıs 2019’da Samsun’da başardık. İnşallah bundan sonra da milli meselelerde, milletimizin hepsini

MTB mayıs ayı meclis toplantısını yaptı

Malatya Ticaret Borsası (MTB) mayıs ayı meclis toplantısını yaptı.

Pençe Harektı'nda mayın ve EYP'ler imha ediliyor

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde 27 Mayıs'ta başlatılan Pençe Harektı planlandığı gibi başarılı şekilde sürüyor.

GTO Mayıs ayı Meclis toplantısı genişletilmiş olarak yapıldı

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında Yönetim Kurulu, Meclis, Disiplin Kurulu ve Meslek Komite üyelerinin katılımıyla 'genişletilmiş' olarak gerçekleştirildi.

Türk Dil Kurumundan 'Güzel Türkçemiz ve Türk Dil Kurumu' Konferansı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumunca, 29 Mayıs'ta Başkent Öğretmenevi'nde gençlere yönelik 'Güzel Türkçemiz ve Türk Dil Kurumu' konferansı düzenlendi.

Geleneksel Çocuk Oyunları Sona Erdi

22-27 Mayıs tarihlerinde yapılan Okular Arası Geleneksel Çocuk Oyunları Müsabakalarında dereceye giren okullar belli oldu.

İçişleri Bakanlığından Ramazan Bayramı tedbirleri

İçişleri Bakanlığı, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı. Bakanlık, 9 günlük bayram tatili olmasına rağmen trafik denetimlerini 31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında 11 gün süreyle gerçekleştirecek.

Vergilerde son gün 31 Mayıs

Şahinbey Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 2019 Emlak Vergisi, Çevre Temizlik vergisi ve İlan-Reklam vergisinin birinci taksiti son ödeme tarihinin 31 Mayıs 2019'da sona ereceğini belirtilerek, vatandaşları cezalı duruma düşmeden vergilerini bu tarihe kadar ödemeleri yönünde hatırlatmada bulundu.

Teniste derece yapan okullar belli oldu

20-22 Mayıs tarihlerinde yapılan Okullararası Küçükler Tenis Müsabakalarında bir birbirinden çekişmeli ve heyecanlı müsabakalar oynandı. Müsabakalara öğrenci velileri ve sporseverler de büyük ilgi gösterirken, final maçları nefes kesti.

Malatya, Yürüyüş Ligi birincisi oldu

25 Mayıs 2019 tarihinde Ankara ilinde yapılan Kulüpler Arası Yürüyüş Ligi Final Yarışlarında Malatyalı sporcu Serhat Güngör, yıldız erkeklerde Türkiye birincisi olmuştur. Ayrıca takım olarak Serhat Güngör. Cebrail Beybaşı ve Ahmet Sefa Erol'dan oluşan Malatya takımı Türkiye birincisi oldu.

Adalet Bakanı Gül'den reform vurgusu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ekonomik, hukuki ve demokratik anlamda reformların yapacağı bir döneme girildiğini belirterek 'Cumhurbaşkanımız 30 Mayıs'ta yargı reformunu kamuoyuyla paylaşacak' dedi.

AK Parti’den ’27 Mayıs’ açıklaması

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Kahraman Kavuk, 27 Mayıs Darbesi ile ilgili olarak Açıklama Yaptı.

2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi basın toplantısı Ankara'da yapıldı

Ankara TVF Başkent Voleybol Salonu'nun ev sahipliğinde 28-30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 2019 FIVB Voleybol Milletler Ligi 2. hafta karşılaşmalarının öncesinde takım kaptanları ve başantrenörler için basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Gaziantep Teşkilatından 27 Mayıs açıklaması

AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı, 27 Mayıs 1960 askeri darbenin yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.