Etiketler

Merih Demiral ve Zeki Çelik

Juventus'ta forma giyen Merih Demiral ile Lille'de oynayan milli futbolcu Mehmet Zeki Çelik, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmekten gurur duyduklarını söyledi.

HDP'liler tarafından oğlunun dağa kaçırıldığını öne süren annenin, oturma eylemi sürüyor

Diyarbakır'da çarşamba gününden bu yana haber alamadığı oğlu Mehmet Akar'ın (22), HDP'liller tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden Hacire Akar, HDP il başkanlığı binasının girişinde oturma eylemini 3. gününde de sürdürüyor. Kayıp olduğu öne sürülen Mehmet Akar'ın nişanlısı K.T., polise verdiği ifadede ise zorla değil, aksine sevgi üzerine bir evlilik hayali ile nişanlandıklarını söyledi.

Oğlunun dağa kaçırıldığını savunan anne, geceyi HDP il binası önünde geçirdi

Diyarbakır'da Çarşamba gününden bu yana haber alamadığı oğlu Mehmet Akar'ın (22), HDP'liller tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden anne Hacire Akar'ın, dün HDP il başkanlığı binasının girişinde başlattığı oturma eylemi sürüyor. Akar, oğlunun kendisine teslim etmedikleri süre boyunca binanın girişinde oturacağını belirterek, Benim oğlumu gelmeyene kadar ben burada ayrılmam. Oğlum sizin elinizdedir. Ben oğluma da çağrıda bulunuyorum beni duyuyor ise gel nişanlın seni bekliyor dedi.

Oğlunun HDP'liler tarafından kaçırıldığını öne süren anne, HDP İl Binası'nda oturma eylemi başlattı

Diyarbakır'da oğlunun HDP'liller tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden anne Hacire Akar, HDP İl Başkanlığı binasının girişinde oturma eylemi başlattı. Acılı anne Akar, oğlunun teslim edilmediği sürece binanın girişinde oturacağını belirterek HDP'liler fare kovalayan kediler gibi insanların kapısının önünde bekliyor. Gençleri boş buldukları anda kapıp götürüyorlar. Kimse bunlara inanmasın oğlumu istiyorum dedi.

3 yıl sonra itiraf etti, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yedi

Elazığ'da 3 yıl önce arkadaşını öldürüp inkar eden bugün ise karar duruşmasında delilleri yok etmede kendisine yardım eden anne ve babasını korumak için 'Ben öldürdüm' diyen zanlıya mahkeme heyeti ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Delilleri yok ettiği ileri sürülen anne ve babaya ise 2 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi.

DSP’li adaydan CHP’li adaya itiraz

Malatya'nın Kuluncak ilçesinde Demokratik Sol Parti Belediye Başkan Adayı Ethem Körükmez, CHP'nin Kuluncak Başkan adayı Mustafa Yıldız'ın uyuşturucu kaçakçılığından hükümlü olduğunu iddia ederek adaylığın düşürülmesi için İlçe Seçim Kuruluna delillerle birlikte başvurdu.

Erzurum'da, bağımlılıkla mücadele toplantısı

Vali Okay Memiş, yakın zamanda Cumhuriyet tarihinde tek operasyonda en büyük uyuşturucu miktarının Erzurum'da yakalandığını anımsatarak, 'Uyuşturucunun arkasında PKK terör örgütünün olduğuna dair kuvvetli deliller tespit ettik, konu şu an yargıda' dedi.

FETÖ'den hapis cezası alan öğretmen yeniden gözaltında

Samsun'da, FETÖ/PDY tarafından gözaltına alınıp yargılandığı mahkemece hapis cezasına çarptırılan öğretmen, yeni delillerin ortaya çıkması üzerine yeniden gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. 

Küçük Rojbin, acil nakil sırasından çıkarıldı

Şırnaklı bir babanın 3 çocuğundan birisi olan Rojbin Yürük, kalp nakli bekliyor. Duyarlı vatandaşlardan yardım bekleyen çaresiz baba Abdurrahman Yürük, 'Evimiz barkımız Şırnak'ta kaldı, biz şu anda İstanbul'da bu tedaviyi görüyoruz. 2 yıldan bu yana hastalığı açısından bir ilerleme sağlanmış değil. Son tahlillerle birlikte durumunun daha da ağır olduğunu, gittikçe kötüye gittiğini söylüyor doktorlar' dedi.

Bakan Gül: 'ABD heyeti FETÖ konusunun Türkiye için öneminin farkında'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'ABD heyeti FETÖ konusunun Türkiye için öneminin farkında. New York savcılığında soruşturma açıldı, bizden bazı bilgiler istendi. Dijital delilleri görme ve tanıklara bizzat ulaşma talebi oldu. Biz de kabul ettik. Taleplere baktığımızda isabetli talep olduğunu gördük. Yeni çıkan delillerin imajları verildi. Bunları bizzat görmek istemeleri değerli. Soruşturmada Fetullah Gülen'in olduğu bize söylenmedi. İki savcının gelmesi önemli bu delil niteliği taşıyor' dedi.

Polis ve Jandarmadan Huzurlu Parklar ve Okul önü uygulaması

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimleri tarafından başta asayiş ve narkotik olayları olmak üzere suçisleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele gecirilmesi icin ülke genelinde es zamanlı olarak 'Huzurlu parklar ve Okul önü' uygulaması gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Suud bakanın iddialarına yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr'in Cemal Kaşıkçı olayında Türkiye'nin tüm delilleri paylaşmadığı iddialarına ilişkin, 'Suudi Başsavcı İstanbul'a geldiğinde İstanbul Başsavcımız elde edilen tüm bilgi ve belgeleri Suud muhatabıyla paylaştı ancak Suudi Arabistan'dan hiçbir açıklama yapılmadı, hiçbir bilgi verilmedi. Yapılan açıklama doğru bir açıklama değildir' dedi.

Çalışmalarını tamamlayan ekip, delillerle birlikte konsolosluktan ayrıldı

 Ekip yaklaşık 5 saat sonra konsolosluktan ayrıldı