Etiketler

Tarihi caminin çalınan kurşunlarının maliyeti 100 bin lira

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde Mimar Sinan'ın eseri 450 yıllık Sokullu Mehmet Paşa Cami'nin kubbelerinden çalınan kurşunların en az 100 bin lira harcama yapılarak yenileneceği öğrenildi. Hırsızların kurşunların bir bölümünün kilosunu 20 kuruştan hurdacıya sattığı öğrenildi. Öte yandan, ilk başta mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ş.G.'nin de savcının itirazı sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Birlik, beraberlik içerisinde hareket etmek zorundayız'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kırklareli'nde çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldiği programda, 'Gücümüzü kaybetmemek için birlik, beraberlik içerisinde hareket etmek zorundayız' dedi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kırklareli'nde çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanlığının dünyada benzeri olmayan bir teşkilat olduğunu ifade eden Erbaş, 'Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı din hizmetleri ve din eğitimi alanında ahlak, ibadet ve inanç konularında toplumu aydınlatma vazifesi kanunla kendisine verilmiş çok önemli bir teşkilat olarak bugün çok büyük hizmetleri yerine getirmeye çalışmaktadır' dedi.

Ziraat Türkiye Kupası: E. Yeni Malatyaspor: 1 - Kırklarelispor: 0

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Evkur Yeni Malatyaspor evinde karşılaştığı 2. Lig ekibi Kırklarelispor'u 1-0 yenerek tur atlayan taraf oldu.

Evkur Yeni Malatyaspor, Türkiye Kupası’nda Kırklarelispor ile karşılaşacak

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında yarın sahasında Kırklarelispor ile karşı karşıya gelecek Evkur Yeni Malatyaspor, bu maçın hazırlığını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı.

Yoldan çıkıp direğe çarpan araçtan burnu bile kanamadan çıktı

Kırklareli'de yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan hafif ticari araç, elektrik direğine çarparak durabildi. Aracın sürücüsü kazadan yara almadan kurtuldu.