Etiketler

Erzurum Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlamaya hazırlanıyor

Erzurum'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mitingi hakkında AK Parti İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

Gözdeki görünmez tehlike

Göz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr. Barış Yeniad, gözde sulanma, iltihaplanma, gözyaşı kesesi bölgesinde şişlik, apse gibi belirtilerle ortaya çıkan gözyaşı kanal tıkanıklığı göz sağlığını tehdit eden hastalıklardan biri olduğunu söyledi.

Yeşilay Erzurum Şube Başkanı Kaygusuz: 'Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var'

Yeşilay Erzurum Şube Başkanı Salih Kaygusuz, 'Yeşilaycı olmak için bir nedenim var' konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası'nda Türkiye çapında etkinliklerin düzenleneceğini söyledi.

ETSO, '5 Yıldızlı Oda' sertifikasını 5. kez yeniledi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni Ankara'da gerçekleştirildi. Törende, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, '5 Yıldızlı Oda' unvanı bulunan Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO), 5. kez yenilenen sertifikasını Başkan Yardımcısı Hüseyin Polat'a verdi.

İmplant tedavisi dişlerde birçok derde derman oluyor

Diş Hekimi Ayten Can, İmplant tedavisi hakkında bilgi verdi.

Karaciğer kanseri nedenlerine dikkat

Doç. Dr. Fahri Yetişir, karaciğer kanserinin, çoğu kanserde olduğu gibi karaciğer hücrelerinin DNA'sında değişiklikler oluştuğunda meydana geldiğini söyledi.

Göç İdaresi başarılı personeli ödüllendirdi

Göç idaresi Aşkale Geri Gönderme Merkezi başarılı personellerini ödüllendirdi.

ESOB'a vergi haftası ziyareti

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, bu yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan 30'uncu Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat'ı ziyaret etti.

CNC ile tespih işliyor

Oltulu tespih ustası Ömer Aktaş, Oltu taşı tespih işlemeciliğinde CNC kullanarak bir ilki gerçekleştirdi.

Boşanmanın çocuklar üzerine etkisine dikkat

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, boşanan çiftin, boşanma kararı aşamasından başlayarak her dönemde çocuklarına karşı açık ve dürüst olması gerektiğini söyledi.

Aralıklı dişlere bonding ile son veriliyor

Diş Hekimi Zafer Kazak, bonding uygulaması hakkında bilgi verdi.

Süs havuzundan Avrupa'ya

Erzurum'da süs havuzunda buz pateni öğrenen öğrenciler Türkiye'yi Avrupa Kupalarında temsil ediyor.

ETB'nin büyük başarısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katıldığı program da Erzurum Ticaret Borsası akreditasyon belgesini aldı.

Öğrencilerden Erzurum adliyesine teşekkür ziyareti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile okulları Denetimli Serbestlik tedbiri altındaki yükümlüler tarafından temizlenen ve çevre düzenlemesi yapılan Ömer Nasuhi Bilmen İlkokulu'nun müdür ve idarecileri ile öğrencileri Erzurum Adliyesi'ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Rektör Çomaklı, 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayına katıldı

Millî Eğitim Bakanlığı ile AB Türkiye Delegasyonu iş birliğiyle düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayına Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı da davetli olarak katıldı. İki gün boyunca devam eden çalıştayda Türkiye'nin 2023 yılı eğitim hedefinde gelinen aşamalar değerlendirildi.

Otomobil alev alev yandı: 4 yaralı

Erzurum'un horasan ilçesinde bir otomobil yanarak kül oldu. Yangında otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı.

ETSO Başkanı Yücelik'e Vergi Haftası ziyareti

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Ergün Aslan, bu yıl 25 Şubat-3 Mart tarihleri arasında kutlanan 30. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik'i ziyaret etti.

Fatih Yücelik'e önemli görev

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası'nın (ÇEİS), 29'uncu Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanlığı'na OYAK Çimento-Beton-Kağıt Grubu Başkanı Suat Çalbıyık geldi. Aşkale Çimento İcra Kurulu Başkanı Fatih Yücelik'in ve Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka'nın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmesine karar verildi. ÇEİS; çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin toplu iş sözleşmesi süreçlerinin yönetimi ile insan kaynakları, endüstri ilişkileri, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki eğitim ve yeterlilikler konularında üyelerine destek olmak amacıyla 1964'ten bu yana faaliyetini sürdürüyor.

İşte neştersiz güzelliğin sırrı

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, yaşlanma başta olmak üzere bir çok cilt sorunu kişilerin canını sıkmaya yettiğini ancak tüm cilt sorunlarına altın iğne ile neştersiz son vermek mümkün olabildiğini söyledi.

Bu belirtiler beyin tümörü habercisi olabilir

Beyin tümörlerinin sıklıkla normal beyin dokusuna hücum ettiğini veya baskı yaptığını, belirtilerin de o basınç nedeniyle ortaya çıktığını belirten Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr.Kerem Bıkmaz, 'Beyin tümörü, beyindeki hücrelerin anormal veya kontrolsüz büyümesi olarak tanımlanır. Tümörler, iyi huylu (kanser yapıcı olmayan) veya kötü huylu (kanser yapıcı) olabilirler. Beyinde yerleştiklerinden, iyi huylu bir tümör bile tehlikeli olabilir' dedi.

Başkan Orhan: 'Omurgalı siyasetin adresi Cumhur ittifakıdır'

Aziziye Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammed Cevdet Orhan seçim gezilerini sürdürüyor.

İspir'de kurtuluş coşkusu

Erzurum'un İspir ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Aydemir: 'Dadaşlar, gardaşlarının acısını paylaşıyor'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Günahsız sabilerin, yaşlıların, kadınların hunharca katlinin üzerinden 27 yıl geçti. Hocalı, yürek yaramız. Dünyaya yansıyan musibetlerin temelinde zalimlere tepki vermemek, dilsiz şeytan pozisyonu almak var. İnadına ve dünya durdukça dillendireceğiz. ' paylaşımında bulundu.

SGK ve İŞKUR yetkililerinden ETSO'ya ziyaret

Erzurum SGK İl Müdürü Nizamettin Durmuş ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Vekili Abdulkadir Mutlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın'ı ziyaret etti.

Buzun bronz perileri

Tarihinde iki kez Türkiye Şampiyonluğu bulunan Narmanspor Kadın Buz Hokeyi Takımı, Ankara Üniversitesi'ni 3-2 mağlup ederek, Türkiye üçüncü oldu. Bronz kupa kazanan Buzun Perileri, 7 yılda 7 kupa kazanmanın gururunu yaşadı.

Çakır'dan sosyal medya eleştirisi

Anadolu Basın Birliği (ABB) Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır, 'Siyaseti ayrıştırmak, bölmek ve ikilik oluşturmak için kullananlar, ancak ateşle oynamış olurlar' dedi.

Rashad Muhammed'in kız arkadaşının ölmediği ortaya çıktı

Süper Lig takımlarından Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da forma giyen Fransız futbolcu Rashad Muhammed'in trafik kazasında hayatını kaybettiği öne sürülen kız arkadaşının ölmediği ortaya çıktı.

Gelenek bozulmadı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından bu yıl 5.'si düzenlenen Üniversiteler Ligi (Ünilig) sona erdi.

Kadınları çekici gösteren 3 kriter

Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin yanak estetiği hakkında bilgi verdi.

Doğu Ekspresi yolcularından Turizm Treni'ne tam destek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un müjdesini verdiği 'Turizm Treni' projesine Doğu Ekspresi yolcuları da destek verdi.