Etiketler

ATO Başkanı Baran: 'Dünyada coğrafi işaretli ürünler 200 milyar dolarlık bir pazar oluşturuyor'

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, dünyada coğrafi işaretli ürünlerin 200 milyar dolarlık bir pazar oluşturduğunu belirterek, Türkiye'nin yöresel ve geleneksel ürünleri bu pazardan hak ettiği payı alacak dedi.

Dünyada İlk Ve Tek: Gerçek Yoga Dergisi!

Dünyada İlk Ve Tek: Gerçek Yoga Dergisi!

Kadın Psikolojisi

Kadın Psikolojisi

Evindar'ın Milli Takıma uzanan örnek yaşam hikayesi

10 yaşında öksüz kalan ardından güreşe heves salarak Elazığ'ın ilk tek bayan güreşçisi olan 13 yaşındaki Evindar Demirbağ, Milli Takım'a girdi. Dedesi ve babaannesiyle yaşadığı evde onlara yardım edip bir taraftan da eğitimini ve antrenmanlarını sürdüren Demirbağ, Türkiye'yi dünyada temsil etmek istiyor.

Vajinal akıntı kanser nedeni olabilir

Kadınlarda anormal vajinal akıntı ve cinsel ilişki sırasındaki kanama, dünyada her iki dakikada 1 kadının hayatını kaybettiği rahim ağzı kanseri belirtisi olabiliyor.

Yeni Malatyaspor yönetimi Futbol Köyü projesindeki çalışmaları yerinde inceledi

Btc Turk Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, ilk etabına başlanan Futbol Köyü projesiyle ilgili, 'Biz dedik ki şu fani dünyada günlük başarılara odaklanmak yerine, yarın arkamızda küçük de olsa vesile olduğumuz bir eser bırakalım. Bu anlamda ilk adımı attık. Şehrimizin siyasi ve idari isimleriyle de çok olumlu toplantılar gerçekleştirdik' dedi.

Dünyada her yıl 800 bin kişi intihar ediyor

Psikiyatri Uzmanı Dr. Nihan Coşkun, 'İntihar düşüncesi olan kişi için yapılması gereken en önemli yardım 'yalnız olmadığını' hissettirmektir' dedi.

(Özel) Uçak mühendisinden dünyada örneği olmayan yerli mobil arıcılık sistemi

Ankara'da yaşayan Uçak Mühendisi Nevres Özdüzenciler, geliştirdiği mobil arıcılık sistemiyle Türkiye'nin dört bir yanını gezerek bal topluyor. Özellikleriyle dünyada tek olan ve yüzde yüz yerli olan sistem mevsim koşullarından etkilenmeden bal üretmeye imkan sunarken, arı ölümlerinin de önüne geçiyor. Tek başına arıcılık yapmaya imkan sağlayan mobil sistem, kadınların arıcılık yapmasının da önünü açıyor.

Dünyada nesli tükenmekte olan kuş Adıyaman'da görüldü

Adıyaman'da vatandaşlar tarafından bir evin bahçesinde bulunan kuşun, dünyada nesli tükenmekte olan ve nadir görülen Hint gölet balıkçıl kuşu (Indian pond heron) olduğu anlaşıldı.

Dünyada ilk olan taşkın müzesi Trabzon'a yapılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, taşkın olaylarına dikkat çekmek ve halkı bilinçlendirmek amacıyla dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan Taşkın Müzesini Trabzon'da hayata geçireceklerini açıkladı.

Türkiye'nin ilk sivil zırhlı aracı 'Adba' görev başında

Türkiye'de üretilen ve dünyada türünün tek örneği olan sivil zırhlı araç Adba, Ankara'da görücüye çıktı. Yerli ve milli olarak üretilen, tamamen sivil görünüme sahip midibüs, bugüne kadar üretilen B7 güvenlik seviyesinde, en yüksek zırh donanımına sahip olan tek araç olarak dikkatleri üzerine çekti.

Palandöken: 'Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Hem Türkiye'de hem de dünyada büyük bir gelişme gösteren sağlık turizmine yönelmeliyiz. Kongre, kültür, gastronomi, inanç turizmi gibi alternatif turizm alanlarını geliştirmeliyiz' dedi.

Ünverdi'den Kurban Bayramı mesajı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutlayarak, bayramın dünyada barış, sevgi ve huzura vesile olması temennisinde bulundu.

Bakan Ersoy, 11. Büyükelçiler Konferansı'na katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 11. Büyükelçiler Konferansı'na katıldı. Bakan Ersoy, 'Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, Türkiye'yi bütün dünyada en güçlü şekilde temsil etmeye devam edeceğiz' dedi.

ZİÇEV'li öğrenciler 'Sevgi Dileği Ağacı'nda umutlarını tazelediler

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri, 'Dünyada sevgi olsun, mutluluk olsun' temennisiyle 'Sevgi dileği ağacı' ismini verdikleri ağaca kurdele bağlayarak dilek dilediler.

Mamak IOS ve Android'de

Mamak Belediyesi dijital dönüşümde önemli bir adım daha atarak, vatandaşların e-belediye işlemlerini yapabileceği, çözüm merkezine istek ve talepte bulunabileceği, belediye haberlerine ulaşabileceği ve daha birçok hizmetin alınabileceği IOS ve Android uygulamalarını faaliyete geçirdi. Gerek belediyecilik hizmetlerinin sunumu, gerekse vatandaşın hizmetlere daha kolay erişiminin sağlanması amacıyla bugüne kadar web sitesi, QR Kod uygulamaları ve SMS bilgi uygulamalarını hayata geçiren Mamak Belediyesi, dijital dünyadaki hizmet yelpazesini gün geçtikçe genişleterek, teknolojinin ulaştığı en son imkanlar ücretsiz olarak Mamaklılarla paylaşmaya devam ediyor.

Uluslararası Bodrum Bale Festivali başlıyor

Türkiye'den ve dünyadan seçkin bale ve modern dans eserlerinin sahneleneceği '17'nci Uluslararası Bodrum Bale Festivali', 3-21 Ağustos tarihleri arasında, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi'nde başlıyor.

Orman Genel Müdürlüğünden Muğla yangınına ilişkin iddialara cevap

Orman Genel Müdürlüğü, Muğla yangına yönelik iddialarla ilgili 'Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de orman yangınlarına müdahalede helikopterler etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Helikopter pervanelerinin yangınları körüklediği ve alevlendirdiği iddiası son derece gülünç, kasıtlı ve yangın koşullarından bihaber kişilerin çıkarabileceği bir söylentidir' açıklamasını yaptı.

MTSO’da e-ticaret ve e-ihracat eğitimi verildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Ticaret Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde KOBİ'lerin dijital dünyada iş yapabilme ve E-ticaret Ekosisteminin sağlayacağı konularda farkındalığı arttırmak üzere Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat eğitimi düzenlendi.

Türkiye suni yollardan ardıç fidanı üretti

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), dünya ormancılığında bir ilke imza atarak suni yollardan üretilemeyen ardıç fidanlarını üretmeyi başardı. Soğuğa ve kuraklığa dayanıklılıklarıyla bilinen ardıçlar, küresel ısınmanın yoğun bir şekilde hissedilmeye başlandığı dünyada ülkemizin gelecekteki sigortası olacak.

Dünyadaki en küçük skleroderma hastası küçük Mira

Nadir görülen ve kesin bir tedavisi olmayan bir deri hastalığı olan skleroderma hastalığının dünyadaki en küçük mağduru 4 yaşındaki Mira Koşar, çocuklar için henüz ilaç üretilmediği için yetişkinler için üretilen ilaçları kullanıyor.

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: '2018 yılında enerji tüketimi rekor seviyede büyüdü'

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, '2018 yılına baktığımızda dünyada enerji tüketimi rekor seviyede büyüdü. 10 yıllık süre içerisindeki en hızlı büyümeyi gerçekleştirdi. Bu büyümenin yaklaşık yüzde 50'si doğalgaz tarafından geldi' dedi.

Dünyanın izlediği çevre konferansı İstanbul'da

Türkiye'de ilk defa düzenlenecek dünyaca ünlü Caretakers of the Environment Uluslararası Çevre Konferansı, 1 Temmuz'da TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşecek. Bu yıl tüm dünyada 'megakent' olarak bilinen İstanbul'da düzenlenecek olan konferansın teması 'Büyük Şehirde Sürdürülebilir Yaşam' olarak seçildi. Konferansa Türkiye, Amerika, Rusya, Portekiz, Polonya, Endonezya, Japonya, Hong Kong, Tayvan, Güney Afrika, Malavi, Meksika, Danimarka ve İsveç'ten toplam 232 lise öğrencisi ve öğretmen katılacak.

Dünyayı Değiştirecek 15 Türk!

Dünyada ilk kez Türkiye’de başlatılan Değişim Uzmanlığı eğitim programı 4. mezunlarını verdi.

MTSO kayısı için harekete geçti

Türkiye'de ve dünyada coğrafi tescile sahip, marka değeri olan kayısının tezgahlarda değerinin düşürülmemesi adına çalışma başlatan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 81 ile yazı gönderdi.

TESK Başkanı Palandöken: 'Alternatif turizm alanlarına yoğunlaşmalıyız'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ülkemizin coğrafi konumu ve doğal güzellikleri yaz turizmi için cazibe merkezi oluşturuyor. Ancak turizmi sadece deniz, kum ve güneşten ibaret görürsek dünyadaki turizm pastasından hak ettiğimiz payı alamayız. Turizm gelirlerimizi artırmak ve nitelikli turistin gelmesini sağlamak için sağlık, gastronomi, kongre, kültür ve kış turizmi gibi alternatif turizm alanlarına yoğunlaşmalıyız' dedi.

Yaşlı adamın kalp kapağı, yeni yöntemle değiştirildi

ELAZIĞ (İHA) – Elazığ'da KOAH hastası 63 yaşındaki hastanın kalp kapağı, dünyada yeni bir yöntem olan ve Fethi Sekin Şehir Hastanesinde ilk defa uygulanan kapalı yöntemle kasık damarından girilerek değiştirildi. Başarılı bir operasyon geçiren hasta, daha önce 50 metre yürüyemezken şimdi kilometrelerce yürüdüğünü aktardı.

Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor

Dünyada önemli bir yere sahip olan Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 2 Temmuz'da sanatseverlerle buluşacak.

Viral hepatite dikkat

Prof. Dr. Yaşar Bayındır, dünyada her yıl 2 milyar insana viral hepatit virüsü bulaştığını ifade ederek önlem alınmadığı için 1 milyar insanın hayatını kaybettiğine dikkat çekti.

Türk Telekom'dan Siber Güvenlik Zirvesi

Türkiye'nin en büyük siber güvenlik merkezlerinden birini hayata geçiren Türk Telekom, yurt içinden ve yurt dışından teknoloji sektöründen 200'den fazla üst düzey yöneticinin katıldığı Siber Güvenlik Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Zirve'de, dünyada siber tehditlerle mücadele yöntemleri ve global örnekler masaya yatırılarak, çözüm önerileri geliştirildi.