Etiketler

DTB Yönetim Kurulu Üyesi korona virüsten hayatını kaybetti

Diyarbakır'da 10 gün önce korona virüse yakalanan Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Üyesi Resul Gündoğan, tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Uzmanından çekirge istilası uyarısı

Dicle Üniversitesi (DÜ) Fen Fakültesi Zooloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, çiftçilerin son dönemde kavun ve pamuk ekimine gireceğini, bu nedenle çekirge sayılarında artış olabileceğini söyledi.

Başkan Beyoğlu'ndan esnafa korona virüs uyarısı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, esnafı ziyaret ederek kentte artan vaka sayıları nedeniyle kurallara uymaları çağrısında bulundu.

Vaka sayısı artan Diyarbakır'da vatandaşlar eve çekildi

Diyarbakır'da yeni normalleşme süreciyle birlikte son 14 gün içinde 450 kişi korona virüse yakalandı. Yaklaşık 650 kişinin de evlerinde karantinada olduğu kentte vatandaşların evlerine çekilmesi sonucu sokaklar boş kaldı.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 286'ncı gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 286'ncı gününe girdi.

Bağlar'da bir mahalle daha asfalt hizmetine kavuşuyor

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi 40 bin nüfuslu Şeyh Şamil Mahallesinde esnafın yer aldığı Cengizler Caddesi ve Peynirciler Çarşısı bölgelerinde asfaltlama çalışmalarına başladı.

Diyarbakır'da 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede aranan terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, 1 milyon liraya kadar ödülle turuncu listede aranan sözde Amed eyaleti maliye ve cephane sorumlusu Seyit Batman kod adlı PKK'lı terörist Ekrem İptaş etkisiz hale getirildi.

Tıkanan gölet açıldı, bir kırsal mahalleye daha yola kavuştu

Şehir merkezi ve kırsal yerleşim yerlerine yönelik hizmet seferberliğini sürdüren Bağlar Belediyesi hafta sonunda da yoğun mesai yaparak Top Yolu Mahallesinde tıkanan göleti açarak Molla Ali Mahallesi ve mezralarına yeni yollar kazandırdı.

Merdiven altı doldurulan yangın tüplerine dikkat

Türkiye'nin en kapsamlı İş Güvenliği Ekipmanları Merkezi (İŞGEM) Genel Müdürü ve 4. seviye yangın eğitmeni Mehmet Narin, piyasada satılan birçok yangın söndürme tüpünün içinde söndürme özelliği bulunmayan mermer tozu bulunduğunu belirterek, vatandaşların TSE belgesi olan firmalardan işlem yapması gerektiğini söyledi.

10 çocuğundan 6'sı engelli olan annenin yardım çığlığı

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde yaşayan ve 10 çocuğundan 6'sı zihinsel engelli olan Ayşe Aslan, yetkililere çağrıda bulunarak, Çocuklarımın okuyup Türkiye'ye hayırlı evlat olmasını istiyorum. Yetkililerin bize yardım eli uzatmasını bekliyorum dedi.

Şarampole yuvarlanan araçta 1 kişi öldü

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Karalar köyünde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Mehmetçik kimsesiz kadın için ev yaptırdı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Kuruyazı köyünde harabe evde yaşam mücadelesi veren kimsesiz kadının yardımına Mehmetçik yetişti. Aralarında para toplayan askerler, kadının 1 aylık mutfak masrafını karşılarken, yeni bir ev yapmak için de harekete geçti.

Başkan Beşikci'den esnaf ziyareti

Diyarbakır'ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, covid-19 salgını sebebiyle faaliyetlerine ara verilen ve kontrollü sosyal hayata geçişle birlikte yeniden açılan esnafı hafta sonu ziyaret etti.

Uzman eğitimci Sezer Arıkan'dan LGS öncesi önemli uyarılar

Uzman eğitimci Sezer Arıkan, 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili bilgi verirken, sınava girecek öğrencilere önerilerde bulundu. Arıkan; 'Hazırlık sürecini sağlıklı geçiren, düzenli uyku ve yemek yeme alışkanlığı edinen; bununla beraber akademik olarak tüm derslerden gerekli konuları tamamlamış olan bir öğrenci mutlaka başarır' dedi.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 285'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 285'inci gününe girdi.

Tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan Hüseyin'in yardımına Merve öğretmen yetişti

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yaşayan Hüseyin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyesine Merve öğretmen sayesinde ulaştı.

Diyarbakır korona virüsünde diken üstünde

Yeni normalleşme süreci devam ederken Diyarbakır korona virüs salgınında diken üstünde. Son 13 gün içinde 450 kişi hastanede tedavi altına alınırken, yaklaşık 650 kişinin ise evlerinde karantinada tutulduğu öğrenildi.

Galericilerde 'sopalı' pazarlık dönemi

Diyarbakır'da korona virüs vaka sayısı hızla artmaya devam ederken, oto galeri esnafı da sosyal mesafe kuralına uymak için ilginç bir yönteme imza attı. Galericiler, araç almak için gelen müşterilerle sosyal mesafeyi korumak için sopa aracılığıyla pazarlık yapmaya başladı.

Biçerdöverden çıkan kıvılcım 60 dönümlük ekili araziyi küle çevirdi

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, biçerdöver makinesinden çıkan kıvılcım, 60 dönümlük ekili alanı küle çevirdi.

Birlik Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Evsen: 'Milletimiz Ayasofya'da ibadet kararı bekliyor'

Birlik Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Metin Evsen, milletin Ayasofya'da ibadet kararı beklediğini söyledi.

Ayakları asansöre sıkışan 2 çocuk yaralındı

Diyarbakır'da kapı camı kırık olan oynadıkları asansörün hareket etmesiyle ayakları sıkışan 2 çocuk yaralandı.

Diyarbakır'da vakalar artınca üretici, vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı

Diyarbakır'da son günlerde korona virüs vakaları artınca bir maske üreticisi vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı.

Diyarbakır Ticaret Borsasında korona virüs alarmı

Diyarbakır Ticaret Borsası Başakın Engin Yeşil, 2 yönetim kurulu üyesi ile 2 personelde korona virüs tespit edildiğini açıkladı.

Yemek pişirirken elektrik akımına kapılan kadın hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, elektrikli ocakta yemek pişirirken akıma kapılan kadın hayatını kaybetti.

Ak Sevdalılar Yardımlaşma Derneğinden İHA'ya plaket

Diyarbakır Ak Sevdalılar Yardımlaşma Derneği, İhlas Haber Ajansı (İHA) Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu'na çalışmalarına destek verdikleri için plaket takdim etti.

Diyarbakır'da öğretmenler, LGS öncesi köy okullarının sıra ve masalarını yeniledi

Özel Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, Liselere Geçiş Sınavı öncesi sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde köy okullarındaki eskiyen masa ve sıraları yeniledi.

Nevruz Parkta sosyal mesafeli cuma namazı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Nevruz Park'ta sosyal mesafeli cuma namazı kılındı.

65 yaş ve üstü vatandaşlar cuma namazını cemaatle kıldı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 65 yaş üstü vatandaşlar, kısıtlamalarının esnetilmesinin ardından uzun bir süre sonra cuma namazını cemaatle birlikte eda etti.

Büyükşehir Belediyesinden LGS öncesi öğrencilere hızlandırılmış kurs

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi öğrencilerin son eksiklerini tamamlamalarını sağlamak amacıyla ücretsiz hızlandırılmış tekrar kursu başlattı.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 284'üncü gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 284'üncü gününe girdi.