Etiketler

Vali Güzeloğlu başkanlığında Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tüm illerde oluşturulan Pandemi Kurulu, Diyarbakır'da Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi semt pazarlarını denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığının koronavirüsü tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge doğrultusunda semt pazarlarında denetim yaptı.

Diyarbakır şehirler arası otogarında son seferler

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası otobüs yolcu taşımacılığına ilişkin genelge yayımladı. Genelgeye göre iller arası otobüs seferlerinin bugün saat 17.00 itibarıyla valiliklerin izniyle yapılabileceğine yer verildi. Diyarbakır şehirler arası otogarında firmalar izinsiz olarak son seferlerini yapmaya başladı.

Bağlar Belediyesinden dezenfekte rekoru

Yeni tip koronavirüs vakalarının Turkiye'de görülmeye başlanmasından sonra harekete geçen Bağlar İlçe Belediyesi, oluşturduğu 60 kişilik ekip ile iki haftada aralarında sağlık kuruluşları, eczaneler, eğitim kurumları, semt pazarları ve vatandaşa hizmet veren kamu kurumlarının olduğu 300 yeri dezenfekte etti.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 208'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 208'inci gününe girdi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden Türkçe ve Kürtçe 'evde kalın' anonsu

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin birçok noktasında Türkçe ve Kürtçe anons yaparak korona virüs salgını nedeni ile vatandaşların evde kalmaları çağrısında bulundu.

Korona virüs çiftçileri de vurdu

Diyarbakırlı çiftçiler, korona virüsün gübre fiyatlarını yükselttiğini iddia ederek, 65 yaş ve üstü üreticilerin sokağa çıkma yasağı nedeni ile evlerinden çıkamadığını, ekim zamanında bu yasağın esnetilmesini talep etti.

Diyarbakır'da kaybolan genç kız bulundu

Diyarbakır'da 9 gün önce alışveriş yapacağını söyleyerek evden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 18 yaşındaki Ayşegül Dilan Kızoğlu'nun bulunduğu bildirildi.

Kulp'ta Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, çalışmalarına devam ediyor.

Meteorolojinin uyarısı sonrası Diyarbakır'da sağanak yağış başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarıları sonrası Diyarbakır'da aniden bastıran sağanak yağış, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Doğu ve Güneydoğu'da kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kuvvetli yağış uyarısında bulunarak, vatandaşlardan tedbirli olmalarını istedi.

Jandarma ekipleri yaşlıların yardımına koştu

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlara gıda kolisi dağıttı.

Jandarmadan 'Evde kal Türkiyem' çağrısı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, hem anonslarla hem de araçların üzerlerine ekledikleri tepe lambalı yazı paneli ile vatandaşlara evde kalmaları uyarısında bulunuyor.

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 207'inci gününde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti korona virüse rağmen devam ederken, eylem 207'inci gününe girdi.

Aldudak'tan sağlık çalışanlarına teşekkür

Diyarbakırlı iş adamı Battal Aldudak, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Diyarbakır'da trafik ışıklarına 'evde kal' yazısı yansıtıldı

Diyarbakır'da korona virüs önlemleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacı ile trafik ışıklarına 'evde kal' yazısı yansıtıldı.

Bağlar Belediyesi basın bürolarını dezenfekte etti

Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, kentte bulunan basın bürolarında dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

'Evde kal Türkiye' çağrısına Diyarbakır'daki lokantacılardan destek

Diyarbakır'da hizmet veren lokantacılar, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeni ile vatandaşlara 'evde kal Türkiye' çağrısında bulunarak, siparişleri evlere teslim ediyor.

Korona virüs tedavisine karşı ozon terapisi

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Hakan Çoksüer, hamine kadınlara korona virüs salgınından korunmaları ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için ozon terapisi önerdiklerini söyledi.

Diyarbakır'da bir hastane daha kendi maskesini üretmeye başladı

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi, yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında tedarik sıkıntısının yaşanmaması için tam kapasite maske imalatına geçti. Hastanenin terzihanesinde günlük 500 maske ve 100 adet koruyucu siper üretiliyor.

Çınar'da Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına devam ediyor

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Cumhuriyet Savcısından 'On Parmak Klavye Eğitiminde Farkındalık Projesi'

Diyarbakır Adliyesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Baki Yiğit Çakmakkaya, Dicle Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğünce desteklenen On Parmak Klavye Eğitiminde Farkındalık Projesini hayata geçirerek teknik klavye kullanımı konusunda yazdığı kitapların dağıtımını ilgililere ücretsiz sağlıyor.

Silvan'da dolu yağışı hayatı felç etti

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde fındık büyüklüğünde yağan dolu hayatı olumsuz etkiledi.

Patenle trafiği tehlikeye atan gence 598 lira para cezası

Diyarbakır'da patenli bir genç trafiği tehlikeye atarak seyir halindeki bir araca tutunup adres sordu. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine gence 598 lira para cezası verildi.

Mutlu Kaya'nın ablasını öldüren erkek arkadaşı tutuklandı

Diyarbakır'da bir ses yarışmasında adını duyurduktan sonra erkek arkadaşı tarafından başından vurulması sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın ablasını öldüren erkek arkadaşı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MHP Diyarbakır teşkilatı muhtaç ailelerin yardımına koştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanlığı, korona virüs nedeni ile evlerinden çıkamayan yoksul ailelere 500 torba un dağıttı.

DÜ ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde uzaktan eğitime başladı

Dicle Üniversitesinde 23 Mart 2020 tarihinden itibaren ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda uzaktan öğretime başlandı.

Patenli gençler seyir halindeki araca tutunarak yolcudan adres sordu

Diyarbakır'da patenli bir genç trafiği tehlikeye atarak seyir halindeki bir araca tutunup adres sordu. Bu anlar araçta bulunun yolcu tarafından kaydedildi.

Diyarbakır'da şiddetli yağış nedeniyle istinat duvarı çöktü

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yoğun yağış nedeni ile dere kenarında bulunan istinat duvarında çökme meydana geldi.

Diyarbakır gazeteleri tam sayfa 'evde kal Diyarbakır' manşetiyle çıktı

Diyarbakır'da çıkan yerel gazeteler, korona virüs salgınına dikkat çekmek için tam sayfa 'evde kal Diyarbakır' manşeti ile okuyucuları ile buluştu.