Etiketler

Başkan Yavaş, Kızılcahamam'da muhtarlar ile buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Kızılcahamam'da muhtarlar ile bir araya geldi.

Tel Abyad'da PKK/YPG okulu vurdu

Barış Pınarı Harekat bölgesine yönelik saldırılarına devam eden ve bombalı terör saldırıları düzenleyen terör örgütü PKK/YPG, Tel Abyad'ın Curn köyüne attığı havanlarla bir okulu vurdu. Saldırıda 3 sivil yaşamını yitirirken çocuklarla birlikte 8 sivil de yaralandı.

Siyanür, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin gündeminde

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Erişim ve satışın kontrol altına alınması ve bir takip sisteminin kurulmasına dönük bir çalışma yapılacak. Siyanürü aldıktan sonra bunun nerede kullanıldığı, ne şekilde işlem gördüğü ile ilgili bir takip sisteminin kurulmasına dönük bir çalışma yapılacak. Kullanımı Kontrole Tabi Kimyasal Maddeler Hakkında Yönetmelik var, siyanürün buraya dahil edilmesi ile ilgili bir çalışma ivedilikle başlatıldı' dedi.

HDP Grup Toplantısı

ANKARA (İHA) – HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, ''Halkın sorunlarına değinen bir bütçe bugün Meclis'ten ne yazık ki çıkarılmıyor dedi.

CHP Grup Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Herkesin kimliğine, yaşam tarzına, inancına saygı gösteren bir toplum olmak zorundayız' dedi.

FETÖ'nün finans yapılanmasına operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün finans yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 19 ilde yürütülen operasyonda 79 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi, şahıslardan 56'sı yakalandı. Örgütün, yeraltı bankacılığı türü olan Hawala sistemi ile ülkeye yaklaşık 20 milyon dolar soktuğu ortaya çıktı.

Kamu Denetçiliği Kurumu ve Bosna Hersek Ombudsmanlık Kurumu arasında mutabakat zaptı imzalandı

ANKARA (İHA) – Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumu ve Bosna Hersek İnsan Hakları Ombudsmanlık Kurumu arasında işbirliğinin güçlenmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.

'Türkiye Güzellikleri' Hollanda'da

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından düzenlenen, Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nda, 'Türkiye Güzellikleri' kategorisinde, son 5 yılda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan 41 fotoğraflık özel seçki, Hollanda'da sergilenecek.

İlk ara tatilde öğrenciler sosyal aktivitelere yöneldi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilk defa uygulanan dönem arası ara tatili fırsat bilen öğrenciler sosyal aktivitelere yöneldi.

Ticaret Bakanı Pekcan: 'Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticaret hacmi 1.5 milyar dolara ulaştı'

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticaret hacminin 1.5 milyar dolara ulaştığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Arkadaşlarıma talimat verdim, anaokulu öğrencisine anlatır gibi anlatacaklar'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dün Merkez Yürütme Kurulu toplantılarımızda arkadaşlarıma şu talimatı verdim: Bu konuya Sayın Genel Başkana ilkokul bile değil tıpkı bir anaokulu öğrencisine anlatır gibi tane tane yeniden izah edecekler. Ta ki anlayana kadar bu izahatı sürdüreceğiz hatta görüntülü olarak. Görüntüsüz anlamayabilir' dedi.

Girne'de 'Yeni Dünya Düzeni: Doğu Akdeniz'de Mavi Savaşlar Konferansı'

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Deniz Hukuku Araştırma ve Uygulama Merkezi iş birliğiyle 18-19 Kasım'da Girne'de 'Yeni Dünya Düzeni: Akdeniz'de Mavi Savaşlar Uluslararası Konferansı' düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.

TİKA'dan Afganistanlı çocuklara oyun parkı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Belh Vilayetinin en büyük ve eski okullarından olan, Afganistan'ın ikinci büyük lisesi Bahter Lisesi yerleşkesine çocuk oyun parkı kuruldu.

TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Çocuklarımızın geleceği hepimizin sorumluluğu'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Dünya Çocuk Hakları Gününde hiçbir çocuğumuzun temel hak ve özgürlüklerinden mahrum kalmadığı; sevginin, dostluğun ve kardeşliğin hakim olduğu bir dünyada yaşayabilmeleri umuduyla tüm çocuklarımızı içtenlikle kucaklıyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'F-35'de uzlaşmaz tavır devam ederse Türkiye başka arayışlara girecektir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye'nin F-35'inproje ve üretim ortağı olduğunu belirttik. Zira F-35'de Türkiye müşteri değildir, ortaktır. Bu proje kapsamında taahhüt ettiğimiz 2,1 milyar doların 1,4 milyar dolarını ödediğimizi tekrar hatırlattık. Şayet F-35 meselesinde mevcut uzlaşmaz tavır sürerse Türkiye'nin orta vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için başka arayışlara gireceğini de söyledik' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Bursa'ya 85 milyon TL'lik yatırım

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa ilçe belediyeleri arasında Bursa'da yapılacak spor tesisleri için 85 milyon TL'lik protokol imzalandı.

RTÜK Tokyo'ya çıkartma yaptı

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin ve üst kurul üyeleri, 56. Asya-Pasifik Yayın Birliği'nin (ABU) Tokyo'daki yıllık toplantısına katıldı.

Bakan Varank: 'Ar-Ge kampüslerimiz, tersine beyin göçünün merkezi olsun'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ar-Ge kampüslerimiz, tersine beyin göçünün merkezi olsun. Üniversite sanayi işbirlikleriyle, sanayi ve teknolojinin her alanında öncü projelere imza atalım. Teknoparklarımız, kuluçka merkezlerine daha fazla alan ayırsın, Ar-Ge merkezlerindeki tecrübe birikimi kuluçka merkezlerine aktarılsın dedi.

Kadın Yönetmenler Festivali başlıyor

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarıyla rol model olan Çankaya Belediyesi, Kadın Yönetmenler Festivali düzenliyor.

Ankara'da 'Türk-Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi' düzenlendi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu ve Gazi Üniversitesi iş birliğiyle Ankara'da Uluslararası Türk-Rus Dünyası Akademik Araştırmalar Kongresi düzenlendi.

Çankaya Belediyesinden kursiyerlere budama eğitimi

Çankaya Belediyesi Kent Tarım Hobi Evlerinde 2019 Sonbahar dönemi eğitimleri devam ediyor. Mutlukent ve Ata Mahallelerindeki merkezlerde süren 'Temel Sebze Yetiştiriciliği' programı kapsamında vatandaşlara budama eğitimi de veriliyor.

Akyurt'ta 'Gönül Buluşmaları'

Ankara'nın Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, mahalle toplantılarına Çardakbağı Mahallesi'nden başladı.

Ankara Büyükşehir'den acil durumlarda hayvanlara müdahaleye ilişkin 'ilk yardım eğitimi'

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, acil durumlarda hayvanlara nasıl müdahale edileceği konusunda 'Hayvanlarda İlk Yardım Eğitimi' düzenleyecek.

Ulaştırma Bakanı Turhan, 20 özel gereksinimli bireyi YHT ile Eskişehir'e uğurladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İnsanlar engelli doğabilir, sonradan engelli olabilir. Hepimiz birer engelli adayıyız dedi.

Saklı cennet Kıbrıs Kanyonu turizme kazandırılıyor

Tabiat harikalarının saymakla bitmediği saklı cennet Kıbrıs Kanyonu, doğal yaşam turizmine kazandırılıyor. Ankara'nın her yerinden vatandaşların ziyaret edip doğa ile iç içe zaman geçireceği proje için Kıbrıs Kanyonu Kentsel Tasarım Projesi 1. Çalıştayı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, önlüğünü giydi, öğretmenlere ders verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pursaklar Fen Lisesi'nde okul öncesi ve ilkokul öğretmenleriyle bir araya geldi.

Ankara'ya nefes, çocuklara meyve

Altındağ Belediyesi, ilçede gören yapan 5109 öğretmenin her biri için bir meyve fidanını toprakla buluşturacak. Öğretmenler tarafından dikilecek fidanlardan oluşacak ormandan elde edilen meyveler ise Altındağ'daki okullara dağıtılacak.

Başkent'te hareketli saatler

Ankara'da vatani görevini Deniz Kuvvetleri Komutanlığında yapan bir er, firar ederek etrafa rastgele ateş açıp, kendini silahla vurdu.

Bakan Kasapoğlu, 2. Japonya Büyükelçiliği Judo Turnuvasını takip etti

2. Japonya Büyükelçiliği Judo Turnuvası'nda dereceye giren sporculara Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, madalyalarını takdim etti.