Bu Liste Başka Liste! - Mehmet TÜREL

Bu Liste Başka Liste!


Siyasette olduğu kadar sporda da o kadar çok garipliğimiz, o kadar çok dolambaçlı hallerimiz var ki bazen inanın bu hataların kasten yapıldığı yönünde ciddi anlamda şüpheye düşüyorum.

Gelin biz siyasette değil ama spordaki ahvalimizi sıralayarak bir liste yapmaya çalışalım…

-Yeni Malatyaspor ne yaparsa yapsın, kendince ürettiği bahanelerle maçlarına gelmeyip, lafa geldiğinde ise mangalda kül bırakmayan sözüm ona Malatyalılar sorunsalını burada zirveye yazmadan geçersek bu listenin samimiyeti nerde kalır?

-Kulüp başkanı Adil Gevrek’i tamamen kendi şahsi hesaplarından dolayı vizyonsuz, dar kafalı, cahil, ‘bana dayak atacak kadar seviyesi düşük’ türünden envai çeşit karalama ve yaftalama malzemesiyle vurmaya çalışıp, bir gün sonra ise hiçbir şey olmamış gibi sırf o hafta takım galip geldi diye ‘başarılı ama…’ ile başlayan cümlelerle güya hakkını teslim eden samimiyetsizleri bu listeye almaz isek ne önemi kalır o zaman bu listenin!

-Yıllardır bulundukları yöneticilik koltuklarını memleket sporunun hayrına tek bir iş yapmadan işgal eden sözde yöneticilerin, liyakat sahibi gençlerin önünü ısrarla ve de inatla tıkamaları paradoksu, listenin üçüncü sırasına girmeyi fazlasıyla hak ediyor.

-Altyapıya verdiği yakınının ya da çocuğunun hocaları tarafından yetersiz bulunup, ‘bu çocuktan futbolcu olmaz’ denilerek gönderilmesini içine sindiremediği için altyapıya, antrenörlere ve altyapının başındaki yöneticilere öfke kusan sözde futbol adamlarını bu listede es geçmemi beklemiyordunuz herhalde.

-3.lige çıkması için dünya kadar emek ve para harcanan Yeşilyurt Belediyespor’u bu lige ayak basışının henüz ilk senesinde parasız ve de futbolu yönetmeye dair çözüm odaklı herhangi bir düşünce ortaya koyması mümkün gözükmeyen bir yönetime teslim edip, daha sonra ise karşısına geçip yavaş yavaş yok oluşunu seyreden yöneticiler de bu listeye girmeyi fazlasıyla hak ettiler.

-Yeni Malatyaspor Kulübü tarafından bölgeyi de ilgilendirecek derecede büyük öneme sahip bir tesis projesine destek vermek şöyle dursun, karşı çıkacak kadar gözü dönmüşleri listenin son sırasına alıyorum müsaadenizle.

İşte spordaki acınacak halimiz bu.

Elbette ki yazsak ansiklopedi olacak kadar yanlış var sporumuzda ama biz ilk bakışta dikkat çeken ve kamuoyunun gündemini meşgul eden bir kaçını buraya almaya çalıştık. İlerleyen haftalarda yeni listelerle karşınızda olacağımdan hiç şüphem yok; çünkü sorunlar çözülmek bir tarafa, çoğalarak devam ediyor!

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Kas

Bu Takım Keyif Veriyor

16Mar

Kişi Takıntımız!

07Mar

Yeni Malatyaspor Üzerinden…

19Şub
09Şub

SORUNLU YÖNLERİMİZ

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik 14 17 ekm21