Umutlar Tükeniyor - Editör Analiz

Umutlar Tükeniyor


Yeni Malatyaspor’un ligde rahat bir nefes alması için Antalyaspor maçı mutlak kazanılması gereken bir maçtı. Maçın kazanılması için her şey vardı sadece bir şey yoktu oda futbolcularda olması gereken enerji ve kazanma arzusu…
Maçın ilk bölümlerinde Yeni Malatyaspor’un sahadaki görüntüsü taraftarların moralini bozarken, konuk Antalyaspor’un daha akılcı futbol ortaya koyması maçın zorluk derecesini daha da yukarıya taşıdı.
Büyük umutlarla takıma kazandırılan Gökhan Töre’nin nefes almakta dahi zorlandığı anları görünce bu takımın antrenman noktasında rakiplerinin gerilerinde kaldığı görüldü.
Teknik Direktör Kemal Özdeş’in sahada eksik kalan rakibi karşında oyunu rakip kaleye yıkamamasının nedenlerini basındaki arkadaşların kendisine sormaları gerekiyordu.
Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna maçın sonlarına doğru Kemal Özdeş’in Mina’yı oyundan almasından sonra Podolski hamlesini yaparak maçın kendilerine gelmesini sağlarken iki teknik direktör arasındaki futbol becerisi de ortaya çıkmış oldu.
Bu takım artık eski görüntüsünün çok uzağında…
Kendi kafalarına göre takılan oyuncu grubuyla lige kalma umutlarının yeşereceğini dair işaretler göremiyoruz.
Maçtan sonra Kemal Özdeş’in istifa sinyalleri veren maç sonu açıklamalarından sonra yaşanan süreç ve görevine devam kararının alınmasında en büyük etkinin Adil Gevrek olduğu gerçeği de kendiliğinden ortaya çıktı.
Peki, bundan sonraki süreçte neler olacak?
Bu takımın iç saha performansını gördükten sonra deplasmanlardan puan getirme umutları mucizelere bağlı.
Adil Gevrek, Kemal Özdeş ile yola devam kararını vermesinden sonra yaşanacaklardan kendisi sorumlu olacaktır.
Ligimizde teknik direktör değişiklikleri sonrasında güzel şeyler olduğu gerçeği ligimizin futbol kalitelisizliği kadar tescillenmiş durumda.
Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu ortamın olumlu hale gelmesi için mevcut oyuncu grubunun maç içinde açık şekilde belli olan bazı görüntüleri ortadan kaldırması lazım. Yönetimin bu saatten sonra sıcak para motivasyonunu devreye sokması lazım.
Kemal Özdeş’in oyun anlayışını sahaya yansıtacak oyun ve bu oyunun kahramanları Antalya’da yapılan futbola dahil olamayan günlerinin etkisinden hala kurtulamadıkları görülüyor
Denizlispor maçından puan çıkartılmaması halinde Antalyaspor maçında yaşanan tablonun farklı bir versiyonu sahne alabilir.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Şub

Umutlar Tükeniyor

11Şub
23Oca
03Oca

Dengeler Bozulmadan

27Eyl

Tribünlerde Bir Millet Vekili