Antalya Tatili Futbolculara Yaramış! - Editör Analiz

Antalya Tatili Futbolculara Yaramış!


Ankaragücü maçında izlediğim Yeni Malatyaspor sezonun ilk yarısında beğendiğim ve öve öve bitiremediğim takım olamaz.
Her şey ne güzel başlamıştı…
Avrupa maçlarında ortaya konan futbol taraflı tarafsız herkesin beğenisi kazanmıştı.
Takım savunmansı iyi yapan, hücumda kusursuz bir görüntü ortaya koyan Yeni Malatyaspor gitmiş yerine ne savunmayı nede hücumu yapan bir takım gelmiş.
Oysa Sergen Yalçın yönetiminde ikinci yarı hazırlıkları için Antalya’ya giden futbolcular kendilere gerekli olan fizik ve kondisyon yerine farklı özelliklerle Malatya gelmişler.
Transferin son gününde transfer yasağını kaldıran acelece 13 futbolcuyla kadrosunu güçlendiren Ankaragücü maçında ne savunmayı iyi yapabildik neden hücumda etkili olabildik.
Maçın ilk bölümlerinde ortaya çıkan futbolcuların bitik görüntüleri kafalarda ki soru işaretlerinin sayısını da yukarıya çıkartmıştı.
Savunma arkasına atılan toplarda sıkıntılar yaşayan Yeni Malatyaspor’un hücumda sadece Biforma’nın bireysel anlamda yaptıkları bu takımın maçtan bir puan dahi alması için yeterli değildi.
Mustafa Akbaş’ın acemice gördüğü kırmızı kartın ana temasını Antalya’da yapılan hazırlık kampının ne kadar faydalı(!) geçtiğini gösteriyor.
İkinci yarının başlarında olmasına rağmen Yeni Malatyaspor’un ortaya koyduğu futbol ligde kalması şimdilik yeterli gözükmüyor.
Savunmanın solunda Sakıp ve sağında Issam’ın biraz idare eden oyunları bile bu takımın geldiği noktayı yukarıya taşımadığı görüldü.
Yeni transferlerin takıma ve lige adapte olmalarını bekleyeceksek işimiz çok zor.
Mina’nın bilinen savaşçı futboluna alışık olanlar için tecrübeli futbolcunun sahadaki dağınık görüntüsü her şeyi çok güzel özetliyordu.
Kemal Özdeş’in bu görüntüyü normal hale getirmesi için bir mucizeyi gerçekleştirmesi lazım. Takımın Antalya’da iyi bir kamp dönemi geçirmediğini bizler gibi kendiside görmüştür.
Şimdi hem hafta içi maç programını uygulamak zorunda kalacak, hemde bazı oyuncuları hazır hale getirmek için mücadele edecek.
İlimizde yaşanan deprem sonrasında futbol kamuoyunu birbirine düşürecek bir karara imza atan yönetimin Antalya’ya giden takımın Antalya’da antrenman yapmak yerine Malatya’daki deprem şokunun etkisiyle eşleriyle kısa bir tatil geçirmeleri depremi bile gölgede bıraktı.
Ankaragücü’nün birbirlerini tamamlamaya çalışan futbolcuların maçın bazı bölümlerinde işi ciddiye almaları maçın kendilerine gelmesini sağlarken, Yeni Malatyaspor’un sahadaki görüntüsünün konuk ekibin galibiyetine katkı yaptığını görenler isyanlarında haklılar
Bu takımın Antalya’da ikinci yarıya iyi hazırlandığını söyleyenler, Ankaragücü maçında futbolcuların maçın genelinde nabız atışlarının yukarıya çıkarken ne kadar zorlandıklarını gördüler mi?
Bu takım Antalya’da kısa ama güzel! bir tatil süreci geçirmiş.
Bundan sonraki süreçte şimdilik ortaya güzel şeylerin çıkacağını düşünmüyorum.
Futbolcular hiç olmazsa Antalya’da bu mevsimde yapılan tatilin karşılığını maçın en azından belli bir bölümünde hakkını verselerdi daha iyi olurdu.
Bunu gerçekleştirmiş olsalardı, soğuk havaya rağmen maça gelenler umutlu bir şekilde evlerine dönerlerdi.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Şub

Umutlar Tükeniyor

11Şub
23Oca
03Oca

Dengeler Bozulmadan

27Eyl

Tribünlerde Bir Millet Vekili