Kim Bunlara Sebep…!!!!! - Sevim DEMİRHAN

Kim Bunlara Sebep…!!!!!


Kim Bunlara Sebep…!!!!!

Maalesef gün geçmiyor ki akıl almaz bir olay yaşanmasın ülkemizde. Müslüman bir halkız ya ondan olsa gerek, iyi bir Dini Ahlak ile yetiştirildik ya, ya da iyi, sağlıklı bir aile eğitiminden geçtik ya. Hani çocuk yetiştirirken hep en kıymetli olan erkek çocukları olmuştur ya,  hani nedense soy devamı olarak erkek çocuğu gösterilir ya, hani, hani, hani hanilerimiz bitmiyorken işte sorunlarımız burada  başlıyor maalesef.
Ben erkek düşmanı bir Feminist değilim ( Gerçi FEMINIZIM XVIII. yüzyılda Fransa’da filozoflar ve kadın yazarlarca ortaya atılan ve savunulan, daha sonraki yüzyıllarda her toplumda yandaş bulan, kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım sadece )  Erkek düşmanı falan da değiller. Neyse gelelim asıl meselemize, toplumumuzda bazı çizgilerin gereğinden fazla aşıldığını belirtmek istiyorum, bu çizgileri önce aşan Anneler sonra Babalar oldu sosyal olarak erkek çocuk toplumumuzda önemli bir statüye doğmadan sahip olduğundan doğduktan sonrada el üstünde tutulur her istediği yapılır ve bu çocuk büyürken kimse ruhsal dünyasını takip etmez anormal bir davranış sergileyip sergilemediği gözlemlenmez çünkü bunu sorgulamak için belli bir gelişim psikolojisi bilgisine sahip olmak gerek ve bunun için de öyle lisans falan yapmaya gerekte yoktur az biraz düşünme yetisi olan Entelektüel bir insan (( Entelektüel, zekâsını ve analitik düşünme yetisini mesleği gereği ya da şahsî amaçlarına erişmekte kullanan kişi. Entelektüel kelimesinin kökeni Latince intellectus sözcüğüne dayanır  ))  dahi araştırarak çocuğunun gelişim durumundaki davranışlarını analiz edebilir
İşte sorgulanmayan bu çocukların bazıları büyüyüp toplumun içindeki sapkın davranışlar yapmaya devam ederek toplum huzurunu kaçırmaya başlarlar. Kimi seri katil kimi Hayvan istismarı kimi çocuk istismarı ki bu son 1 yılda o kadar çok gündeme geldi ki tahammül edilir cinsten değil SAPKIN CINSEL EĞILIMLER VS VS VS saymakla bitiremeyiz.
Gel gelelim işin içinden nasıl çıkabiliriz sorusuna..! işte tamda bu noktada sorumlu tuttuğum öncelikli kişi ANNE devreye giriyor çocuk büyütmenin sadece çocuğun isteklerini yerine getirmekten ibaret olarak gören kesimin yetiştirdiği bireyler kendi sorunlarıyla başa çıkamamakla beraber toplumun dengesini de alt üste etmeye devam ediyor ve  kötü yanı da çoğalarak devam ediyor. Çıldırmamak elde değil bu insanlar ( Ebeveynler) sorumluluğu hiçte üzerine almıyorlar nedense,  BU ÇOCUKLARI KOMSU DOĞURDU EĞİTİMİNİDE SOKAKTA ALDI YA KENDİNDEN ETMİYORLAR SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKLAR ÇOK İYİ YETİŞTİRİP AÇ BIRAKMADILAR YA NE İSTEDİYSE ÇOCUK AYAĞINA SERDİLER YA HANİ BU İYİ BİR BİREY YETİŞTİRMENİN ŞARTI YA, VATANA MİLLETE HARİKA BİR BİREY VERDİLER NE MUTLU BU ANNE VE BABALARA, peki bu masum çocukların  suçu neydi de KENDİLERİNİN DE TOPLUMDA HİÇ BİR İŞE YARAMAYAN BU AİLELERİN BU KADAR BERBAT EĞİTİMDEN YOKSUN AHLAKİ OLARAK HİÇ BİR İŞE YARAMAYAN ÇÖP DAVRANIŞLAR KAZANDIRDIĞI KİŞİ VE KİŞİLERİN İSTİSMARINA MARUZ KALDILAR HAYATLARI SÖNDÜ ÖLDÜRÜLÜP GİTTİLER
Şimdi bu sapkın insanların yetişmesine tamamiyle hiç eğitim vermeyerek katkı sağlayan Aileleri getirinde istismara uğrayan çocukların Ailelerini teselli etsinler….!!!  Söyleyecek ne bir cümle var nede  tesellisi bu işin. Lütfen lütfen lütfen kendinize gelin Anne ve Babalar biraz. Çocuklarınıza her isteklerini yapmak yerine  ahlaki olarak, karakter,  olarak, vicdan olarak, manevi değer olarak bir şeyler verin. Aç kalsalar bir şey olmaz susuz kalsalar da bir şey olma şımartıp tepenize çıkardığınız o çocuklar büyüynce ne size saygı gösteriyor nede hürmet ediyor  biraz açın da şu gözünüzü çocuklarınızın elindeki oyuncak olarak kullandırdığınız telefonları alıp bir bakın gözlem yapın Ruhsal olarak nelere nasıl tepkiler veriyor Anormal davranışlarını araştırın altında yatan neden nedir size çocukça gelen şeyler onların ilerde Sapık, Katil, Şizofren gibi kişilere dönüşmesine sebep olan ruhsal bozukluklardır.  SİZ  İYİLEŞİN VE ETRAFINIZA BAKIN ARTIK..!!!!

sevimdemirhan44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun