Bırakın Artık Şu İki Yüzlülüğü - Sevim DEMİRHAN

Bırakın Artık Şu İki Yüzlülüğü


     Siyaset konuşmayı sevmem, siyaset konuşanları da sevmem muhakkak ki her bireyin bir siyasi yönelimi vardır, buna ister ideolojik ister felsefi bakış açısı isterse de manevi olarak iyi hissetmek için bireyin belli bir görüşe inanması ve onun peşinden gitmesi deyin sonuç itibariyle hepsi aynı noktada birleşiyor. Evet olmazsa olmaz bir olgu olsa da bu durum siyaseti siyasetçilere bırakıp kabuğumuza çekilip çıkalım bir kenara demiyorum,  hatta o kenar köşelere çıkmayalım nasıl eleştirilerek doğrulara ulaşıyorsak  muhalefet  görüşler de olmalıdır ki rekabet ortamı oluşsun bu rekabet ortamından çıkan sonuçlar her zaman ülkenin daha da gelişmesi ve refaha kavuşmasına için çalışma ortamı yaratsın.

                Tabi hiçbir şey bu kadar güllük gülistanlık değil biz de maalesef, yazımın başında da dediğim gibi siyaseti konuşmayı sevmiyorum çünkü bizdeki siyaset anlayışı vatan ve millet için en doğruyu en çağdaş ve bilimsel olanı güzel olanı değil en yiyebileni en tarafcılığı en faydalanabileni   yancılığı temsil ettiği için hangi görüşe yaslanırsanız yaslanın sonuç dönüp dolaşıp aynı kapıya çıkıyor maalesef

               Aynı kapıya çıksın buna alışığız zaten asıl beni ve sözde birçok insanı da rahatsız eden durum şu ki : artık moda haline gelen çevremizdeki birçok insanda da başlayan bu hastalık genele yayılıyor maalesef akımın ismide ikiyüzlülük, bunlar sözde kendi ideolojisi dahi olsa yanlışa karşı duruyor asla kabul etmiyor bu uğurda canı pahasına savunuyor dövünüyor tabi bunların hepsi mangallık laflar külleriniz uçuyor geride boş bir toz bulutu ile oturuyorsunuz oturduğunuz yerde, ben de diyorum ki heyyy…!!! arkadaşım kendinize gelin bi, siz kendinizi kandırabilirsiniz ama sizden başka kimse kanmıyor bu iki yüzlülüğe, çıkarınız neredeyse oraya koşup yalakalık yapmaktan vazgeçin o kadar çirkinsiniz ki yüzünüze bakmaya tahammülümüz yok; vicdanınız, adamlığınız, insanlığınız için biraz dürüst olmayı deneyin.

 İlerde yetişecek olan çocuklarınıza nasıl dürüst olmayı öğreteceksiniz hangi yüzle doğru ol mert ol diyeceksiniz..!! biraz dürüt  olmayı deneyin…..!!! ki bu güzel dinin varisleri olarak övünüyorsunuz dinimiz yalakalık yapan çıkarı nerdeyse oraya koşan hangi kapıya giderse o dilden dem vuran karakteri bozulmuş insanlar mı olun diyor Elhamdülillah Müslümanım demeyle olmuyor bu iş size böyle olduğunu kim öğretmişse yanlış öğretmiş. Bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın zaten işin o kısmı çok ayrı bir muamma siz biraz mert olun dürüst olun zor oluyorsa da deneyin en azından iki yüzlü olmaktan çok daha iyidir emin olun, geleceğe her şeyden önce güzel ahlak ve dürüstlükle yaptığınız işler ve yetiştirdiğiniz nesiller kalacaktır dürüst ve özü sözü bir olmak inanın hiç te zor değil.

 

sevimdemirhan44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI