Haberde İnsan

Haberde İnsan Haberleri

Diyarbakır'da 'Beyaz Bayrak' uygulaması yaygınlaştırılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turist başta olmak üzere tüketicilerin sağlıklı gıdaya erişimi sağlamak amacıyla 'Beyaz Bayrak' uygulamasını esnafa tanıtıyor.

Adıyaman'ın 5 projesinin protokolü imzalandı

Adıyaman'ın tarımsal sulaması başta olmak üzere kentin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunacak 5 projenin protokolü imzalandı.

En lezzetli yağlı köfte için kıyası yarıştılar

Şehitkamil Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Dülük Tabiat Parkı Şenliği etkinlikleri çerçevesind düzenlenen piknikte yapılan yağlı köfte yarışması renkli görüntüler oluşturdu. Jürilik yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, tüm yağlı köftelerin tadına bakarak not verdi.

Düğünde damada cenaze töreni düzenlendi, davetliler büyük şaşkınlık yaşadı

Elazığ'da bir düğünde damadın arkadaşları, damada sürpriz hazırlayarak düğün salonuna 'Acı Kaybımız' yazılı çelenk ile girip cenaze merasimi düzenledi. Sosyal medyada hızla yayılan sürpriz cenaze merasimi, büyük beğeni topladı.

Bir damla suyla yüreklere dokunuldu

Bunaltıcı sıcakların etkili olduğu Adıyaman'da insanlar kadar hayvanlarda etkileniyor. Sıcaklar nedeniyle bitkin düşen kuş ve kaplumbağaya su veren ve serinleten vatandaşların davranışları yüreklere dokundu.

Yeni Mahalle'de yol açma ve düzenleme çalışmaları

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün Yeni Mahalle'de sürdürdüğü yol yenileme çalışmaları hızla devam ediyor.

Akua parkın kapıları açıldı

Adıyaman Belediyesi'nin Karadağ Mesire alanındaki akua parkı, sıcak yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte yüzücülere kapılarını açtı.

Öğrenciler tarihimizi ve kültürümüzü tanıyor

Adıyaman'dan 40 öğrenci Türk tarih ve kültürünü öğrenmek için yola çıktı.

Kutsal topraklara gidişler sürüyor

Malatya'dan 40 kişilik hacı adayı, hava yolu ile kutsal topraklara doğru yola çıktı.

Yenişehir Belediyesinin evde bakım hizmetleri devam ediyor

Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesi, ilçede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na kayıtlı 65 yaş ve üzeri 100 vatandaşa evde bakım hizmeti vermeye devam ediyor.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesiyle Adıyaman'da Cumhuriyet Başsavcısı dahil bir çok hakim ve savcının görev yeri değişti.

Eğlencenin en baba hali Ceylan Karavil Park AVM'de

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi olan Ceylan Karavil Park AVM'de Babalar Günü'ne özel etkinlikler düzenlendi.

Başkan Güder'den örnek babalar günü buluşması

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, 19 Haziran Babalar Günü dolayısıyla örnek bir buluşma etkinliğine imza attı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, düzenlenen etkinlikte Battalgazi Belediyesi'nde uzun yıllar çalışarak emekli olan personellerle bir araya gelerek Babalar Günü'nü kutladı.

Vali Çuhadar, baba hasreti çeken çocuklarla bir araya geldi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, eşi Serinay Çuhadar'la birlikte Babalar Günü dolayısıyla ilde babasız büyümek zorunda kalan ve baba hasreti çeken çocukları evlerinde ziyaret etti.

Vali Mahmut Çuhadar'dan şehit babalarına ziyaret

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, eşi Serinay Çuhadar'la birlikte Babalar Günü dolayısıyla kahraman şehitlerin kıymetli babalarını ve ailelerini ziyaret etti.

Adıyaman'da haşere ile mücadele sürüyor

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç, havların ısınmasıyla artan haşerelerle ilgili mücadele sürdürüldüğünü belirtti.

Kılıç'tan 'Babalar Günü' mesajı

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Babalar Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

Fadıloğlu, şehit babaları ve kurum müdürlerinin babalar gününü kutladı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Babalar Günü nedeniyle şehit babaları ve Gaziantep'te görev yapan il ve ilçe kurum müdürleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Başkan Fadıloğlu, yemek sonrası şehit babalarına ve kurum müdürlerine kendi seralarında yetiştirdikleri çiçekten hediye etti.

Adıyaman'da öğretmenlere ödül

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından yürütülmekte olan eTwinning faaliyetleri çerçevesinde Adıyaman'da Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmen ve kurum yöneticilerine ödülleri verildi.

Toplam 4564 haber.