Farkındalıklı Yaşam - Tuğçe TÜFEKCİ

Farkındalıklı Yaşam


Yaşamın her anını doya doya yaşamak ve bir anından bile pişmanlık duymamak için gereken sorumluluk alınmalıdır.  Farkındalık yükseltilmeli ve derinleştirilmelidir. Bu yolda size destek verebilecek çalışmalar incelenmeli ve uygulanmalıdır. Dünya Değişim Akademisinde uygulanan yüzlerce çalışmadan biri olan ‘Farkındalık Sanatı Değişim Programı’ bugünkü yazımızda sizler için açıklanmıştır. Programın amacı farkındalığın ne olduğunu anlamak ve nasıl geliştirilebileceğini deneyimlemenizi sağlamaktır.
Farkındalığı geliştirmek için ilk adım eylemleri gözlemlemektir. Bu çalışmalar sayesinde eylemlerinizin bilincinde olmaya başlayacaksınız. Bu sayede bünyede var olan gerilim giderilir ve gevşemeye başlarsınız. Bir sonraki süreçte düşüncelerinizin farkında olmaya başlarsınız. Düşünceleri gözlemlemek onlara itiraz etmemek, zihinsel çatışmaları bir kenara bırakmak demektir. Bu çalışmalar sayesinde bu mucizeler sizin yaşamınızda deneyimlenmeye başlanır.  Sizi çıldırtan düşünceler yerini yavaş yavaş dingin bir huzura bırakır. Düşünceleri dönüştürmek kolay bir şey değildir, hatta düşüncelerin değiştirilmesi eylemlerin değişiminden daha zor diyebiliriz. Uygulanan yöntembilim size her şeyi imkanlı hale getirecektir. Önemli olan istemek, karar vermek ve düzenli olarak uygulamaktır. Son olarak duygularınızın farkına varmaya başlayacaksınız. Duygusal kargaşa bitecek, duygular yatışacak ve siz dinginleşeceksiniz. 
Eylem/düşünce/duygu farkındalığı sayesinde beden, zihin ve duygular bütünleşecek. Bu bütünlük sayesinde, bu üçü uyum içine hareket ettiğinde, aynı frekansta çalıştığında ve bir orkestra haline geldiğinde evrensel senfoniyi duyabileceksiniz. Nihai uyanış gerçekleşecek ve siz sonsuz saadetin tadını almaya başlayacaksınız. 
Birazda programın içeriğinden bahsedelim. ‘Farkındalık Sanatı Değişim Programı’ sekiz çalışmadan oluşmaktadır. Her çalışma kırk beş dakika sürmektedir. Pratik ve teorik uygulamalar berber verilir. Teorik uygulamalar kısmında farkındalık konusunda bilgilendirmeler verilir. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma ve gerginliği atma tekniğini kapsamaktadır.  
Sıkıntılar içinde geçen yaşamlar kayıp yaşamlardır. Yaşamınızı değiştirmek ise sizin tercihinizdir. Sorumluluk sadece sizdedir. Farkındalıklı bir yaşam, haz dolu bir yaşamdır. Sizde kendi yaşamınızda bir kuantum sıçrama için harekete geçip, dolu dolu yaşama kucak açabilirsiniz…

Tuğçe Tüfekci
Dünya Değişim Akademisi
www.dunyadegisimakademisi.com
 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 6

 • Ercüment | 26 Nisan 2021 16:20

  Harika bilgilerin verildiği çok güzel bir yazı.. Teşekkürler..

 • açelya Celkan | 26 Nisan 2021 13:15

  Muhteşem bir yazı ..Çok teşekkürler Özelikle bu kısmına bayıldım Eylem/düşünce/duygu farkındalığı sayesinde beden, zihin ve duygular bütünleşecek. Bu bütünlük sayesinde, bu üçü uyum içine hareket ettiğinde, aynı frekansta çalıştığında ve bir orkestra haline geldiğinde evrensel senfoniyi duyabileceksiniz.

 • Funda Altın | 26 Nisan 2021 11:39

  Harika bir yazı teşekkürler

 • Sema Ersu | 26 Nisan 2021 10:05

  Harika net temiz bir anlatım :) böylesine insanliğa faydalı, geliştirici ve özellikle yöntem sunan programları, haberleri paylaştığınız için çok teşekkürler.

 • Özden Canlı | 26 Nisan 2021 08:57

  Çok güzel bir program teşekkürler

 • Ayse bas | 26 Nisan 2021 08:42

  Farkindalik yaratan bir yazi olmuş

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Ara

Cesaret Ve Masumiyet

13Ara

Bilgelik Yolu

22Kas

Kaygılardan Özgürleşme

03Kas

Bağımlılıklardan Özgürleşme

15Ekm

Bencillik Psikolojisi