Depresyondan Özgürleşme - Tuğçe TÜFEKCİ

Depresyondan Özgürleşme


Bir çeşit ruhsal çökkünlük halinde olmak olarak tanımlanan depresyon bir salgın gibi hızla yayılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, günümüzde herkes hayatında en az bir kere depresyon yaşamıştır. 
İnsanın kendisinde yaşanan duygu durumlarını gözlemleyerek yaşadığı depresyonu tespit etmek çok önemlidir. Bir insan farkındalığını arttırarak kendi duygusal durumunu fark edip onu yönetebilir. Bunun için Dünya Değişim Akademi’sinde uygulanan “Depresyondan Özgürleşme Sanatı Değişim Programından” faydalanabilirsiniz. 
Uygulanan değişim programı sekiz çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika sürüyor. Her çalışmada depresyon ile ilgili derin, kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Pratik uygulamalar nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniğini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor. 
Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi de kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor. 
Değişim çalışmaları sayesinde artan farkındalıkla bastırılmış öfkenin sonucu olan depresyonu görebileceksiniz.  Depresyonu gidermek için öfkeyi serbest bırakmak gerektiğini anlayacaksınız. Öfkenizi bastırmamayı ve onun yüzeye çıkmasının ne kadar önemli olduğunu anladığınızda hafifleyeceksiniz. Bu çalışmalar sayesinde artan farkındalıkla öfkeyi tarafsızca gözlemleyeceksiniz. Yaşama sevinci, heyecan ve yaşama hevesi bünyenizi yeniden saracak. Büyük bir rahatlama ve huzur hissedilecek. Depresyon çekilmeye başlayacak…


 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Ayla Atıl | 28 Temmuz 2021 19:57

    Tüm dünya covidden dolayı depresyonda… çok mühim çalışmalar

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Ara

Cesaret Ve Masumiyet

13Ara

Bilgelik Yolu

22Kas

Kaygılardan Özgürleşme

03Kas

Bağımlılıklardan Özgürleşme

15Ekm

Bencillik Psikolojisi