Cesaret Ve Masumiyet - Tuğçe TÜFEKCİ

Cesaret Ve Masumiyet


Hepimizin doğuştan sahip olduğu bir niteliktir aslında cesaret. İlerleyen yaşla beraber aile ve çevrenin etkisi ile dayatılan korkulardır cesaretimizi kıran aslında… Tekrar kendi doğamızda olan cesareti ortaya çıkarmak ve yaşam yolunda cesaretle ilerleyebilmek için değişim gerekmektedir. 
Küçük bir çocuğun sahip olduğu saflık ve masumiyet hepimizin özlediği bir özelliktir. Saf ve masum olabilmek için aslında cesur olmak çok önemlidir. Birçok insan değişmek istemez, değişimden korkar. Zihnimizdeki kalıplar bu şekildedir, bilinmeyen her zaman risklidir. Bilinende kalmak güvenlidir. Bu şekilde düşünürüz, hareket ederiz. Bu düşüncelerle birlikte geçen yıllar çocuklukta sahip olduğumuz masumiyetimizi bizden alır götürür. Fark etmeyiz bile… Oysa bütün kirliliğin içinde, bütün bu kurnazlığın içinde, bütün bu yalanların içinde masumiyeti korumak cesaret ister. 
Saf olmak bir nilüfer çiçeği gibidir. Nilüfer çiçeği bir saflık sembolüdür. Beyaz nilüfer… başka çiçekler değil. Nilüfer çiçeğinin en büyük özelliği çamurdan çıkmış ama çamurla hiç ilgisi olmamasıdır. Nilüfer suyun üzerinde duran ama ıslanmayan bir çiçektir. Bir damla, nilüferin üzerine düşerse akıp gider, kalmaz, ıslatmaz. Hiçbir şey nilüferin saflığını kirletemez. 
Aynı şekilde masum olma cesareti olan insan dinamik hale gelir ve dönüşüm gerçekleşir. O zaman bir nilüfer çiçeği gibi siz bu dünyada yaşamaya devam edersiniz ama bu dünyada ki yalanlar, o negatif enerji sizi etkilemez. Bir gözlemci olursunuz. Akıp geçmesini izlersiniz. Ve en önemlisi siz değiştikçe dünyanız da değişir ve dünyanız değişince tüm dünya değişir.
Siz de Dünya Değişim Akademisi ile tanışarak, kendinizi değiştirme yolunda cesaretle bir adım atabilirsiniz. Öte yandan kendiniz de bir   Değişim Uzmanı olup hem kendinizi hem de çevreniz için çok değerli bilgi ve teknikleri paylaşabilir hale gelebilirsiniz. Dünya Değişim Akademisi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM) iş birliği ile hazırlanan Değişim Uzmanlığı Eğitim Programlarına katılabilirsiniz. Eğitime katılarak siz de uluslararası geçerliliği olan Değişim Uzmanlığı sertifikasına sahip olabilirsiniz. En yakın Değişim Uzmanlığı Eğitimi Programı ise 10-17 Ocak 2022 tarihlerinde gerçekleşecektir. Hepinizi bekleriz…

www.dunyadegisimakademisi.com
 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 2

  • Sema İslim | 31 Aralık 2021 21:08

    Çok aydınlatıcı oldu ???????????? teşekkürler

  • Candan Güçlü | 31 Aralık 2021 17:32

    Ne kadar gerçek tespitler teşekkürler

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Ara

Cesaret Ve Masumiyet

13Ara

Bilgelik Yolu

22Kas

Kaygılardan Özgürleşme

03Kas

Bağımlılıklardan Özgürleşme

15Ekm

Bencillik Psikolojisi