Bencillik Psikolojisi - Tuğçe TÜFEKCİ

Bencillik Psikolojisi


Yalnızca kendini ve kendi çıkarını düşünme durumudur bencillik. Yaşamın ilk yıllarında hayata tutunabilmek için zaruri bir ihtiyaç olan bencillik, farkındalıklı bir şekilde yönlendirilmediği takdirde tüm yaşamın tek amacı haline gelebilmektedir. Bu tür bir bencillik sizi yoran, gelişiminizi engelleyen, tatminsiz bir yaşam sürmenize neden olan bir bencilliktir. 
Bir arayış içinde geçen yaşam yolculuğu sizi çeşitli yollara savurur. Bu yollarda hep aranan şey aslında insanın kendisidir. Her sapakta umarsızca gerçekleşen hayal kırıklığının nedeni aslında neyi aradığını bilmemektir. Bir farkındalık katılmalıdır bu arayışa….ben neyi arıyorum?  diye… İnsan kendini ararken, kendinde var olan özellikleri de beraberinde keşfeder. Bencillik de bu özelliklerin en başında gelenlerdendir. Yaşamın en başından itibaren bizimle birlikte olan bencillik iyi tanınmalı, yönlendirilmeli ve dönüştürülmelidir. Yoksa insan bencilliğinin kölesi haline gelebilir. Her duygu her düşünce her eylem bu kavram tarafından yönlendirilir.
Kendinizi tanıma yolculuğunda Dünya Değişim Akademisinde uygulanan çalışmalar size yol gösterici olacaktır. ‘Bencilliği Aşma Değişim Programı’ ile bencilliğin sağlıklı bir düzeye çekilmesine şahit olacaksınız. Yaşamınızda var olan ‘ben’ kavramı yerini ‘biz’ kavramına bırakacak. Bu çalışmaları uygulamış ve olumlu gelişmeleri deneyimleyen üyelerden geri bildirim alabilirsiniz. Bir ay gibi kısa bir sürede sekiz çalışma ile bu yolculuğa başlayabilir ve aradığınız kendinize Dünya Değişim Akademi’sinde ulaşabilirsiniz. 
 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 2

  • Ercüment | 17 Ekim 2021 23:56

    Çok güzel bir yazı.. Teşekkürler.ö

  • Duru | 17 Ekim 2021 19:58

    Çok güzelllll ????????????????????????

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Kas

Kaygılardan Özgürleşme

03Kas

Bağımlılıklardan Özgürleşme

15Ekm

Bencillik Psikolojisi

28Eyl

Yaratıcılık Sanatı

11Eyl

Etkili İletişim