Uyumak - Şirvan YÜCEL

Uyumak


Uyku eyleminde herkes bulunuyor. Bu çok önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanına sorduk çok etkili ve önemli bilgiler edindik bunları sizlerle paylaşıyoruz.
''Birey kim olduğunu, nereden geldiğini ve neye gideceğini kavrayana kadar uyumaya devam eder.
İnsan doğduğu günden öleceği güne kadar her gün uyumak zorundadır. Çünkü uyku fizyolojik bir ihtiyaçtır ve bu yüzden alışkanlık haline gelmiştir. İnsan geceleri uyur, gündüzleri uyur, hatta uyandığında bile uyumaya devam eder ve bir ''uyurgezer'' haline gelir. Görünürde uyanıktır ama aslında uyumaya devam etmektedir.
Çoğu insan aslında uyumak istemez. Böylece uyanık görünürken de uyumaya devam eder, bu yüzden ilk fırsatta gözlerini kapatıp tekrar uyur. Yani genellikle insan iki tür uyuma halinde bulunur; gözü kapalı ve gözü açık. Diğer yandan insanın farkındalık gözleri açılınca gerçek yaşamı başlar ve artık uyanmak için çabalamaz.
Gece uykusunun farkında olmayan insan, sabah uyandığında da uyumaya devam eder. Birey bir rüyadan başka birine geçer. Rüya bilinçaltı zihin dünyasında gerçekleşir, insan geceleri bu dünyada rüyalar görür. Sabah uyandığında artık uyumadığını düşünür ama bu sadece düşünsel bir uyuma halidir, gerçek değildir. Çünkü birey aslında gerçek dünyada değil, zihnin ürettiği bir dünyada yaşar. Böylece insan uyanıkken de bu zihin dünyasında rüya görmeye devam eder. Gece görülen soyut rüyaların yerini gündüz görülen somutları alır. İnsan bir ilizyon içinde yaşar ama bunun farkında bile değildir.
Uyuma dürtüsünü etkisinden özgürleşmek hayati öneme sahiptir. Çünkü bilinçli uyku kişiyi ölüme hazırlayan bir olaydır. Sonuçta, uyurken farkındalığını kaybetmeyen insan ölüm anında da farkındalığını kaybetmez ve bilinçli olarak bedenini terk eder. Bunun için birey ölümsüz olduğunun farkında olmalıdır. Yani sıradan bir şekilde ölmemeli, bedenini bilinçli bir şekilde terk edip bilinçli olarak varolmaya devam etmelidir. Nihayetinde uyuma farkındalığı sayesinde, uyku sırasında da bilincini koruyabilen insan bedenini bilinçli olarak terk eder ve bedeni terk ettikten sonra gideceği yeri de seçebilir.''
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Kas

Tepkilerden Özgürlük

19Ekm

Acı Ve Sevgi

06Ekm

İnsan Birliği

11Eyl

Mutsuzluk Nedir?

11Ağs

Bencillik Kabuğu