Sırrın Ulaşılmazlığı - Şirvan YÜCEL

Sırrın Ulaşılmazlığı


Bu yazının içeriği beni gerçekten çok etkiledi. Ara ara göz yaşlarımı tutamadığım doğrudur. Yazı dilerim herkese ulaşır. Ve herkes korkusuzca gerçek sırrı yaşar. 
Öncelikle bu muteşem ötesi bilgiler için Dünya Değişim Akademisi'ndeki Sevgili Değişim Uzmanına sonuz teşekkür ediyorum.
'' Sır şu ki aşk mutlak teslimiyet demektir. Mutlak surette teslim olmayan insan âşık olamaz ve aşkın sırrına ulaşamaz. Aşk sırrını ondan saklar ve ona açılmaz çünkü o aşka açılmaktan korkar.
Mutlak sırrın korkaklarla bir işi olamaz çünkü Mutlak sır korkusuz olanlar içindir. Bu dünya da iki tür yaşam biçimi vardır. Korkakların yaşam biçimi ve korkusuzların yaşam biçimi.
Korkaklar derin bir aşk ilişkisi yaşayamaz. Çünkü onlar başkalarından korkar, bir başkasını iç dünyasına alamaz, öz merkezinin  derinliklerine nüfus etmesine izin vermez, zırhlarınI indiremez, başkasını belli bir yere kadar kendisine yaklaştırır ve araya bir duvar örer.
Bu durumda aşkın tezahürü imkânsızdır. Korkusuzlar ise aydınlanmış zeki insanlardır. Onlar eylemlerinin sonuçlarından asla korkmayan, gelecekten ürkmeyen, geçmişi umursamayan ve şimdiki anda yaşayan insanlardır.
Korkaklar sonuçlara takılır kalır korkusuzlar ise sonuçlarla yüzleşir. Korkusuz anda kalır ve kendisini icra ettiği eyleme tamamen adar. Korkaklar sürekli hesap kitap yapar, herşeyden çekinir ve her türlü tedbiri alır. Bu şekilde hayatları ellerinin arasından kayıp gider.
Şu an size iki sır daha açıklanacaktır: Birisi, şimdiki zamanda yaşamayı başaran,bolluk ve bereket içinde yaşayacaktır. Diğeri ise şimdiki anda yaşamayı başaran, âşık olmayıda başaracaktır.
Sır şu ki, aşk son derece ender açan ve ölümsüzlük rayiasını her tarafa yayan olağanüstü bir çiçektir. Aşk kokusunu alan insan ölümsüzlüğe erişmektedir. Bu, arada  sırada gerçekleşen bir olgudur.'' 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Şükriye A | 30 Ocak 2021 22:44

    Yazıya bayıldım. Yazara, emeklerine ve aracılık eden kurumunuza sonsuz teşekkür ederim.

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Ekm

Acı Ve Sevgi

06Ekm

İnsan Birliği

11Eyl

Mutsuzluk Nedir?

11Ağs

Bencillik Kabuğu

29Tem

Samimiyet Ve Mahremiyet