Olgunluk insan için çok önemli bir süreçtir


 Bazen bu kişi yaşına göre çok olgun deriz ya da yaşına göre hiç de olgun değil kavramları kullanırız. Peki olgunluk ve farkındalık nedir? Bu sorunun cevabını merkaedenler için bu yazının konusu olgunluk ve farkındalık ile ilgi olacak . Dünya Değişim Akademisi Uzmanları bize bu konu ile ilgili bilgiler verecek. Bakalım olgunlaşmanın anahtarı neymiş. 

''Farkındalık olgunlaşmanın anahtarıdır. Olgunlaşmak için olgun olmanın farkına varmalısın. Yaşlandığının ama hala olgun olmadığının farkına varınca olgunlaşmanın yollarını ararsın. Bir arayışa girersin çünkü birşeylerin eksik olduğunun farkına varırsın. 

Farkındalığın sonsuza kadar gelişebilir, çünkü varoluş sınırsızdır ve farkına varmanın sınırı yoktur. Farkına varma sürecinde ''yeter'' denilebilecek bir noktaya gelinmez, çünkü farkına varınca daha çok farkında olmak istersin. Her zaman fazlası vardır. Daha farkına varmak daha çok olgunlaşmak. 

Olgunlaşmak muhteşem bir deneyimdir ve bu deneyimi yaşayınca olgunlaştığının farkına varacaksın. Beden olmadığını kavradığında olgunlaşıyorsun demektir. Ölümsüz olduğunu bilince anla ki olgunlaşıyorsun. Ölüm korkusu kaybolunca bil ki, olgunlaşıyorsun. Olgunlaştıkça bu deneyimlerin farkına varacaksın. 

Farkındalık zekanın uyanmasını sağlar ve zakanın uyanışı olgunlaşmanın başlangıcıdır. Farkındalık tetikleyici bir unsurdur. Önce olgun olup olmadığının farkına varıyorsun. Sonra zekanı kullanmadığının. Bunların farkına vardığın an olgunlaşma süreci başlar.'' 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Nis

Yaşam Haritası

07Nis

Aşk Egoyu Eritir

23Mar

Ruh Eşi Ve Anlayış

18Mar

Anlayış Işığı

11Mar

Anlayış