Gerçek Bağımsızlık Nedir?


Herkes bir çok şeye bağlı bu bağlılıklar çoğu zaman acı verebiliyor. Peki bağımlılıklardan nasıl kurtulabiliriz? Gerçek bağımsızlık nasıl olur? Bağımsızlık bize nasıl bir özgürlük sunar? Bağımsızlık mutluluğa neden olur mu?  Bu ve bunlara benzer soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarına sorduk ve çok etkili cevaplar aldık bu bilgileri sizlerle paylaşmak isterim.
"İNSAN, bu fani dünyanın geçici nesnelerine bağımlılığın acı verdiğini ve bu nesnelerin bir gün kaybedileceğini kavrayınca bağımsızlığa ulaşır. Bu tür insanın zihni, olumlu ve olumsuz her türlü koşulda dengesini kaybetmez. Gerçek bağımsızlık dünyadan kopmak değildir, bütün geçici zevklerin ötesine geçmektir. Bazıları bağımsız olmak için toplumu terk eder, bedenin doğal dürtülerine direnerek onları bastırır ve yaşamı reddederler. Bu tür çabalar sadece acılara neden olur.
Gerçekten bağımsız olan insan hayatı inkâr etmez, yaşamın değişen biçimlerinin içindeki değişmez özle temas etmek için onu kucaklar. Bu tür insan tatmin hissiyle dolu olduğu için hiçbiri şeye bağlanmaz. Kainattaki bütün varlıkların, Evrensel Bilinç okyanusunun titreşen bireysel dalgaları olduğunu görür ve onlara bağlanmadan temas eder ve sonsuza olan sevgisinden dolayı tarifsiz mutluluğun keyfini çıkarır."
 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Tem

Samimiyet Ve Mahremiyet

30Haz

Zihin Kapasitesi

18Haz

Değişim Zenginliği

06Haz

Mutsuzluk Nedir?

20May

Aşk Ve Sanat