Aydinlanma Çiçeği - Şirvan YÜCEL

Aydinlanma Çiçeği


Aydınlama çiçeği nasıl açar? Bu önemli sorunun cevabını Dünya Değişim Akedemisi' ndeki Değişim Uzmanarına sorduk. 
''Gerçek şu ki, aydınlanma ne kadar çok  verilirse onu elde etme kapasitesi o kadar artmaktadır. Aydınlanmayı veren insan hiçbir şey kaybetmez, tam tersine daha fazla aydınlanma kazanır.
Bir insanın aydınlanmayı verme tecrübesi artınca aydınlanma kapasitesi daha da artar. Fakat aydınlanmayı paylaşayan insan asla vermenin ve paylaşmanın  sırrını, zevkini, çoşkusunu, mutluluğunu bilmez.
Aydınlanmış insan kendini aşmalıdır. Bunun için birey ilk önce hiçbir şey vermek istemediği kişilere aydınlanmayı vermelidir. İste o zaman insan kendisini aşar ve daha da aydınlanır. Birilerini sevmemek ve onlara hiçbir şey vermemek çözümsüz bir tutumdur.
Aydınlanma sayesinde insan bu çözümsüz davranışsal tutumdan özgürleşebilir. Zira aydınlanmış insanın kalbinde şefkat çiçeği açmaya başlar ve bu aydınlanma şefkati sayesinde birey eskiden nefret ettiklerine aydınlanmayı vermeye başlar.
Aydınlanma aracılığıyla insan başkalarının zaaflarını kabul eder, onları affeder ve onlardan hiçbir şey beklemez. Yani aydınlanmış insan başkalarına verdiklerinin karşılığında ne bir şey ister ne de bir teşekkür bekler.''
Değişim Uzmanı 
Şirvan Yücel
 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
26Mar

Samimiyet Ve Mahremiyet

11Mar

Kalbe Dokunmak

26Şub

Barış İçinde Yaşam

02Şub

Bencillik Zehri

15Oca