Aşka Doğru İlerlemek - Şirvan YÜCEL

Aşka Doğru İlerlemek


İnsan gerçekten nasıl aşık olur? Aşk çiçeği kişide nasıl açar? Farkındalığın  aşka etkisi varmıdır? Aşkta teslimiyet önemli midir? Bu ve bunlara benzer soruları Dünya Değişim Akademisindeki “ AŞK SANATI” çalışmasını sunan Değişim Uzmanlarına sorduk. Hayatımızı etkileyecek bilgiler aldık. Bu bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.
“ Aşk çiçeğinin açması için yapman gerekenler şunlardır.
Birincisi, egoyu beslenmeyeceksin. İkincisi, kontrol etmeye çalışmayacaksın. Üçüncü, açgözlü olmayacaksın. Dördüncüsü, alçakgönüllü olacaksın. Beşincisi, olmadığın şey olmaya çalışmayacaksın. Altıncısı, olduğun şey olacaksın. Yedincisi, aşka teslim olacaksın.
İşte gerçek aşka doğru yedi adımlık ilerleme budur! Sen aşka teslim olunca aşkın senin için yapmayacağı hiçbir şey kalmayacak. Sen aşkı yaşta ki, aşk da seni yaşatsın. Eğer doyasıya yaşamak istiyorsan aşkı yaşat.
Birey aşkı beklentisiz bir şekilde yaşayınca farkındalık kendiliğinden gelişmeye başlar. Aşk farkındalığı gelişince birey doyasıya yaşamak için aşkın ne kadar önemli olduğunu anlar. Aşk sürprizlerle dolu en masumane ve en güzel yoldur. Ask doğal bir şekilde akınca kalbin kapıları açılır ve farkındalık kendiliğinden gelişmeye başlar. Her aşk hamlesi farkındalıkla dolup taşacaktır. Bil ki, yapay aşk düşürücü doğal aşk ise yükselticidir. 
Seçim senin: Aşka düşmek mi yoksa aşkla yükselmek mi istiyorsun? Eğer aşkla yükselmek istiyorsan aşk farkındalığını geliştir. Aşkın farkında ol! Aşkın değerini bil. Askı geçici kontrol için harcama. Tam tersi aşkın seni kontrol etmesine izin ver, o zaman aşk seni uçuracaktır.    
info@dunyadegisimakademisi.com
 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca
24Ara

ENTROPİYİ AŞMAK

04Ara
12Kas

Tepkilerden Özgürlük

19Ekm

Acı Ve Sevgi