Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez - Sinem Colpan

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez


Neler oluyor bu ülkede sürekli terör saldırılariyla sallanıyor ne istiyorlar bu tertemiz insanlardan bu kötülük neden bu ülke herkeze yeter yapmayın lütfen bu kötülükleri bu gencecik çocuklar kolay yetişmiyor anneler babalar ne zorlukla büyütüyor lar çocuklarını yemeyip yediriyor giymeyip giydiriyorlar sonra cahil birisi gelip askerlerimizi polislerimizi masum vatandaşlarımızı terör denen illet gelip yok ediyor evlere ateş düşürüyor lar anneler babalar ağlayıp hayatları altüst oluyor YETER artık durun bitsin. Bu terör saldırıları. 
Anlıyorum öyle üzgün öyle bitkin duruşundan. Anladım anladım. Boşuna yorma kendini konuşma. Yaşadıkların yüzünden okunuyor gül kokulu anam.
Bebeğini oğlunu kucağına ilk aldığında neler hissettiğini anlıyorum. İçinden Bu bebek benim oğlum. Büyük adam olacak askere gidecek her engeli aşacak benim oğlum demiştin.
Yedirmiştin doyurmuştun hastalığında üzülmüştün güzelce giydirmiştin. Onu her şeyden çok sevmiştin. Askere gitme zamanı gelince her anne gibi sen de askere göndermiştin. Davullarla zurnalarla güle oynaya geçirmiştin. O zaman içinde bir burukluk hissetmiştin. Kimselere söyleyemediğin bir histi bu ama bir yandan da gururluydun. Biliyordun oğlunun askerlik yapacağı yer son günlerde gencecik askerlerin şehit olması ile gündeme geliyordu. Düşündün oğlum belki şehit olacak belki de alnının akı ile askerden dönecektiTek çare beklemekti. Sen de bekledin.
Televizyonda hep görüyordun terör örgütleri gencecik askerleri kalleşçe şehit ediyorlardı. Çok üzülüyordun hem de buruk bir sevinç duyuyordun içinde benim oğlum değilmiş diye.
Birgün oğlunun en sevdiği yemeği yapıyordun yani ıspanaklı börek. Bir yandan da televizyonda şu türkü çalıyordu Urfa dağlarında gezer bir ceylan Türküye eşlik ediyordun dalmıştın. Kapının sesi ile irkildin. Sebepsiz bir korku ile kapıyı açtığında askeri gördün. İçinden bir şeyler kopmuştu oğlun sanmıştın. Ama Onun olmadığını anladığında acı haberi alıyordun. Oğlun biricik yavrun şehit olmuştu. Ağladın ağladın. O gözyaşları boşuna değildi. O gözyaşları oğlun içindi. Onun gittiğinden beri çok yalnızdın. Hergün haberlerde askerlerin şehit olduğunu öğreniyordun. Sen de bıkmıştın. Bitsin artık bu terör diyordun. Ama şimdi güçlü ve gururlu olmalıydın. Düşmanlar senden korksun. Daha doğrusu Türk analarından korksun. Türk anaları oğullarını askere gönderdikçe bu vatan bölünmezdi. Haydi anacığım sen de diğer şehit analarını teselli et tamam mı?
Bir doğumunu hatırla bir de ölümünü düşün. Ne kadar fark var arada. O ZAMAN BİR OĞLUN VARDI ŞİMDİ İSE EN YÜCE BİR YERDE OLAN ŞEHİT BİR OĞLUN VAR.
Siz şehit anaları bu vatan uğruna canını veren şehitlerimiz kadar kutsalsınız ve onların bizlere emanetisiniz.
ALLAHIM hepinize sabırlar versin..

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21Oca

Ön Yargı

16Oca

Kış Masalı

15Oca

Fil Neye Benzer

15Oca

Kış Masalı

18May