KIŞ MASALI - Sinem Colpan

KIŞ MASALI


KIŞ YAZILARI YAZMAK ÇOK KOLAYDIR ASLINDA.HEMEN AKLA KAR GELİR.KARDAN ADAM YAPAN İNSANLAR VE TEPELERİNE İNEN ÖĞLEN GÜNEŞİ.
MEVSİMLER İNSANLAR GİBİ MİDİR?ÖRNEĞİN YAZ YERİNİ SONBAHARA BIRAKIRKEN İÇİNDE BİR BURUKLUK OLUR MU?GİDEN SEVGİLİ GİBİ GİTME DİYEMEZ OLUR BOĞAZINDA DÜĞÜMLENİR Mİ SÖZCÜKLER YA DA SONBAHAR KIŞ GELMESİN DİYE KALKMAK İSTEMEZ Mİ YERİNDEN.
YA BİZLER YAZIN YORGUNLUĞUNU SONBAHARLA MI ATMAK İSTERİZ.ÇOŞAN İLKBAHAR RÜZGARINA KAPILIP GİDENLER.DÜŞ KURMAK DAHA MI ZORDUR KIŞIN.YAZI BEKLEYEN SEVGİLİ GİBİ UĞURLANIR MI MEVSİMLER...
KIŞLIK KAZAKLAR GİBİ YAZLIK SEVDALARDA ARASINA NAFTALİN KONULARAK KALDIRILIR MI? BİR SEVDAYA BAHARA BENZETİLİRSE YAZIN SONUN DA SEVDAYA KAPILARAK GİDENLER YİNE YAZIMI BEKLEMEK ZORUNDA KALIRLAR.
KIŞ GÜNÜ EVE KAPANAN SEVDALAR TELEVİZYON KARŞISINDA DEMİNİ ALAN ÇAY GİBİ BEKLERKEN İLKBAHARIN İLK GÜNEŞİNDE ATAR MI KENDİNİ DIŞARI HOYRATCA.
HER YAŞANMAYAN SEVDA KIŞIN KABUK BAĞLAR MI?
KONUŞAMAYAN İKİ SEVGİLİ BİRİ YAZIN ORTASINDA KIŞI YAŞARKEN DİĞERİ HABERSİZCE YAZI BEKLER.BU İKİ SEVGİLİ İHTİMAL HESAPLARINI BİLMEZ ASLA.ASLINDA İKİ SEVGİLİ DE DEĞİLDİR BUNLAR BİRİ SEVEN BİRİ SEVİLEN.HABERLERİ YOKTUR BİLE BİRBİRLERİNDEN.BİRİ O OLMADAN GÖZLERİNE BAKAR O YOKMUŞCASINA.HER ŞEYİ GÖZE ALIR SEVDASINI ANLATMAK İÇİN.BÜTÜN CESARETİNİ TOPLAR.KIZIN KAPISINA DAYANIR.SÖYLEMEK İSTER BİR ÇIRPIDA HER ŞEYİ MİKRODALGA FIRIN GİBİ SEVDASINI ISITIR VE BİR ANDA ANLATIR OLANLARI.BİLMEZ Kİ SEVDİĞİ KİŞİ YAZIN ORTASINDA KIŞTADIR.ÜMİDİNİ ÜMİTSİZLİĞE BAĞLAMIŞTIR.SEVEN DELİKANLI HAYAL KURAR HABERSİZCE.PAYLAŞIR HAYALLERİNİ GECE ÇALAN ŞARKILARA.SIRF O YANINDA GELSİN OTURSUN DİYE SESSİZ ÇIĞLIKLAR ATAR.SESSİZ ÇIĞLIKLARI YANIT BULUNCA YANİ KIZ YANINA OTURUNCA BİR UTANGAÇLIK VE YÜZÜNDE SEBEPSİZ GÜLÜMSEMELER GÖRÜLÜR.KİMSE BİR SEBEP BULAMAZ BU OLANLARA TESADÜF MÜDÜR SEVDALAR YOKSA YAŞANMASI GEREKEN OLAY BÜTÜNÜ MÜ?
BİR SEVDA İÇİN 2 SEVGİLİ GEREKİR.BİR PARÇA UMUT BİR PARÇA ÜMİT BİR PARÇADA BUNLARI KARIŞTIRABİLECEK BİR KALP.
TABİ BİZİM DELİKANLIDA BUNLAR OLURKEN KIZ ÇOKTAN GİTMEYE HAZIRLANMIŞTIR.HATTA İLKBAHARDA DOLABIN EN UCUNA KALDIRDIĞI KAZAKLARI BİLE ÇIKARMIŞ VE KOYMUŞTUR BAVULUNA.GİTME ZAMANI GELMİŞTİR.DEDİM YA KIZ KIŞI YAŞAMAKTADIR VEYA BAŞKA BİR LİMANA SEVDALIDIR.BİZİM ÇOCUK ÖĞRENMİŞTİR ÖNCE BU İŞİN OLMAYACAĞINI SONRA GİDECEĞİNİ. TABİ İÇİNDEN BAĞIRIRKEN GÜLE GÜLE BİLE DİYEMEMİŞTİR EN SON GÖRDÜĞÜNDE.AKLINA HEMEN O TEPE GELİR.İÇİ NE ZAMAN SIKILSA ÇIKAR O TEPEYE.KARŞINDA UCU BUCAĞI OLMAYAN DENİZ.NE TESADÜFTÜR Kİ KIZIN GÖZLERİNE MAVİDİR VE ÜSTELİK BİR KEZ BAKABİLMİŞ Dİ ONLARA.
HOŞÇA KAL DİYEMEMİŞTİR SEVDASINA.ŞARKILARA SARILMIŞTIR.HER ŞARKI HAYALE AÇILIRKEN BİTEN ŞARKIYI BAŞA ALIR BİR DAHA DİNLER BİR DAHA BİR DAHA.
BİZİM ÇOCUKTA SEVDALI KIZDA FARKLI YÖNLERDEDİR ARTIK.ELVEDA DEMEK BİR SEVDANIN SON SÖZÜ OLABİLİR AMA BAŞLAMADAN BİTEN BİR SEVDA İÇİN HANGİ SÖZ SÖYLENMELİ NE YAZILMALI BİLMEZ BİZİM ÇOCUK.BİZİM ÇOCUK DİYORUM YA ARTIK BİZİM ÇOCUK OLMUŞTUR YAZAR DURUR İÇİNDEKİLERİ FARKLI İSİMLERLE FARKLI YERLERDE.
BİR KIŞ YAZISIDIR BU, YAZ BİTERKEN İLKBAHARI ATLAYARAK YAZILAN BİR YAZI.BİZİM ÇOCUK YİNE YAZAR ELBET GÜZEL ŞEYLERDEN BAHSEDER.HAYATTI BU DEVAM EDECEKTİR.ARTIK ETTİĞİ DUALARA EKLER SEVDASINI.GÜNEŞTE KAR YAĞAR GİBİ,YAĞMURLA ERİTİR İÇİNDEKİLERİ.ERİMESİNİ İSTER AMA BİR KERE BUZ DAĞI ÇIKMIŞTIR KARŞISINA.ELVEDA DİYEMESE DE AFİLLİ BİR VEDA EDER SEVDASINA.
KIŞI BEKLER CAMIN BUĞULANMASINI İÇİN.NEDEN Mİ?YAZMAK İSTER CAMA ÇAPRAZ BİR ŞEKİLDE BAŞKA İSİM SIĞMASIN DİYE.. 
BÜTÜN YAZDIKLARINDA KIZIN İSMİNİ ASLA SÖYLEMEZ İSMİNİ SORANLARA TEK ŞEY SÖYLER "BÜTÜN YAZDIKLARIN YAZACAKLARIM ONUN İÇİN VE SAKLADIM ONU 29 HARFİN İÇİNE"

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21Oca

Ön Yargı

16Oca

Kış Masalı

15Oca

Fil Neye Benzer

15Oca

Kış Masalı

18May