Stres ve Kaygi Bozukluğu için NLP - Sevda ÇELİK

Stres ve Kaygi Bozukluğu için NLP


NLP, kendini geliştirmeyi  ve kişisel dönüşüme doğru ilerlemek için kullanılan son derece güçlü bir kavramdır. NLP, Nöro-Dil Programcılığı anlamına gelir.

Nöro Dil Programcılığı (NLP), algı, sorumlu iletişim ve belirli bir durumda yanıtların ya da iletişim seçeneklerinin geliştirilmesinde değişiklikler getirilmesi ile ilgilidir. ... NLP, herkesin kendi içinde olumlu değişiklikler yapmak için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara sahip olması prensibiyle çalışır. kaygı ve stres,  insanları işten çıkartilmanın en popüler nedenlerinden biri. Bazı doktorlar ilacı reçete ederken, diğerleri kaygi bozukluğu nun tedavi edilmesine yönelik en iyi yaklaşımın bireylerin tedavi görmesi gerektiğine inanmaktadır. Kaygi bozukluğu için en popüler tedavilerden biri, Nöro Dil Programlama terapisidir.  NLP'nin kaygi bozukluğu olanları tedavi etmek için nasıl bir terapi olarak kullanılabileceğini açıklayacağız.

Son birkaç yıldır, Neuro Linguical Programming, endişe ve panik atak geçirenleri tedavi etmek için kullanılan iyi bilinen bir tedavi şekli haline gelmiştir. Terapinin amacı, olumlu düşünce ve davranışları tanımlayıp inceleyerek kişinin nasıl düşündüğünü, hissettiğini ve nasıl davrandığını iyileştirmektir.

Tuhaf görünebilir, ancak birçok NLP uzmanı, birkaç kişinin sahip olduğu eşsiz bir yetenek olarak görerek endişeye yaklaşıyor.  Terapi sayesinde, bir NLP uygulayıcısı, bireyin başkalarının yapamayacağı bir şey yaptığını göstermek için kişinin paniği nasıl ürettiğini araştıracaktır. Panik atak kaygi bozukluğu  zihnin bir süreci olarak düşünerek, bireyler paniklerin düşüncelerinin sonucu olmasını önlemek için NLP müdahalesini kullanabilirler.

Olumlu düşünmek

Nöro Dil Programcılığı bireyleri negatifleri pozitife çevirmeyi öğretir. NLP terapisi ile birlikte, kendilerini ve gördükleri durumları değiştireceklerdir. Bu, onların istenen sonucu elde etmek için davranışlarını değiştirmelerine izin verir.

Diğer geleneksel tedavi yöntemlerinin aksine, NLP, kaygıyı iyileştirmeye yönelik çalışmak için olumlu sözel ve beden dili kullanır. Nöro Dil Programlama terapisi, bireyleri duygusal bağlantılarını belirli nesneler ve durumlar ile değiştirmek için ilişkilendirme ve ayrışma tekniklerini kullanır. Zamanla, bireyler, kaygılarını gidermek ve hayata daha olumlu bir bakış açısı getirmek için düşüncelerini ve inançlarını değiştirebilirler.

Hedef belirleme ve gerçekleştirme

NLP kaygi bozukluğu  terapisinin büyük bir kısmı, hedeflerin belirlenmesi ve gerçekleştirilmesini içerir. NLP, bireylerin gerçekten neyi başarmak istediklerini keşfetmelerine yardımcı olabilir ve hedeflerine ulaşma yolunda çalışabilecekleri yollara gitmelerini sağlayabilir. Hedefler belirlenirken, bunların gerçekçi ve ölçülebilir olması önemlidir. Bir birey yaptıkları ilerlemeyi gördüklerinde, iyi çalışmaya devam etmek için motive olurlar.

Geçmişte, kaygı sorunları olanların, etkili olabilecek ya da olmayabilen ilaçlarla boşa çıkmış olmalarına rağmen, bugün NLP gibi alternatif tedavileri tercih edebilirler. Nöro Dil Programcılığı, şiddetli kaygı olanların tedavisinde çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Akıllarının kontrolünde olduklarını ve davranışlarını ve belirli durumlara nasıl tepki verdiklerini değiştirme becerisine sahip olduklarını fark etmelerine yardımcı olabilir. Dernek ve ayrışma yoluyla, bireyler korkularını ve panik duygusunu aşarak, sakin ve düz kafaları her zaman koruyabilirler. NLP, kaygi bozukluğu panik atak  hastalarinin zaman içinde kendilerini sağlıklı bir yaşam tarzına geri dönmelerini sağlayacak hedefler belirlemelerine de yardımcı olur.

NLP Uzmani olmak isterseniz daha fazla bilgi almak icin

Sevdacelik@bluelifehealth.com

Sevdamcelik@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Mar

Erken tanı, erken çözüm!

04Şub

Baş Dönmesi

25Oca
11Oca
03Oca
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun