Kanser İle Mücadele De Psikoloji Nin Mucize Etkileri - Sevda ÇELİK

Kanser İle Mücadele De Psikoloji Nin Mucize Etkileri


MUCİZE ETKİLER

Çağımızın hastalığı   "KANSER " Kanser teşhisi konulan insanlarda psikolojik uyumsuzluk,içe dönüklük, kaygı, endişe,stres,depresyon, yoğun ağrılar baş göstermektedir. Bu zorlu süreçte hastanın psikolojik durumu çok önem arz eder. Negatif düşünceler sağlığını ve yaşamını kaybetme korkusu ,insanların kendine bakıp acıma duygusu hastalığın sürecine etki eder. Bu illet genelde genetik (aile sel kalıtım )yolu ile baş gösterir. Ve tabiki sağlıksız beslenme,düzensiz hayat, sigara ve uyuşturucu, kimyasal ürünler ile temas. Hastalık anlarında, hasta yakınlarına önemli görevler düşer. Kesinlikle yanında ağlama, üzgün ve acıyarak bakma gibi davranışlardan kaçınmalı ve her zamanki gibi sohbet etme ve moral vermek çok önemlidir. Hasta psikolojisi bozuk olursa yada karamsar bir ruh haline bürünürse, süreç kötü yönde işleyecektir. Bir çok kişi defalarca farklı kanser türlerine yakalansalarda, bütün hepsini yenmiş ve sağlığına tekrar kavuşmuş durumdadırlar. Bu kişilere nasıl başardıklarını sorduğumuzda ; öncelikle bu hastalığı normal karşıladıklarını ve iyi olacaklarına dair umutlarını hiç yitirmediklerini ve bol bol dua ettiklerini söylemişlerdir. İman,umut ve inanç İnsanlar neden korkar ise o başlarına gelir. Hastalıklar korkularimizdan beslenir .

Sadece kalıtsal yollarla ortaya çıkmayan bu hastalık yemek alışkanlıkları ile de baş gösterir.

Araştırmalar sonucunda her insanda mevcut halde kanser hücrelerinin olduğu artık biliniyor.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise o hucrelerin nasıl beslendigidir.

Aşırı üzgün,mutsuz,yorgun, depresyona yakin kisilerde cikma olasılığı cok yüksektir.

Kanser hücresinin en cok sevdigi yiyeceklerin basinda şeker gelir. Aşırı şeker ve tatli tüketimi bu hücrelerin beslenip güçlenmesinde önemli rol oynamaktadır.

Hastalık teşhis ve sonrasında mutlaka uzman hekimlere görünmeli,tıbbi tedavi yanında psikolojik destekte almak sürecin normal seyretmesine katkı sağlayacaktır.

Psikoloji bozukluğu kanser başta olmak üzere anksiyete, o.k.b (obsesif kişilik bozukluğu ve bir çok hastaligi gi da tetikler.

Psikolojik olarak pozitif bakan,morali ve motivasyonu yüksek ve iyileşeceğine dair umutlarını koruyan ve inanan kişiler sonunda zaferle çıkacaklarını bilmelilerdir.

Kisisel Gelisim Uzmani Ve Psikolojik Danisman yasam kocu Umut Bekler ‘e tesekkur ederiz

Sevda CELIK Blue Life International Health Service yonetim kurulu baskani

0544 836 67 62 www.bluelifehealth.com

 

Sevdamcelik@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Mar

Erken tanı, erken çözüm!

04Şub

Baş Dönmesi

25Oca
11Oca
03Oca