Zor Olan Başarıyı Hak Etmektir..! - Said Yalcin

Zor Olan Başarıyı Hak Etmektir..!


Fransız Yazarlardan Albert Camus'un güzel ve özlü sözü ile yazımıza başlayalım. "Başarı Kolay elde edilir, Zor olan başarıyı hak etmektir".Bu güzel söz ile başlarken herkes öyle inanıyorum ki, şahsım hakkında bir çok dedikodu üretecek.Sıkıntı yok..Her söze her düşünceye saygılıyımdır..
Nitekim 3 senedir hemen hemen her makalemde veyahutta sosyal medya canlı yayınları ile Vekilleri, Şehrin İleri gelenlerini,Yerel yöneticileri en önemlisi de, Adil Gevrek Başkanı uyarıyorduk. Nediyorduk ilimizde şeffaflık, birlik beraberlik sağlanmadığı sürece kulüp zarar görecek..Kulüp zarar gördü mü , tabiki de gördü. Maddi ve manevi. Taraftar bölündü, yerel yöneticiler keza öyle, stk'lar parçalandı,Basın zaten başlı başına bir o yana bir bu yana yaparak günü kurtarmaya çalıştı. Geçmişe bir dönüverdiğimizde, şahsım adına söyleyebilirim ki, kimse haklı değil..!
Milletvekilleri, Yerel yöneticiler, Stk'lar Adil Gevrek Başkan'ın bir an evvel gitmesinden yanaydı.Bu saatten sonra Adil Gevrek Başkan Fransız yazarın özlü sözü gibi, Zor olanı başarıp hakkettiğini tüm cihanı aleme duyurması olacak. Geçmişte herkesi uyarırken birlik ve beraberlikten bahsederken şehrin ileri gelenleri ivedi çözüm bulma yolunda hem fikir olmaları için yırtınırken, şimdi tek ağız olan Milletvekilleri 3 sene önce nerdeydi acep diyede düşünmekteyim...
Tüzük veya öyle yada böyle Mali Kongre öncesi Yeni Malatyaspora bir tane Adil Gevrek'ten başka aday çıktımı..? Veyahutta Adil Gevrek'i desteklemeyen Milletvekilleri bir aday çıkartabildimi..? Sadece bazı taraftarlarca bazı isimler lanse edildi nitekim o isimlerde çıkıp da ben adayım demedi. Taki mali kongre yapıldıktan sonra bir kaç isim çıkıp Malatyaspor sahipsiz değil, bize tevdi edilirse seve seve demekten başka birşey duymadık.. Yani bu söz yumurta piş ağzıma düş misali...
Süreç Yeni Malatya Spor'da o kadar hızlı gelişti ki bazı olaylar, bizde şaşakaldık, oturduk durduk, izlemeye çekildik, kim haklı kim haksız diye...Ali Ravcı gönderildi, yerine sürpriz bir isim getirildi. Akabinde alt yapı Malatyalı olmayan bir teknik adama teslim edildi. Veryansınlar, tepkiler peş peşe geldi. Malatya'da bir çok spor adamı ve taraftar bu olaya sessiz kalmayarak Adil Gevrek ve yönetimine tepkilerini dile getirdiler.Haklılar mı? haksızlar mı? zamana bırakıp her zamanki gibi izlleyeceğiz. 
Her sezon aynı. Kamp sürecinde adam akıllı tam kadro çalışamadı teknik adamlar. Buna şu ana kadar gelen tüm teknik direktörler dahildir Yeni Malatya Spor'da. İrfan Buz'da bu teknik adamlar kategorisine girmiş oldu. Halen adam akıllı transfer yapamadığımız gibi lig bugün itibari ile başlamasına rağmen sadece bilgi kirliliğinden başka haberlere rastlayamıyoruz. Her gün yeni bir isim ve anlaşma sağlandı diye sosyal medyada dönüp dolaşan bir çok transfer. Her zaman söylüyoruz, yönetimde bir tane aklı selim birisi çıkıp da bu spekülasyonlara dur diyemiyor. Yapılan futbolcular yine şeffaflık kavramı gözetmeksizin kulübe ne kadara geldi bilen yok.Velhasıl Kelam yeni sezonda da biz yine hop oturup hop kalkacağız sanırım.. 
Birlik ve beraberliğin sağlandığı, Kulüpte şeffaflığın hüküm sürdüğü yeni sezon diliyorum. Pazartesi oynanacak Trabzon karşılaşması ile lige uzun bir zamandan sonra taraftarı karşısında merhaba süper lig diyecek. Bu zorlu süreçte merak ettiğim konuların başında protokolde kimlerin olacağı. Ve akabinde olumsuz sonuç sonrası taraftarın durumu ve tutumu nasıl olacak. Allah sonumuzu hayr ede...Rast gele kaplanlar.. Gönülden başarılar diliyorum..

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis