Vay beni Vay..! - Said Yalcin

Vay beni Vay..!


A Milli takımın maçları sebebiyle, lige verilen ara sandık ki takımımıza yarayacak. Hani sözüm ona sakatlarda iyileşmiş ve tam kadro olarak Beşiktaş karşılaşmasına hazırlandık. Bomba gibi sözler hem yönetimden hem de teknik heyetten. 
İyi olmayan bir Beşiktaş vardı. Ve her zaman olduğu gibi iyi olmayan bir yenimalatyaspor vardı. İlk yarı Beşiktaş ataklarını bertaraf etsek de ,ikinci yarı Şenol Güneş’in yapmış olduğu değişiklikler ile golü bulmalarına yardımcı olduk. Korner den gelen meşin yuvarlar, Pepe gibi deneyimli futbolcuya gelirse, rakibi arkana alıp  kontrol altına almak istersen golü yersin. Geçen hafta defansın çok da iyi olmadığını söylememe rağmen bazı kesimler tarafından, eleştirilmiştim. Oysa ki Mina son haftalarda anlam veremediğimiz bir futbol sergilemekte. Sanki Mina kırmızı kartı görüp, dinlenme hevesinde. Ya da kulüple bir sorunları mevcut bunu da bilemiyoruz şimdilik. Kokusu zaten er ya da geç çıkar.
Erol Bulut Beşiktaş karşılaşmasın da Seth,Buğra ve Perreıra’yı keserek, Erkan  Murat ve Donald ile başladı. Her daim söylerim ve yazarım. Futbolcular üzerinden oynarsan, takım da zarar görür, futbolcularda. Geçen senede Erol hoca bir türlü istikrarlı 11’i bulamamıştı ve her hafta bir iki futbolcuyu keserek  yerlerine başka futbolcuları monte ediyordu. Defalarca çok tehlikeli bir durum olduğunu yazsak da çizsek de, nihayetinde teknik patron ne derse o olur mantalitesi ile ‘eyvallah’ diyorduk. 
İlk 3 hafta daki başarı ile bir anda ligimizde tüm gözleri üstüne çekmeyi başaran Yeni Malatyaspor’da, yorumcuların havaya sokması ne yalan söyleyeyim beni bir hayli tedirgin etti. Rehavet denilen kavram futbolcular üzerine çöreklenirse, o rehaveti üstünden attırmak da bir hayli güç olur. 
HALİL UMUT MELER
Bu maç için hakeme 10 üzerinden sadece 4-5 veririm. Maç dan o kadar kopuk bir maç yönetti ki, her iki takımın futbolcularını ve teknik heyetini memnun edemedi. Sarı kartların ve kırmızı kartların tartışıldığı karşılaşma da, Pepe’nin Sadık’ı arkadan koluyla yitelediği ve bariz bir faulü es geçerek, VAR’a gitmeyen Meler bence bu hafta sınıfta kaldı. Hemde yıldızlı sıfır çekerek..
ERTAÇ NE YAPSIN:
Son haftalar da defansın iyi olmadığını savunuyordum. Zaten savunma ağırlıklı futbol oynayan Yeni Malatyaspor, birde defansın sos vermesi sebebiyle kalecimiz Ertaç’ı zor durumda bırakmaya yetmekte sanırım. Yediği iki golde defansın acaip hataları mevcuttu. Mina’nın hatasıyla gelen 2’nci gol saç baş yoldurtmaya yetti .
DİSİPLİN YOK:
Erol hoca lige verilen arada bu takıma ne aşılamış bilmiyoruz. Bilinen bir şey var ki, futbolcuların amatör ruhla her pozisyona itirazı. Sahadan çıkan futbolcuların yedek kulübesindeki edepsizliği. Bilemiyorum bunlar takıma hep eksi olarak yansımakta. 
YÖNETİM AMATÖR RUHLU DİYİNCE..!
Adil Gevrek Başkan ve yönetiminin her zaman söylediğim gibi, takımı profesyonel bağlamda yönetmedikleri ve her daim amatör ruh ile süregelen bir yönetim anlayışının hakim olduğunu yazıyorduk çiziyorduk. Ve bugün bu takım iyide oynasa kötü de oynasa bu düşüncem bende her zaman değişmemiş ve bilakis her hafta aynı sözleri yazmaktan da geri kalmamakla birlikte sözümü yinelemekten çekinmiyorum. Yönetim amatör ruhlu vesselam…
Ç.RİZE
5.Haftayı da puansız kapatan Yeni Malatyaspor, iç saha karşılaşmasın da 6.hafta müsabasındaÇ.Rize’yi ağırlayacak. Kim ne derse desin, ilk 11’imiz yine farklı olacak.. Artık iyi futboldan ziyade beni en çok gelecek 3 puan sevindirecek. 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis