Tebrikler Abdul Samed..! - Said Yalcin

Tebrikler Abdul Samed..!


Zorlu bir karşılaşma.. Utandım, utandık bu Zemin için. Bakımını Allah’a havale eden yönetim hiç mi futbolculara acımaz.. Zemin o kadar da kötü değil zihniyeti karşısında, tesbitlerim ne kadar doğru olduğu hissiyatına varıyorum. Kocaman ‘AMATÖR RUH’..
Tarla gibi saha. Gün boyu yağan kar ve akabinde berbat olan Zemin. Ve burada profesyonel takımların karşılaşmasına şahit oluyoruz. Öncelikle bu ağır zeminde mücadele eden her iki takımın futbolcularına kocaman ama kocaman teşekkür ediyorum. Bin defa teşekkürü hakkeden de aslan kocaman yürekli Abdul Samed. İyi bir maç çıkarttı. Hatta diyebilirim ki, liglerimizde en çok top çıkartan kaleciler arasına girdi. Kendinden emin , hatasız oynayan reflekslerde harika olan Abdul Samed bize bir puanı getirdi diyebiliriz.
Hafes’in maç öncesi antrenmanda sakatlanması ise tam bir kabus oldu. Nitekim ağır zeminde meşin yuvarlağın dahi saha içerisinde dolaşmak istememesi, hakem Yasin Kol’un tecrübesizliği maçın kabus gibi geçmesine sebep oldu diyebiliriz. Bu tip zeminlerde ve yağış alan bir sahada kırmızı kart o kadar basit çıkartılamaz kanaatimce..Süper Lig’de 6 maç yöneten bir orta hakemden fazlasını da beklemek yanlış olur sanırım. Maç sonrası Hamza Hocanında sitemi kırmızı kart olayınaydı haklı olarak..
İlk yarı başa başa giden bir karşılaşma. 43.Dakikada bana göre çok basit bir kırmızı ile Kubilayı oyun dışı bırakan hakemler, bilmeli ki bu tip yağış alan ve kaygan olan zeminlerde futbolcuların ayakta dahi zor durduğunu bilmeleri ve Kubilayın pozisyonundan daha sert müdaheleleri bir çok karşılaşmada gördüğümüzü ve sarı kart dahi verilmediğini belirtmek isterim. 
Her ne kadar ikinci yarı topla oynama oranında Fatih Karagümrük gözükse de, zaten bilindiği gibi Yeni Malatya spor mücadeleci bir takım. 10 kişi kalmasına ve 10 kat efor sarfetmelerine ragmen bir çok korner ve gol pozisyonlarına girdik. Wallace bugün hakikaten defansta sağlamlığı kadar hücum bölgesine de yardımcı oldu. 
Tetteh ve Chabeake kart cezalısı olması da zaten kısıtlı bir kadro da zor anları beraberinde getirmekte. Hamza Hamzaoğlu ve yönetimin transfer konusunda uyuşmazlığa girmeside bir o kadar vahim durum. Hamza hoca mevcut kadroya güvenirken Başkan Adil Gevrek ve yönetiminden transfer istemeyip mevcut kadroyu mutlu etmenin daha doğru olduğunu açıklaması kanaatimce doğru ve isabetli bir karar. Başkan transfer derdine düşeceğine mevcut kadroyu muhafaza etsin ve çocukların alacaklarını günü gününe ödesin..
ZATEN BÜYÜK TAKIMDAYIM:
Youssef maç sonrası yayıncı kuruluşa verdiği demeçte, Galatasaray büyük kulüp ama ben zaten büyük kulüpteyim ve burada kontratım devam ediyor ve burada mutluyum demesi Hamza Hoca’nın futbolcularına iyi motive aşılaması yaptığının kanıtı olarak görebiliriz. Kaybedilen 2 puan olsa da bana göre bu karşılaşma da hafta içi gelişen olumsuzluklar ve akabinde maça 2 gün kala gelen ödemeler, antrenmanlardaki neşe bu maça çok büyük mücadele içinde gireceğinin sinyalleriydi aslında. 11 kişi ile mücadele etmiş olsaydık bu maçı rahatlıkla alabilirdik düşüncesindeyim..
Haftaya Perşembe günü Göztepe deplasmanında boy göstereceğiz. Ve inanıyorum ki şu futbol anlayışı ile Hamza hoca’ya olan güven ile futbolcular izmir deplasmanından rahat bir sonuçla döneceğine inanmaktayım…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

05Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

25Nis

Hakemlerin Ligi …!

19Nis