Tam Kadro - Said Yalcin

Tam Kadro


A Milli Futbol takımı ,UEFA Uluslar B Ligindeki ilk maçında, Rusya A Milli takımına boyun eğdi. Trabzon’daki o muhteşem seyircinin 90 dakika susmayarak takımı desteklemesine rağmen değişen takım mağlup olmaktan kurtulamadı. Sebep ise teknik direktörün ve çoğu futbolcuların Türkiye dışında oynaması ve yerli olarak görmediğimiz içindir.
Maçın Trabzon şehrinde oynanması ne denli doğru bir karar görünse de, Bu maçın Eskişehir gibi taraftarın sadece maça odaklanarak 90 dakika susmayan bir ilde oynanması gerekirmiydi diye düşünce hasıl oldu bende. Maç da Trabzon’da taraftarların Trabzon diye  tezahürat etmesi,  hakemi yuhlaması ne kadar tehlikeli ve halen Milli düşünceyi hafızalarımıza yerleştirememizin acısını çekmekteyiz. Gerçi futbolcuların yabancı ülkelerdeki takımlarında kendilerini yırtarcasına oynadığını görüyoruz, nitekim A Milli takımda futbolcuların ruhsuzluğunu ve O Hilalin kırmızı beyaz formanın ne kadar önemli bir düşünceye sahip olduğunu algılamayan futbolcuların olduğunu görmek ve bunları benimsetememek ne kadar acı bir olay.Lucescu bu takıma bir şey katmadığı gibi, Milli ruhumuzu da kaybetmemize sebep olmuştur diye düşünmekteyim.
SİZCE ERTAÇ KALEDE OLSAYDI:
Lucescu’nun ve yardımcılarının bir Malatya maçını izlememesi ne kadar acıdır değil mi?  Ertaç gibi kalite bir kalecinin A.Milli takıma çağrılmaması ne kadar acı değil mi? Serkanı izledik yediği hatalı goller sonrası, Lucescu’nun bu takımın başından bir an evvel gitmesi gerektiğini düşündük hep birlikte.Biz düşünüyoruz da, yetkililer daha neyi düşünür onu anlamıyoruz.
YENİ MALATYA TAM KADRO
Hafta sonu deplasman da Beşiktaş ile karşılaşacak olan takımımız tam kadro ile hazırlıklarını sürdürmekte. Nitekim tam kadro da olsan bazı eksik mevkilere yapılmayan transferler ve Erol Bulut hocanın futbolcuların yerleri ile oynaması bizleri bir hayli tedirginliğe sokmakta. Yapılamayan forvettransferi ve yapılan bolca orta saha transferleri, kanattaki sorunları görmeyen ve transfer yapamayan yönetim, buna boyun eğen teknik heyet. Yani kısacası savunma ağırlıklı futbolumuzu sezon sonuna dek sürdüreceğiz. Görüntü bunu göstermekte.
İLK 4 HAFTA
Göztepe ile başlayan serüvenimiz ve bu maç da sadece şans faktörü ile galip geldiğimizi, Fenerbahçe’nin çok ama çok kötü gününde yakaladığımızı iyi oynamamamıza rağmen galip geldiğimizi ve nitekim Kayseri deplasmanında hakikaten mükemmel bir futbol sergilediğimizi iletmiştik sizlere. Konya karşısında da Erol Bulut hocanın  iyi gittiğimiz haftalarda ego tatminini yenemeyerek futbolcular üzerinden oynaması yerlerinde değişiklik yaparak müthiş bir yanlışa girmesini hep izleriz. Oyun kurgusu her zaman savunma ağırlıklı olan Erol hocanın, taraftarlara bir zevkli karşılaşma izletememenin üzüntüsünü yaşamaktayız. Gerçi amatör ruhlu bir yönetimin transferi yaptık mantığı ve sadece bir bölgeye bolca transfer yapması bu işin acemiliğini gözler önüne sermektedir. Kanat transferi forvet transferini es geçen yönetimin teknik heyetinde zorlu haftalarda sadece savunma ağırlıklı futbolu bizlere izlettirmek zorunda bırakıyor diye düşünebiliriz aslında.
ÇANTADA KEKLİK DEĞİLİZ
Beşiktaş kulübü 4 büyük takım diye lanse ettiğimiz ve kadrosunda dünyaca tanınmış futbolcular barındırmaktadır. Bu tür maçlar da Anadolu futbol takımlarının futbolcuları daha çok eforsarfeder. Sebep nedir bilinmez ama, bu olay gerçekte böyledir. Yeni Malatyasporun Beşiktaş deplasmanından eğer ki futbolcular ile yine oynamasa Erol hoca 1 puan ve neden olmasın 3 puan derim. Miili maçlar arası sanırım Erol hocada artık hangi futbolcunun nerde oynayacağına karar verir. Kalıplaşmış ilk 11 bulunmalı ve her hatfa aynı onbir ile sahaya çıkılmalı. Ego tatmini yapılacak  zaman değil yani…

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Eyl

VAR’da utanç verici gece..!

06Eyl

Haydar Karaduman Ağabeyime..!

29Ağs

Galibiyet Harika, Ya Zemin..!

23Ağs
17Ağs

Yeni Sayfa Bu Şekilde Olacaksa..?

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
esenlik poun