Sıfırdan Başlamadan Gitsen Ya..! - Said Yalcin

Sıfırdan Başlamadan Gitsen Ya..!


Koca yürekli taraftarların yüreğini soğutamadınız. Yine üzdünüz. Yine kahrettiniz. Ve maç sonrası pişkin pişkin beyanat veriyorsunuz. Hakketmedik mağlubiyeti diye.. Sıfırdan başlayacağınızı söylemişsiniz başlamadan Hikmet hoca sende mümkünse Adil Başkan da gidiverin. Hakikaten kalbimiz zayıfladı..
Evet çok umutluyduk. İlk yarı oynanan futbol hakikaten beni ikinci yarıya umutlandırdı. Nitekim tek korktuğum konu maçın başlamasıyla birlikte orta hakemdi. Nihayetinde korktuğumuz başımıza geldi. Nihayetinde ikinci yarının 60 ncı dakikasına kadar galipsin. Ve bu arada Kasımpaşa’nın akın akın geldiğini de görüyorsun . Ne yapacaksın yapacağın tek şey forvetten birini dışarı orta sahayı güçlendirme yapacaksın.Donald ve Aquah bu zaman diliminde belliki oyundan düştüler ve görüyorsun değil mi Hikmet Karaman golleri yedikten sonraki oyuncu değişikliklerin bir işe yaramayacağını adım gibi biliyorum ki biliyorsun. Önemli olan bu karşılaşma da takımın galip gelme şansını yakalamış olmasıydı. 
Akabinde Hadabe denilen bir defans oyuncusu var. Genç çok koşan ve topları ezmeyen bir futbolcu. Bu futbolcu dururken ön libero Robin ne diye stoper mevkiinde oynatılır ki. Umut Bulut 90 dakika boyunca sadece bir kafa şutundan başka ne yaptı. Fofana kanatta oynaması daha akılcı olmazmıy dı?. Bu takıma gelen teknik adamlar ne içiyorlar acaba anlamış değilim ...Ya chabeake her kaybettiği pozisyon sonrası gevrek gevrek gülmesi.. Birde takım kaptanı..
VAR NEDEN VAR
Süper lig takımlarından en çok güvenmediğim hakemlerin arasındadır Halil Mutlu meler. Genç ve tecrübesiz bu isim her ne hikmetse her hafta bariz hatalar yapsa da birileri tarafından korunup kollanmakta. Yeni malatyaspor’un son dakikalardaki chabeake’nin şutunda eller açık bir şekilde topun gitmesini engelleyen kasımpaşalı futbolcunun hareketi nedense es geçildi. Hatta yayıncı kuruluş özet görüntülerinde bu pozisyonu es geçti. Maçın hakemi bu pozisyonda VAR’a gitmeyi uygun görmedi. Taki ilk verdiği penaltı pozisyonunda zoraki VAR’a giderek golü iptal etmesi gibi. Var’a gitmeyen Meler, neden VAR hakemleri tarafından uyarılmadı buda işin diğer bir sorunu.. 
ZAMANINDA BIRAKMALIYDIN
Ligin ikinci yarısı ile birlikte futbolcuları bir bir kaptıran ve nerde bir yaşlı sakat futbolcu varsa toplayan kulüp başkanı Adil Gevrek kanaatimce zamanında gitmeliydi. Hele o son beyanatı zihnimde zonklayıp duruyor. 20 milyonu getiren takımın başkanı olsun şeklinde. Sanki satlık köy gibi takımı satışa çıkarmış. Herşeyi bitirmiş parayı kurtarma derdine düşmüş...Kalan 7 haftada bu futbol anlayışı ile inanın zor ligde kalırız üzülerek söylüyorum..
KAYYUM ACİLEN ATANMALI
Bu takıma güvenilir bir kayyum atanmalı. Yoksa hakikaten gidiyoruz. Önlem alınmazsa bu şehrin taraftarları kimseyi affetmez..Maddi bağlamda bu takıma katkı sunan kişiler iş işden geçmeden bu takımı alın kayyum atayın. İnanın futbolcuların özgüveni o zaman gelir..Bu arada maç öncesi ve sonrası bir foto göremedim basın mensuplarından sosyal paylaşım sayfalarında. Acaba kasımpaşa maçında basın sigortası adı altında kaç arkadaşımız maçı izledi..!
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Oca

Ruhsuz Takım..!

07Oca

Biçilmeye Devam..!

27Ara

Kötü Fener'den Puan Alamadık..!

25Ara
19Ara

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!