Sergen Yalçın..!


Futbolculuk dönemlerindeki Sergen hocayı tanımayınız yok sanırım. Bizim kuşakların sayılır elle tutulur takdir edilen ender futbolcuların başındaydı. Her ne kadar adı sıkça başka olaylara girmiş olsa da Sergen Yalçın kalitedir vesselam…

Adı Yeni Malatya Spor ile anıldığı zaman ilk onay verenlerin başındayım. Çünkü Sergen hoca  hem yönetimi toparlayacak bir isim hem de futbolcularını. Ne yalan söyleyeyim Sergen Yalçın takımımızda başarılı olmak adına tüm mücadelesini verecektir. Buna inancım tamdır. Dillere dolaşan sorun ise, Sergen hocanın 2-3 maç sonrası kaçacak olması. Şahsım adına şunu söyleyebilirim ki, yönetim teknik heyetin her işine burnunu sokmadığı sürece sorunda olmayacaktır. Sergen Yalçın için her ne kadar olumsuz düşünenler olsa da ben bu düşüncelere katılmamakla birlikte başarılı olacağına inanmaktayım.

Yapılan transferler şu ana kadar tüm camiada olumlu olarak karşılanmakta. Fofana , Ayala, ve son olarak da Jahovic’in takıma adapte edilmesi mutluluk verici. Üç futbolcu da takıma adaptasyon sürecinde sorun yaşamayacaktır. Zaten transfer edilen futbolcular Sergen Yalçın’ın onayı ile yapılmakta. Transfer komitesi tarafından da izlenmekte ve  transfer edilmektedir. Bu yıl Yeni Malatya spor ülkemizi temsil edecek UEFA’da. Ve akabinde Türkiye  süper Lig’de de kalıcı olmak adına ter dökecek. Bu kadar zor ve meşakketli liglerin ardından Türkiye Ziraat Kupaları elemelerinde de boy gösterecek. Diyeceğim yönetim aklı başında transfer ve akabinde alt yapıdan futbolcularımıza da özen göstererek liglere iyi başlamamıza sebep olmalıdırlar.

TARAFTARSIZ TAKIM BİR HİÇTİR…

3 kulvarda boy gösterecek olmamız bazı zorlukları da beraberinde getirecektir şüphesiz. Nitekim bu zorlukları aşmak için taraftarlara çok ihtiyaç duyulacaktır. Başkan Adil Gevrek’in her şey den önce taraftarlara önem vermesi gerekecek. Biliyoruz ki vefakar taraftarlarımız kendi çabaları ve gayretleri ile, yerel yöneticileri gezerek deplasmanlara gitme adına otobüs temin etmektedirler. Yani Başkan Adil Gevrek ve yönetimi taraftarları umursamayan tavrını artık bir kenara koyarak, yeni sezonda daha akılcı hareket etmelidirler. Takıma değil yönetime kızgın olan ve küsen taraftarlarımız bir an evvel yönetim tarafından sorunu halledici acil eylemler planını devreye sokmalıdırlar. Yoksa taraftarsız bir futbol takımının başarı sağlayacağına kimse inanmaz. Uyarımızı umarım kulak arkası etmeyen yeni bir yönetim ile karşılarız.

 

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Haz
22May

Bir Sakin Olabilsek..!

16May
12May
09May